שתף קטע נבחר

השייח זוכה מאונס: "עדות המתלוננת לא אמינה"

בית המשפט העליון זיכה בדואי שנידון ל-13 שנה על תקיפת צעירה שניהלה קשר רומנטי עם גבר. השופטים התבססו על תלונת שווא שהגישה הצעירה בעבר: "אי אפשר להשתית עליה הרשעה פלילית". הרשעתו בכליאת שווא נותרה על כנה

בית המשפט העליון זיכה היום (ה') שייח בדואי תושב כפר עזריה מאשמת אונס, כשקבע שעדות המתלוננת אינה אמינה. מדובר בהחלטה חריגה, שכן על פי רוב נוטים שופטי עליון לא להפוך החלטות של בית המשפט בהתבסס על התרשמותם מאמינות העדים. הרכב השופטים העניק משקל לתלונה כוזבת שהמתלוננת הגישה בעבר נגד אדם אחר, שאיתו התגוררה במשך חודשיים. גם אז היא טענה שהגבר כלא אותה ואנס אותה. בעקבות זאת הפחיתו השופטים את עונשו של השייח מ-13 לארבע שנות מאסר בפועל.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

לפני כשנה גזר בית המשפט המחוזי בבאר שבע 13 שנות מאסר על השייח, אחרי שהרשיע אותו בכך שב-2008 חטף תלמידת י"ב למערה, כלא ואנס אותה. במקביל הורשע דודה של הצעירה בסיוע לחטיפה ונידון לחמש שנות מאסר. על פי ההרשעה, הם חטפו אותה בעקבות קשר רומנטי שניהלה הצעירה בניגוד לדעת המשפחה.

 

היום החליטו השופטים סלים ג'ובראן, ניל הנדל ואורי שוהם להפוך את ההחלטה. הם ביטלו לחלוטין את הרשעת הדוד והותירו על כנה רק את הרשעת השייח בכליאת שווא והדחה בחקירה. בהחלטתם ציינו השופטים שהם לא מסכימים עם החלטת המחוזי, שלפיה עדות המתלוננת אמינה חרף גרסאות סותרות שנתנה במשטרה ובבית המשפט.

 

ההרכב קבע שבשני עניינים מהותיים הודתה המתלוננת שלא בחלה בשקרים. "מדוגמאות אלו עולה בבירור כי המתלוננת, בהזדמנויות שונות, בחרה לקזז ולמסור גרסה שקרית לגורמי החקירה... עדות המתלוננת אינה מהימנה במידה המאפשרת להשתית עליה הרשעה בפלילי".

 

עוד קבעו השופטים שהשייח, שיוצג על ידי עו"ד משה מרוז, היה מודע לכליאת הצעירה במערה ולא סייע לה. הדוד, איש חינוך שיוצג על ידי עו"ד דוד יפתח, זוכה מחמת הספק מעבירת החטיפה שיוחסה לו. יצוין כי השייח ריצה כבר כארבע שנות מאסר, כולל תקופת מעצרו, והדוד ריצה כשנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר אזולאי
השופט ג'ובראן. המתלוננת מסרה גרסה שקרית לגורמי החקירה
צילום: מאיר אזולאי
צילום: מיכאל קרמר
עו"ד משה מרוז
צילום: מיכאל קרמר
עו"ד דוד יפתח
צילום: מוטי קמחי
מומלצים