שתף קטע נבחר

הולילנד: "כל העם ישמע שעד המדינה נוכל?"

הפרקליטות ניסתה להסביר מדוע יש להרחיב את צו איסור הפרסום הנוגע לעברו של העד ש"ד, ולקראת התחקיר הטלוויזיוני ב"כלבוטק" הרחיב בית המשפט זמנית את הצו

פרשת הולילנד: בית המשפט המחוזי בתל אביב החליט היום (א') על הרחבה זמנית של צו איסור פרסום הנוגע לפרטיו אודות עד המדינה בפרשה, ש"ד. זאת לקראת תחקיר של התוכנית "כלבוטק", שאמור לעלות לשידור ביום חמישי ולחשוף לכאורה ממצאים שיטילו ספק באמינותו של העד. עד כה הוטל צו איסור פרסום רק על שמו ותמונתו של העד, וכעת מבקשת הפרקליטות להרחיב את הצו גם לפרטים אחרים אודותיו.

 

שופט המחוזי דוד רוזן הדגיש שמדובר בהחלטה זמנית בלבד: "בכוונתי לתת את החלטתי עוד לפני שידור התוכנית כלבוטק. הצדדים, המדינה וערוץ 2 יוכלו להוסיף עד מחר טיעונים ואסמכתאות, ועד מתן החלטתי הנני מורה על הרחבת הצו".

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

הבוקר הגישה הפרקליטות לבית המשפט בקשה להרחיב את צו איסור הפרסום. על פי הפרקליטות, פרסומים שונים מהתקופה האחרונה בכלי

התקשורת פגעו בעד. "על פי הסכם עד המדינה, אסור לו להתגונן בתקשורת, לכן יש כאן בעיה של חוסר איזון", אמרה הפרקליטה ליאת בן-ארי. "האם המדינה יכולה לאפשר לפרסם כתבות בעיתון וברדיו שמציגות אותו נוכל? בתוכנית כלבוטק, שאמורה לעלות לאוויר ביום חמישי, ערב חקירתו הנגדית, כל עם ישראל ישמע שהעד הוא נוכל ושקרן? מדובר על פגיעה בפרטיותו של העד".

 

מנגד, עורך הדין מטעם ההגנה, עמוס ון אמדן, אמר: "אי אפשר להעמיד 16 נאשמים לדין כאשר מונעים מהציבור לדעת את טיבו של האדם שאמור לבסס את האישומים. צריך לאפשר לעיתונות החופשית לחשוף את טיבו של עד המדינה".

 

במהלך הדיון ביקש עד המדינה עצמו את רשות הדיבור ואמר: "כל מה שאמרתי עד היום היה אמת. היה לי ברור שלא אעבור את התקופה הזאת בקלות".

 

לאחר מכן האשים העד את ההגנה בהדלפת החומרים לעיתונות. בשלב מסוים הוא פרץ בבכי,

התפרץ לעבר אחד מעורכי הדין של התוכנית וקרא לו חצוף. "זאת כבר לא שאלה של כן אמת או לא אמת, אלא זאת פגיעה קשה בנכדים שלי", אמר ש"ד. "פרסמו שבכלל לא הייתי בשואה ושמשפחתי לא נספתה שם. עושים פרומו לרפי גינת כבר שלושה שבועות, כביכול כדי לקרוע את המסכה מעל פניי".

 

המשפט שבמסגרתו משמש ש"ד כעד המדינה נפתח בתחילת יוני בבית המשפט המחוזי בתל אביב. כתב האישום, שגובש על ידי פרקליטות מיסוי וכלכלה, עוסק בשלוש פרשיות: הולילנד, קרקעות חברת "תעשיות מלח" ואלו של חברת "הזרע". לפי הפרקליטות, מעבר לזהותם של הנאשמים, הקו שמחבר בין הפרשות הוא "קידום פרויקטים שונים של נדל"ן בארץ, תוך מתן שוחד לעובדי ולנבחרי ציבור, בדגש על עבירות שליוו את הליכי התכנון בעיריית ירושלים ובמנהל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עד המדינה. "פוגעים בנכדים שלי"
צילום: מוטי קמחי
מומלצים