שתף קטע נבחר

"חשש לניגוד עניינים מצד פרקליטי עד המדינה"

ב"ידיעות אחרונות" דווח כי סנגוריו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט דורשים שפרקליטיו של עד המדינה ש"ד בפרשת הולילנד יתפטרו מתפקידם. הסיבה: פרקליטי עד המדינה משמשים גם כעדי תביעה בתיק של נאשם אחר בפרשה

פרקליטיו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט דורשים שעורכי הדין אמנון יצחקניא ואילן סובל יפסיקו לייצג את עד המדינה ש"ד בפרשת הולילנד, כך פרסמה הבוקר (יום ו') העיתונאית טובה צימוקי בעיתון "ידיעות אחרונות". סנגוריו של אולמרט מציינים כי עורכי הדין של עד המדינה משמשים כסנגוריו במשפט הפלילי במקביל לכך שהם משמשים כעדי תביעה מטעם הפרקליטות ומייצגים אותו גם בתביעה שהגיש נגד אחד הנאשמים המרכזיים בפרשה - הלל צ'רני.

 

פרשת הולילנד - דיווחים קודמים ב-ynet:

הפרקליטות מודה: 12 אלף בחודש לעד מהולילנד

"השוחד: ארון קודש עתיק ומזומן ביום הבחירות"

העד: "מיליונים מכספי השוחד הועברו ליד שרה"

 

לטענת פרקליטי אולמרט, הרשעה בתיק הפלילי תשפיע ישירות על התביעה האזרחית כיוון שהיא תשלשל כסף רב לכיסם של עורכי הדין ולכן מדובר בניגוד עניינים. במכתב תלונה שנשלח ליו"ר לשכת עורכי הדין בתל-אביב אפי נוה, שמשמש גם כיו"ר ועדת האתיקה של הלשכה, דורשים הסנגורים לקיים דיון דחוף בנושא "נוכח חומרתו של ניגוד העניינים הנגרם בשל היותם של עורכי הדין עדי תביעה מחד ובאי כוחו של עד המדינה מנגד".

 

פרקליטיו של אולמרט, עורכי הדין אלי זהר, נבות תל צור ורועי בלכר מפרטים כי לפני כמה שנים ביקש עד המדינה ש"ד שעו"ד יצחקניא ייצג אותו בתביעה כספית נגד הלל צ'רני, בעל קרקעות הולילנד. עורך הדין נענה לבקשה וגיבש טיוטת תביעה אזרחית נגד צ'רני שלפיה עשרות מיליוני שקלים שימשו למעשה כתשלומי שוחד ששולמו לנבחרי ציבור שעסקו בפרויקט.

 

לאחר שצ'רני לא שילם את הסכומים שנדרשו פעלו אותם עורכי דין על מנת שמרשם יקבל מעמד של עד מדינה ובכך תתאפשר הגשת התביעה האזרחית לבית המשפט. לדברי המתלוננים, ממועד זה התקיימו מגעים רציפים לפרקליטות לצורך חתימת מסמך שיהפוך את מרשם לעד מדינה.

 

עו"ד יצחקניא אמר בתגובה כי "ברור לי שפנייה זו מלמדת על מצוקת הנאשמים. מי שבטוח בצדקת חפותו לא צריך ללכת למחוזות כה נידחים ולבקש שעורך הדין שייצג את עד המדינה בשלבים כה מוקדמים ומי שהיה אמון על המשטרה והפרקליטות, יתפטר מכל תפקידיו וישאיר את הלקוח שלו ללא כל הגנה. מי שבטוח בצדקת חפותו לא צריך ללכת למחוזות כה נידחים ולבקש שעורך הדין שייצג את עד המדינה בשלבים כה מוקדמים ומי שהיה אמון על המשטרה והפרקליטות, יתפטר מכל תפקידיו וישאיר את הלקוח שלו ללא כל הגנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ש"ד - עד המדינה בפרשת הולילנד
צילום: מוטי קמחי
ראש הממשלה לשעבר אולמרט
צילום: EPA
מומלצים