שתף קטע נבחר

הניקה את בנה בן ה-4 חודשים - וגורשה מקפה גרג

טל אייזנברג הניקה את בנה ב"קפה גרג" בקניון שרונים שבהוד השרון. מנהל המשמרת לא ראה זאת בעין יפה - והיא גורשה מהמקום. "הייתי המומה, והלכתי כשהתינוק בוכה מרעב", היא מספרת ל-ynet. קפה גרג: "העובד הושעה והנושא בבדיקה"

כשהלכה טל אייזנברג (24) עם בנה בן הארבעה חודשים ואימה אתמול (ב') לבית הקפה "קפה גרג" בקניון שרונים בהוד השרון, היא לא חשבה לרגע שתעזוב את המקום פגועה ונסערת. "הלכנו כדי לחגוג לבן שלי ולי ארבעה חודשים", היא מספרת בזעם בראיון ל-ynet. "הסתובבנו קצת בקניון ואז החלטנו לשבת בבית הקפה. זמן קצר אחרי שהגענו התינוק שלי התחיל לבכות ושאלתי את המלצרית איפה אני יכולה להניק אותו".
 

אתם בעד הנקה בחוץ ?

 

לדברי אייזנברג, המלצרית הפנתה אותה לכיסא מרוחק, סמוך לבר של בית הקפה. "היא אמרה לי שאני יכולה לשבת שם, לבשתי סינר הנקה והתחלתי להניק", היא מתארת. "אני מאוד לא אוהבת להרגיש חשופה, בשום מקום, אז אפילו אמא שלי עמדה לידי עם חיתול בד פרוס, כדי שבזמן שאני שמה אותו לינוק אף אחד לא יראה דבר".

 

במשך זמן קצר אייזנברג התחילה להניק את תינוקה בשקט, עד שלפתע שמעה שיחה בין המלצרית ששירתה אותה ואת אימה לבין מנהל המשמרת במקום. "לא היינו אמורות לשמוע את השיחה, אבל שמענו בכל זאת כי הם עמדו יחסית קרובים אלינו", היא אומרת. "הוא שאל אותה אם אני מניקה וכשהיא ענתה לו שכן הוא אמר לה 'תמציאי תירוץ ותקימי אותה מפה מהר'".

 

-איך הגבת לדברים? 

"בהתחלה לא הגבתי בכלל, כי לא ממש הבנתי מה קורה. אבל אז המלצרית פנתה אלינו ואמרה שאני לא יכולה לשבת שם.

כשאמרתי לה שהיא זו שהושיבה אותנו במקום הזה היא אמרה שאני צודקת והלכה".

 

אבל בכך לא הסתיימו הדברים. לדברי אייזנברג מלצרית נוספת שהייתה באותו זמן בבית הקפה ניגשה אליהם מיד אחר כך וביקשה שיעזבו את המקום. "היא לא הסבירה ולא אמרה דבר מלבד זה שהיא מבקשת שנלך מהמקום", מתארת אייזנברג בכעס. "אנחנו היינו כל כך המומות שפשוט קמנו ועזבנו את המקום, כשהתינוק שלי בוכה מרעב כי הייתי צריכה להפסיק אותו באמצע ההנקה. היום אני כבר מצטערת שהלכתי".

  

אייזנברג העלתה פוסט על שהתרחש בבית הקפה לקבוצת "מאמאזון" בפייסבוק, ובעקבותיו החלו הרוחות ברשת לסעור. לדבריה מאז שהעלתה את הפוסט היא לא מפסיקה לקבל תגובות מאימהות זועמות. "מאז שהעליתי את זה אני לא מפסיקה לקבל טלפונים", היא אומרת. "כולם מאוד כועסים. נשים גם סיפרו לי על מקרים דומים שקרו להן במקומות אחרים, וזה עוד יותר מכעיס".

 

התינוק נותר רעב. הסטטוס שהצית סערה ()
התינוק נותר רעב. הסטטוס שהצית סערה

 

לדברי אייזנברג, הסיבה שהסכימה להיחשף היא כדי להעלות את המודעות לנושא. "חשבתי לתבוע אותם על מה שקרה, אבל גיליתי שישראל היא אחת המדינות היחידות שבהן אין חוק שמתיר הנקה בכל מקום. וזו הסיבה שאני מתראיינת. אני רוצה שכולם יבינו שאין שום דבר רע בהנקה. אני בחיים שלי לא הנקתי כשאני חשופה. תמיד הקפדתי לשים עליי סינר הנקה, ואין שום סיבה שאני אקבל יחס כזה.

 

"אני חושבת שאנחנו, האמהות בחופשת לידה, מפרנסות בתי קפה מהסוג הזה והם צריכים לעודד הנקה ולא להתייחס אלינו בצורה כזו. בארצות הברית בבתי קפה יש סטיקרים בעד הנקה, ורק אצלנו מגרשים אמהות".

 

-מישהו מהרשת פנה אליך? 

"התקשרו אליי היום להתנצל והציעו לי פיצוי של ארוחה זוגית, אבל זה ממש לא עוזר. אני מבחינתי לא אחזור לשם. האמת, זה גם גרם לי לחשש גדול מפני הנקה מחוץ לבית ואני מאמינה שמעכשיו כבר אצא עם בקבוק שאוב. זה ממש פגע בי".

 

דוברת רשת "גרג" מסרה בתגובה: "אנחנו תומכים באימהות ובזכותן הטבעית להניק את ילדיהן בכל מקום ובכל זמן בהתאם לראות עיניהן. הרשת רואה בחומרה רבה את המקרה שאירע בסניף קניון שרונים. הנושא נמצא בבדיקה מקיפה והעובד אשר היה מעורב במקרה הושעה מתפקידו עד לסיום הבירור.

 

"הנהלת הרשת שוחחה עם הלקוחה והתנצלה בפניה באופן אישי. רשת קפה גרג פועלת רבות למען שביעות רצון הלקוחות ותפעל כך גם במקרה זה. אנו מתחייבים להמשיך ולפעול ללא לאות למען הגנה על זכויותיהן של האמהות בכלל סניפי הרשת וננסה למנוע מקרה דומה בעתיד".

 


 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנקה בבית הקפה? המלצרית ביקשה לעזוב את המקום
צילום: shutterstock
מומלצים