שתף קטע נבחר

הפיקוח נגמר - והפדופיל תקף: "לשנות את החוק"

אליאס סאבא תקף מינית ילד בן 9, חודש בלבד אחרי שבשב"ס הפסיקו לפקח עליו. "צריך להאריך את תקופת הפיקוח"

המועצה לשלום הילד קוראת לשנות את חוק ההגנה על הציבור מפני עברייני מין ולהאריך את תקופת הפיקוח ליותר מחמש שנים כפי שקובע החוק כיום. הסיבה: פדופיל מורשע מואשם שתקף מינית ילד בן 9 חודש בלבד לאחר שתמה תקופת הפיקוח עליו.

 

עוד בערוץ החדשות:

נהג דרס שני אחים, הוריד בבית הספר ובגן - וברח

חשד: מורה נהיגה ביצע מעשים מגונים בתלמידות

 

מדובר באליאס סאבא, בן 30 מיפו, שהואשם בשבוע שעבר כי ביצע מעשה

סדום בילד בן 9 לאחר שפיתה אותו להגיע למקום מבודד בכך שהבטיח לו שיאמן אותו בכדורגל. מכתב האישום נגדו עולה כי בשנת 2005 הורשע באונס ילד בן 12 לאחר שהתחזה למאמן כדורגל והבטיח לקורבן שיאמן אותו.

 

לאחר שחרורו מהכלא החלה לפקח על סאבא יחידת "צור" בשב"ס, שאמורה למנוע מעברייני מין לשוב לסורם. תקופת הפיקוח נקבעה לחמש שנים, שהיא כיום התקופה המרבית לעבריינים שהוגדרו כבעלי מסוכנות בינונית ובינונית-נמוכה. אלא שכאמור, לא עבר חודש מתום תקופת הפיקוח, וסאבא

שב ותקף.

 

"שוב שילם ילד ביוקר בפגיעה שאיננה נופלת מרצח נפש על חוסר היכולת של הרשויות למנוע מעברייני מין מורשעים לחזור ולפגוע בילדים", אמר מנכ"ל המועצה לשלום הילד ד"ר יצחק קדמן בעקבות המקרה.

 

לדברי ד"ר קדמן, "יחידת הפיקוח עושה עבודה חשובה ומסורה, אך הכלים העומדים לרשותה אינם מספיקים. יש לשנות את החוק, להרחיב ולהוסיף אמצעי פיקוח ולאפשר הארכה של תקופת הפיקוח גם מעל חמש שנים. כל השתהות נוספת בעניין חושפת את הילדים לסכנה נוראית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב גלאי
ד"ר יצחק קדמן. "הכלים לא מספיקים"
צילום: יואב גלאי
מומלצים