שתף קטע נבחר

חוקר "ביבי טורס" לא ימשיך בתפקידו

ניצב משנה נחום לוי שמונה על ידי מבקר המדינה היוצא, לא ימשיך בתפקידו כחוקר פרשת ביבי-טורס. "זו משרת אמון שמסתיימת כשהמבקר מסיים תפקידו", הסבירו במשרד

חוקר פרשת ביבי טורס, ניצב משנה נחום לוי שמונה על ידי מבקר המדינה היוצא ליועצו לענייני שחיתות לא ימשיך בתפקידו. לוי היה זה שגבה את עדותו של בנימין נתניהו בפרשת ביבי-טורס, שבה נטען כי נתניהו טס לכאורה לחו"ל במימון כפול.

 

בחירות בארה"ב 2012 - כל הדיווחים ב-CNN ו-ynet

 

זו לא הפעם הראשונה שנתניהו ולוי נפגשו. קצין המשטרה עמד בראש צוות החקירה בפרשת עמדי, בסוף הכהונה הקודמת של נתניהו כראש ממשלה. המשטרה המליצה אז להעמיד את נתניהו לדין, אך היועץ המשפטי דאז אליקים רובינשטיין סגר את התיק. על רקע זה דווח בעבר כי נתניהו הפעיל לחצים שלא למנות ואף להחליף את לוי בטענה שזה רודף אותו.

  

במשרד המבקר, יוסף שפירא, טענו היום כי לוי מונה לתפקידו במשרד במשרת אמון, ו"כפי שמקובל בכל מוסד ציבורי או ממלכתי, כך גם במשרד מבקר המדינה - כאשר מסתיימת הכהונה של מבקר, מסיימים את תפקידם גם נושאי משרות האמון".

 

לוי יסיים את תפקידו בסוף חודש אוקטובר. במשרד המבקר ציינו כי יחליף אותו בתפקידו קצין משטרה בדרגה בכירה ביותר, והסבירו כי האגף לתפקידים מיוחדים שממונה בין השאר על המבקר בשחיתות הציבורית יתוגבר וצוותו יוגדל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לינדנשטראוס. משרת אמון
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
שפירא. מינוי חדש
צילום: גיל יוחנן
מומלצים