שתף קטע נבחר

ריבלין לקורבן הלינץ': "זה לא מקרה בודד"

יו"ר הכנסת הגיע לבקר את הנער, קורבן התקיפה ההמונית בירושלים, והתייחס לגילויי הגזענות כלפי ערבים: "זו בעיה שעלולה לסכן את הדמוקרטיה, לא ייתכן שדמו יופקר". מצבו של הנער טוב והוא צפוי להשתחרר היום מבית החולים

יו"ר הכנסת ראובן ריבלין הגיע הבוקר (ה') לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים כדי לבקר את הנער, שנפצע בלינץ' שביצעו בו ביום חמישי צעירים יהודים בכיכר ציון בעיר. ריבלין התנצל בפניו וטען שברור לו שלא מדובר במקרה בודד של גילוי גזענות אלים כלפי ערבים, אלא בתופעה מדאיגה בחברה הישראלית. "עד היום האמנו שזה מקרה יחיד, בשוליים, אבל לא כך הוא", אמר ריבלין. "מדובר במיקרוקוסמוס של בעיה לאומית שעלולה לסכן את הדמוקרטיה הישראלית".

 

הלינץ' בירושלים - כתבות נוספות ב-ynet:

 

ריבלין בבית החולים, הבוקר. "העלמנו עין" (צילום: אבי חיון) (צילום: אבי חיון)
ריבלין בבית החולים, הבוקר. "העלמנו עין"(צילום: אבי חיון)

 

 
הנער צפוי להשתחרר אחר הצהריים מבית החולים. פרופ' אלון פיקורסקי שמטפל בו אמר כי מצבו טוב, והסביר שהנער ספג מכה בחזה שגרמה להפרעת קצב - תופעה שמוכרת אצל ספורטאים. "זו הפגיעה המהותית היחידה שהוא ספג, והיא שגרמה לאובדן דופק ונשימה", הוסיף.

 

ריבלין הסביר שמטרת הביקור היא התנצלות על האירועים: "אנחנו לא רק מצטערים אלא גם כועסים. אתה בן ירושלים, כולנו אזרחי ירושלים, ואנחנו צריכים לדאוג אחד לשני. קשה לראות אותך בבית חולים בגלל דבר שלא מתקבל על הדעת.

 

"עד היום העלמנו עין, אמרנו שזה שוליים, שילמנו מס שפתיים, אבל הגיע הזמן שלא נטשטש יותר. לא ייתכן שיופקר דמו של כל אדם, גם אם מדובר בבן עם אחר שאינני מסכים איתו. מה שקרה נמצא באחריות של כולנו, של כל מנהיג ושל כל נבחר ציבור".

 

ריבלין הוסיף כי עם פתיחת שנת הלימודים צריכה מערכת החינוך לשים את הנושא הזה בראש תוכנית הלימודים.

 

הלינץ' בירושלים התרחש בלילה בין חמישי לשישי שעבר. עד כה נעצרו שמונה חשודים במעורבות באירוע, שבעה מהם קטינים. על פי החשד, חברה של כמה מהחשודים סיפרה להם שלאחרונה נאנסה על ידי תושב ערבי, והם בתגובה התנפלו על הנער שהיה במקום במקרה. הוא נפצע קשה, וכשהתעורר מתרדמת סיפר כי הוא לא זוכר מי תקף אותו וכיצד הגיע לבית החולים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ריבלין והנער בבית החולים: "אנחנו מצטערים וכועסים"
צילום: אבי חיון
אחד החשודים בתקיפה בדרך להארכת מעצר
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים