שתף קטע נבחר

ג'ולי ביקרה פליטים סורים בירדן: "שובר את הלב"

הכוכבת ההוליוודית, שמשמשת שליחה מיוחדת של האו"ם לנושא פליטים, הגיעה לירדן ונפגשה עם סורים שברחו ממשטר אסד. "אני מודאגת מאוד, העולם כולו מודאג. זה מזעזע"

לא זונחת את הפליטים הסורים: שנה אחרי שביקרה פליטים בגבול טורקיה, הגיעה אנג'לינה ג'ולי לירדן כדי לבקר סורים שברחו ממשטרו של בשאר אסד. כך מסרה הסוכנות לענייני פליטים של האו"ם, ששחקנית הקולנוע האמריקנית משמשת שליחה מיוחדת שלה.

 

 

מנחמת פצועים (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
מנחמת פצועים(צילום: gettyimages)

משוחחת עם פליטים (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
משוחחת עם פליטים(צילום: gettyimages)

שליחה מיוחדת של האו"ם (צילום: MCT) (צילום: MCT)
שליחה מיוחדת של האו"ם(צילום: MCT)

ג'ולי במחנה הפליטים בירדן (צילום: AFP) (צילום: AFP)
ג'ולי במחנה הפליטים בירדן(צילום: AFP)

 

ג'ולי סיפרה כי שמעה סיפורים "מזוויעים" ו"שוברי לב" מהפליטים אשר עמם שוחחה. "אני מודאגת מאוד, העולם כולו מודאג", אמרה הכוכבת ההוליוודית. "מה ששובר מאוד את הלב זה שהאנשים הסורים שואלים אותך מדוע אתה חושב שאף אחד לא מסוגל למצוא פתרון עבורם".

 

לדבריה, "לשמוע אותם זה מזעזע. הסיפורים של הילדים ריגשו אותי במיוחד. כאשר אתה פוגש כל כך הרבה אנשים ואזרחים חפים מפשע, העם הסורי שואל 'מי נמצא לצדנו', 'מי הולך לעזור לנו בשעה שהחודשים חולפים'".

 

ג'ולי הוסיפה ואמרה: "באמת שובר את לבי לראות סורים שנאלצים לברוח, לפעמים במהלך מצבים טראומטיים מאוד, ולראות אותם כפליטים כאן בירדן. עכשיו, המחנה הזה הוא כמובן כמו כל המחנות (מחנות הפליטים) האחרים בעולם, זה מקום שקשה לחיות בו. קריאתו לקהילה הבינלאומית היא לסייע לנו ולסייע לממשלת ירדן".

 

היא הוסיפה וסיכמה: "כאימא, כמות הילדים החפים מפשע שדווח כי נהרגו, כמות הילדים החפים מפשע שפגשתי כאן והם פצועים לבד, ללא הוריהם שנהרגו, זה בלתי אפשרי לדמיין שום אימא עומדת מנגד ולא מתייצבת ועושה משהו כדי לעצור את זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אנג'לינה ג'ולי בירדן
צילום: רויטרס
מומלצים