שתף קטע נבחר

אפל נגד סמסונג: בקרוב ההכרעה

שלב הסיכומים באחד המשפטים המתוקשרים אי פעם הגיע לסיומו. אפל טוענת להעתקה מאסיבית ומציגה את נתוני המכירות (המרשימים) של סמסונג בחודשיים האחרונים. הקוריאנית פונה לרגש ומדברת על חופש ופגיעה בתחרות

אחד המשפטים החשובים והמתוקשרים אי פעם, בוודאי בתחום הטכנולוגיה, הגיע לשלב הסיום, כאשר שתי היריבות המושבעות הציגו את טיעוני הסיכום שלהן. במשך כמעט שלושה שבועות בהן מתנהל המשפט, שפכו אפל וסמסונג את משנתן וניסו לשכנע את בית המשפט, בעזרת מצגות, עדי תביעה ומסמכים שונים, המוכיחים את צדקתן. השופטת לוסי קו (Lucy Koh) נזפה פעם אחר פעם בשני הצדדים, כאשר מרבית הטענות היו מופנות כלפי סמסונג על הדלפות מכוונות לתקשורת, פסילה של ראיות כיוון שהביאה אותן באיחור ועוד.

 

הגלקסי S. נראה מוכר? (צילום: רותם מלנקי) (צילום: רותם מלנקי)
הגלקסי S. נראה מוכר?(צילום: רותם מלנקי)

 

עוד ב-GSM

 

אפל הטילה את סיכום התביעה על הארולד מק'אלהיני, שהציג בתחילה נתונים על מספר הסמארטפונים והטאבלטים שמכרה סמסונג בחודשיים האחרונים. לטענתו, היצרנית הקוריאנית הוציאה לשוק לא פחות מ-22.7 מיליון יחידות המבוססות על טכנולוגיות שגנבה מאפל, והכניסה לכיסה למעלה מ-8.1 מיליארד דולר. המספרים שהציג מק'אלהיני אינם במקרה - אפל מחפשת פיצוי נזקים גדול במיוחד, והטענה של החברה כי הכנסות סמסונג מאותה "גניבה" הם מאסיבים ושיטתיים, ולכן גם סכום הפיצוי צריך להיות בהתאם.

  

"ג'ובס הדהים את העולם עם האייפון"

מק'אלהיני גם השתמש בסטיב ג'ובס המנוח בחלק מהטיעונים. "סטיב ג'ובס הדהים את העולם עם האייפון, ושינה את פני התעשייה כולה", אמר הפרקליט וציין כי באותה תקופה בה ג'ובס הציג לעולם את האייפון, הייתה סמסונג בשפל וחיפשה במשך תקופה עיצוב לגלאקסי אס הראשון. "לקח לסמסונג שלושה חודשים לחקות את המוצר המצליח בעולם".

 

מהצד השני, היה זה צ'ארלס ורהובן שניסה להרשים את חבר המושבעים ולהציג את אפל כמונופול עם דרישות לא הגיוניות. "אפל מאמינה שהיא צריכה לקבל מונופול על מלבן עם פינות מעוגלות ומסך מגע", אמר ורהובן בציניות. לטענתו, אי אפשר להוציא פטנט על כל דבר, כיוון שמהלך כזה פוגע קשות בתחרות, דבר הנוגד את ערכיה של ארצות הברית. ורהובן הוסיף כי סמסונג מאמינה שהצרכנים לא טיפשים. הם בוחרים ויודעים בדיוק מה הם רוכשים ואין כל הטעיה מצד סמסונג. ורהובן גם השתמש באותם נתוני מכירות שהביא מק'אלהיני וציין כי מיליונים לא טועים.

  

הדהים את העולם (צילום: AP) (צילום: AP)
הדהים את העולם(צילום: AP)

 

שלב הסיכומים הסתיים, וכעת הכל נמצא בידיים של תשעת המושבעים, שיעבירו את החלטתם בשעות או בימים הקרובים. אפל תובעת לא פחות מ-2.5 מיליארד דולר, שלטענתה יכסו את הנזקים שגרמה לה סמסונג בארצות הברית בלבד. אבל לא מדובר כאן בכסף, אלא בכבוד. הרבה מאוד כבוד. לכולם ברור כי גם לאחר החלטת חבר המושבעים, המשפט יימשך עוד תקופה ארוכה, שכן המפסידה תגיש ערעור ותנסה להביא הוכחות נוספות. גורמים בתעשייה מעריכים כי בסופו של דבר שתי היריבות המושבעות ימשיכו לשלוט בשוק עוד שנים רבות, כיוון שהן מספיק חזקות ואיתנות לעבור את המשבר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העתיקו ממנו?
צילום: חגי דקל
מומלצים