שתף קטע נבחר

דיכטר מצטרף לממשלה: "איראן - איום קיומי"

השר החדש להגנת העורף אמר כי לראשונה מאז הקמת המדינה, ישראל מתמודדת מול איום קיומי. וילנאי ענה לביקורת על המשרד: "שר ראוי מחליף אותי, כפי שצריך להיות במשרד ראוי"

מפקד חיל האוויר האיראני איים כי תקיפה ישראלית תוביל לכך "שניפטר ממנה לנצח" - והחבר החדש סביב שולחן הממשלה לוקח ברצינות את האיומים ממזרח. בטקס החילופים בקרייה בתל-אביב, אבי דיכטר, השר להגנת העורף הנכנס, הגדיר את איראן כ"איום קיומי".

 

עוד כתבות בערוץ החדשות

לא למדו באוניברסיטה - וחויבו לשלם דמי אבטחה

לייזר במאדים: רכב החלל יחקור אבן מסתורית

 

דיכטר, שהחל את הליך החפיפה עם מתן וילנאי, שישמש כשגריר ישראל בבייג'ינג, אמר כי הוא נכנס "בחרדת קודש" לתפקיד השר להגנת העורף. לאחר שערק מקדימה ועבר לממשלת הליכוד, אמר השר החדש כי אמנם "גופי הביטחון הפיקו לקחים לאחר מלחמת לבנון השנייה, אבל גם בצד השני, אצל אויבינו, נבנות יכולות תקיפה ופגיעה בישראל, כאלה שמייצרות מולנו איום אסטרטגי - מלבנון, מעזה ומסוריה, ואיום קיומי מאיראן - לראשונה מאז הקמת המדינה".

 

מתחילים את החפיפה. וילנאי ודיכטר במשרד להגנת העורף (צילום: אריאל חרמוני) (צילום: אריאל חרמוני)
מתחילים את החפיפה. וילנאי ודיכטר במשרד להגנת העורף(צילום: אריאל חרמוני)

 

לדבריו, יכולות ההגנה האקטיבית והתקיפה המאסיבית שבידי צה"ל, נועדו להבטיח כי "העורף בישראל לא יהפוך לחזית. 'אביב ערבי' של מהפכות והפיכות מזעזע את היציבות באזור ומחייב את ההנהגה בישראל לבדוק בזהירות - מול מי ראוי לנהוג במדיניות של כבדהו וחשדהו, מול מי בחשדהו וכבדהו, ומול מי במדיניות של חשדהו וחשדהו".

 

השר היוצא וילנאי ענה לביקורת על המשרד להגנת העורף ואמר כי "חמש השנים האחרונות שינו בצורה דרמטית את אופיו של מה שנקרא בטעות עורף מדינת ישראל והשם הראוי לו הוא החזית האזרחית של מדינת ישראל. הגאווה הכי גדולה שלי היא שלמרות השמועות והדיבורים והריכולים והשטויות, בסוף נכנס שר ראוי להחליף אותי, כפי שצריך להיות במשרד ממשלתי ראוי. המשרד קנה את מקומו וחשיבותו ברורה בעיקר בימים אלו ומעכשיו רק ילך וישתפר".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
וילנאי ודיכטר, היום
צילום: אריאל חרמוני
מומלצים