שתף קטע נבחר

מתדלק ערבי בי-ם: היכו אותי ואיימו להרוג ערבים

נסים אבו-רמוז, מתדלק בשכונת בית הכרם בירושלים, העיר לנהג שזרק בקבוק בירה. הנהג יצא והיכה אותו באגרופים עד שנזקק לאשפוז: "אני אהרוג אותך ואת כל הערבים"

עוד תקיפה נגד ערבי בירושלים: מתדלק בן 21 מראס אל-עמוד טוען שהוכה באגרופים ביום חמישי בלילה בשכונת בית הכרם בבירה לאחר שקיללו אותו: "ערבי מסריח, אתה עובד אצלנו" וגם "אני אהרוג אותך ואת כל הערבים". כך נודע הלילה (יום א') ל-ynet. למקום הוזעקה המשטרה, שתבחן את קלטות מצלמות האבטחה הפזורות ברחבי התחנה.

 

המתדלק, נסים אבו-רמוז סיפר ל-ynet על אירועי אותו לילה, שבעקבותיו אושפז בבית החולים שערי צדק: "בסביבות השעה 1:00 ישבתי במשרד. נכנסה מכונית ובה שלושה צעירים ובחורה. הבחורה עשתה את דרכה לשירותים לאחר שביקשה ממני את המפתח. באותו זמן הנהג ביקש שאמלא לו דלק בסכום של 20 שקלים. פתחתי את המשאבה ואז גיליתי שהוא עומד עם הרכב הפוך ושפתח המכל נמצא בצד השני. ביקשתי ממנו לסובב את רכבו, אך הוא אמר שהוא מסטול ואין לו כוח. נשארתי לעמוד על המסלול כשפתאום אחד הבחורים שישב מאחור זרק בקבוק בירה ריק אל הדלי שמנקים איתו מים".

 

נסים אבו-רמוז לאחר התקיפה  ()
נסים אבו-רמוז לאחר התקיפה

 

כאשר העיר לבחור על המעשה, החל לתקוף אותו: "אמרתי לו שיש פח זבל שאליו אפשר לזרוק את הבקבוק. בתגובה ענה לי 'אל תדבר אליי, זה לא עניינך, ערבי מסריח'. לקחתי צעד אחורה ונשארתי לעמוד שם, לפתע אחד הבחורים שפך כוס בירה על המשאבה של הדלק. כשפניתי אליו ושאלתי אותו מה הוא עושה, הוא שוב תקף אותי. הוא התחיל לקלל אותי ואת ההורים שלי במשפטים גזעניים".

 

בשלב זה פתח הנהג את הדלת והחל לצאת מהרכב. אבו-רמוז חש מאוים, צעד אל המשרד והפעיל את לחצן המצוקה. "ראיתי שהוא רוצה לריב ולתקוף אותי. האזעקה החלה לפעול והוא אמר לי בתגובה 'אני לא מפחד מאף אחד'. הוא החל להרביץ לי באגרופים, ניסיתי להגן על עצמי והחזרתי לו. חברים שלו, שראו את הנעשה, במקום להפריד הגיעו ותקפו אותי. נפלתי על הרצפה, הייתי לבד והם ארבעה שהכניסו לי מכות בראש ובגוף. עובדים של הפיצרייה הסמוכה שמעו את מה שקורה וירדו למטה, הם הקימו אותי מהרצפה והרחיקו אותי מהתוקפים. כשהם יצאו מהתחנה אחד מהם זרק עליי בקבוק של בירה".

 

לדבריו, עד שהשוטרים הגיעו לתחנה הספיקה חבורת הצעירים לברוח. במשטרת מחוז ירושלים מכירים את האירוע, ואמרו שעם הגשת התלונה, ייבדקו הפרטים וסרטוני מצלמות האבטחה. אבו-רמוז מתקשה להתאושש ולחזור לעבודה, גם בשל הכאבים וגם בשל הפחד: "התעוררתי ביום שלמחרת עם כאבים עצומים בגב ובראש. מאז אני לא מרגיש טוב. שלוש שנים אני עובד שם וזו הפעם השנייה שאני מותקף, לדעתי רק משום שאני ערבי. זה ערבוב של שנאת ערבים, כי מאוד מתוח בתקופה האחרונה בעיר, יחד עם אלכוהול. אני לא אחזור לעבוד בתחנת הדלק כי אני מפחד, אנסה למצוא עבודה אחרת. אני אומר תודה שיצאתי בחיים מהמקרה".

  

התקיפה הזו מצטרפת לשורת אירועים אלימים אחרים נגד בני מיעוטים בבירה. בסוף השבוע נעצרו חמישה בני 16בחשד שתקפו ערבי בן 28 ושברו את רגלו בשכונת קטמון בעיר. במשטרה אומרים כי שלושה מהנערים הודו בחקירתם במיוחס להם וכי שני קטינים נוספים נעצרו ונחקרו בשעות הלילה. המתיחות בין יהודים לערבים הגיעה לשיאה לאחר אירוע הלינץ' בכיכר ציון בחודש שעבר, שבו הותקף נער ממזרח ירושלים על ידי עשרות צעירים יהודים. 

 

Read this article in English

 

המידע הראשוני על התקיפה בתחנת הדלק התקבל באימייל האדום

 

בהכנת הכתבה השתתף עומרי אפרים
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא אחזור לתחנה. נסים אבו-רמוז
מומלצים