שתף קטע נבחר

אולמרט: מוותר על ההטבות, אין סיבה לקלון

הפרקליטות הודיעה לסנגורי רה"מ לשעבר כי תדרוש להטיל עליו קלון והזכירה את כספי הפנסיה שלהם הוא זכאי מתוקף התפקיד שמילא. בעקבות כך הודיע אולמרט כי הוא מוותר על ההטבות שלהן הוא זכאי. סנגורו לפרקליטות: "מצאתם תירוץ"

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט הודיע לפרקליטות כי הוא מוותר על התנאים שלהם הוא זכאי לקבל מתוקף התפקיד שמילא. פרקליטו של אולמרט, עו"ד אלי זהר, ציין כי בעקבות הודעת מרשו מתייתר הצורך להטיל עליו קלון בפרשת "מרכז ההשקעות", שבה הורשע בהפרת אמונים. עו"ד זהר ציין כי אפשר לוותר על הטלת הקלון, לאחר שהפרקליטות בחרה "להיאחז בהטבות ככסות ואמתלא לבקש מבית המשפט לקבוע את קלונו של אולמרט".

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

משפט אולמרט - דיווחים קודמים ב-ynet:

בכירה בפרקליטות: "להטיל על אולמרט קלון"

"אם לאולמרט היו קוראים בוזגלו, היו מכניסים לו"

אולמרט: כשאדם מכיר את האמת, הוא ישן טוב

 

חודשיים לאחר שאולמרט זוכה מהאישומים המרכזיים נגדו בפרשות "ראשונטורס" ו"מעטפות הכסף", צפוי להתקיים מחר (יום ד') שלב הטיעונים לעונש במשפט. לקראת הדיון מחר

הודיע הערב פרקליטו של אולמרט, עו"ד אלי זהר לתובע במשפט, עו"ד אורי קורב, כי מרשו מוותר חד-צדדית על ההטבות שלהן הוא זכאי כראש ממשלה לשעבר.

 

סנגוריו של אולמרט מסתמכים בהודעתם על מכתב שהפנה אליהם עו"ד קורב בסוף החודש שעבר. בהודעה שנשלחה לפרקליטיו של אולמרט, נאמר כי "במהלך הטיעונים לעונש בתיק הנדון, בכוונתנו לבקש מבית המשפט לקבוע בין היתר כי יש קלון בעבירה שעבר הנאשם. לצורך כך בכוונתו להפנות להחלטות ועדת הכספים של הכנסת שהתקבלו על פי חוק הגמלאות לנושאי משרה ברשויות השלטון".

 

עו"ד זהר הדגיש במכתב התגובה כי הפרקליטות מבקשת להעניש את אולמרט לא על העבירה שבגינה הורשע, אלא דווקא על העבירות שמהן זוכה. בשל כך כתב עו"ד זהר לעו"ד קורב כי "לא תמצאו בנו שותפים לתרגילי לוליינות משפטית שכלפי חוץ נועדו לתכלית מסוימת אך מטרתם האמיתית אחרת לחלוטין. אולמרט אינו מתכוון להיגרר לדיון העקר והמיותר אליו אתם מנסים לגרור את בית המשפט".

 

עו"ד זהר כתב גם כי "לאחר שנוכחתם לדעת שאין כל עילה או טעם לבקש מבית המשפט לקבוע כי יש בעבירה שבה הורשע אולמרט קלון, שהרי אולמרט אינו איש ציבור ולא הציג את מועמדותו לתפקיד ציבורי כלשהו, בחרתם להיאחז בהחלטת הגמלאות לנושא משרה ברשויות השלטון, ככסות ואמתלא לבקש בכל זאת מבית המשפט לקבוע את קלונו של אולמרט, כאשר התירוץ שמצאתם הוא שיש לשלול מאולמרט את התנאים שנקבעו על ידי ועדת הכספים לראש ממשלה לשעבר, לצורך פעילותו הציבורית".

 

אז על מה בדיוק ויתר אולמרט? חוק החלטת גמלאות

ברשויות השלטון כולל שורה של הטבות שלהן אולמרט זכאי מתוקף תפקידו בעבר כראש ממשלה. החוק מקנה בין היתר קצבת פנסיה קבועה, רכב צמוד עם נהג, שירותי משרד, תקציב שנתי כולל לשירותי משרד, שירותי טלפון, אחסון תכולת מעון, מיסוי שירותים רפואיים והוצאות אבטחה.

 

עו"ד קורב שלח הערב מכתב תגובה לעו"ד זהר שבו הלין בפניו כי "למרבה הצער, נודע לי על מכתבך מכלי התקשורת עוד בטרם קיבלתיו לידי". עו"ד קורב ציין בנוסף כי "מצאנו לנכון לשלוח לכם מכתב זה (המכתב שהועבר לפרקליטי אולמרט בנוגע לקלון. א.מ) כדי לוודא כי החלטות ועדות הכנסת שבהן חלו כמה שינויים בשנים האחרונות, מוכרות לכם. שלילת הטבות מממלאי תפקידים בכירים לשעבר, לאחר שהורשעו בעבירה שיש עמה קלון, מתחייבת על פי החוק ואינה נתונה לשיקול דעתו של איש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט
קרדיט: עופר עמרם
צילום: אוהד צויגנברג
עו"ד זהר
צילום: אוהד צויגנברג
עו"ד קורב
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים