שתף קטע נבחר

שטויות במיץ: צפו בקרב העגבניות הגדול בספרד

עשרות אלפי בני אדם יידו זה על זה 120 טונות של עגבניות במסגרת פסטיבל טומטינה השנתי בוולנסיה. זה נגמר בקטשופ

מלחמת כריות זה פאסה, בלוני מים מייבשים את הכנרת, הנשק החם הבא – עגבניות. כ-40 אלף בני אדם התאספו אתמול (יום ד') בעיר הספרדית בוניול שבמחוז ולנסיה לרגל הפסטיבל השנתי טומטינה, ובעיקר בשביל האירוע המרכזי שלו – קרב עגבניות ענק, שהצריך לא פחות מ-120 טונות של פרי.

 

עוד סיפורים מהעולם הגדול:

ארה"ב: שיכור הביא למותן של 70 אלף תרנגולות

בהלה בכפר הבריטי: לביאה משוטטת ברחובות

  

 

  (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 

 (צילום: Getty Images) (צילום: Getty Images)
(צילום: Getty Images)

 

המשתתפים בפסטיבל, שנחשב לקרב האוכל הגדול ביותר בעולם, הצטיידו לא רק בתחמושת אכילה, אלא גם במשקפי שחייה כדי להגן על עיניהם מנתזי מיץ העגבניות ומהרסק שכיסה בתוך זמן קצר את רחובות העיר. "זה מטורף, אני לא יכול לזרוק מהר מספיק", העיד אנחל, אחד המשתתפים, שסיפר כי זו הפעם השלישית שהוא נוטל חלק בקרב.

 

נסטור, שגם הוא ביקר בפסטיבל לא אחת, הודה שהפעם החליט לצפות במתרחש מהמרפסת והסתפק בלהשפריץ בצינורות מים על מיידי העגבניות. "זה קרב של אנשים משוגעים", הוא הסביר, "הם מתאספים, רבים, אבל אין פצועים". יש לציין כי מדי שנה מפרסמת העירייה הנחיות למשתתפים שנועדו למנוע פציעות, בהן ההמלצה לזרוק רק עגבניות בשלות ולהקפיד למעוך אותן קודם להשלכה.

 

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 

הפסטיבל המשונה מתקיים כל שנה ביום הרביעי האחרון באוגוסט, מאז 1945 בערך. האגדה מספרת שהפסטיבל נוסד לאחר שקבוצת בני נוער פתחו בקרב אוכל בכיכר המרכזית. כעבור שנה הם חזרו על הקרב, והפעם החלו לטווח גם עוברי אורח.

 

הפופולריות של האירוע גברה עם השנים, עד שכיום הוא מושך אליו אלפי תיירים מרחבי העולם. באירוע השנה, למשל, נצפו משתתפים מיפן, מדרום קוריאה, מאוסטרליה, מניו זילנד ומהודו. נוכח כך, לא פלא שבעיר מקווים שהפסטיבל יחזק את הכלכלה המקומית ויביא להכנסות בהיקף 300 אלף אירו – לא כולל העלות של ניקוי הרחובות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
העירייה פרסמה הנחיות כדי למנוע פציעות
צילום: EPA
מומלצים