שתף קטע נבחר

מוטי מלכה יואשם במעשים מגונים, לא באונס

כארבעה חודשים לאחר שראש העיר קריית מלאכי נעצר בחשד לאונס שתי נשים, בפרקליטות החליטו כי בגלל חוסר ראיות הוא יואשם, בכפוף לשימוע, רק במעשים מגונים נגד שתי מתלוננות אחרות ובלקיחת שוחד מקבלנים שפעלו בעיר. מלכה אמר בתגובה: "התירו את דמי והפכו אותי לאנס האחרון במדינה"

ראש העיר קריית מלאכי לא יואשם באונס: פרקליטות מחוז דרום הודיעה הערב (יום ד') כי מוטי מלכה יואשם בכפוף לשימוע בשתי עבירות של מעשה מגונה נגד שתי מתלוננות ובעבירה של לקיחת שוחד מקבלנים שפעלו בעיר קריית מלאכי. לאחר ההודעה כינס מלכה מסיבת עיתוניאם ואמר: "לפני כארבעה חודשים וחצי, כשהפרשה הזו התחילה, הפכו אותי לאנס האחרון במדינת ישראל. כאחד האנסים התירו את דמי. המשטרה עשתה הכול בשביל שאני אצא אשם במשפט הזה. אני שמח, כבר ביום הראשון שנעצרתי אמרתי שהכול עורבא פרח".

  

 

מוטי מלכה - כתבות נוספות

בעל המתלוננת על מוטי מלכה נדרש למסור אקדח

מלכה שב באוגוסט לקריית מלאכי: "אין תחושת ניצחון"

השיטה של מוטי מלכה: "נמשך לחלשות ולדתיות"

 

ראש העיר הוסיף ואמר: "אני לא רצחתי, אני לא אנסתי ואמרתי את זה מראש. דיברתי אז ושכנעתי את המשטרה והבאתי ראיות ועדים וחקרו אינספור עדים. על כל שם שניתן על ידי הבנות, הם פתחו חקירה. על מה שאני אמרתי הם לא עשו חקירה שווה ביני לבין המתלוננות ועל זה חבל".

 

גורמים בסביבתו של מלכה אמרו בתגובה: "כמו שידענו מהיום הראשון של הפרשה וכמו שאמר מספר פעמים מלכה לחוקרי המשטרה, היו יחסים, אבל בהסכמה ואנחנו שמחים שגם הפרקליטות הבינה שהשד לא נורא כל כך כמו שניסו לצייר אותו בהתחלה".

 

מהפרקליטות נמסר כי בתקופה האחרונה נבחן התיק, בוצעו בו השלמות חקירה שונות והתקיימו בעניינו מספר דיונים אצל פרקליט המדינה, משה לדור, שיערוך את השימוע למלכה. בפרקליטות הסבירו כי החליטו שמלכה, שהיה חשוד באונס של שתי נשים אחרות, לא יואשם בעבירה זו וכן בעבירות של טוהר המידות בשל היעדר ראיות מספיקות.

 

עבירה נוספת של ביצוע מעשה מגונה הושמטה מהתיק בשל התיישנות. כמו כן, הוחלט לסגור את התיק נגד סגנו של מלכה, יוסי סולימני, בשל חוסר ראיות מספיקות. מהפרקליטות נמסר כי "בדומה למקרים דומים בתחום רגיש זה, גם הפעם נתנה הפרקליטות את דעתה למכלול השיקולים המורכבים אותם יש להביא בחשבון בהערכת האירועים וגרסאות המעורבים לגבי אירועים אלה".

 

עורך הדין גיא שמר, סנגורו של סולימני, מסר בתגובה: "מרשי מברך על ההחלטה הנכונה של הפרקליטות. יש בה להוכיח את חפותו ולהבהיר כי לא דבק בו רבב וגרסתו הייתה גרסת אמת לאורך הדרך".

 

מלכה בדיון הארכת מעצר בבית המשפט, ארכיון (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
מלכה בדיון הארכת מעצר בבית המשפט, ארכיון(צילום: אבי מועלם)

 

בהודעה נכתב עוד כי "כאמור, לאחר בחינה מדוקדקת של הדברים, הוחלט – בין היתר, בשל שיקולים שמטבע הדברים לא ניתן לתת להם פומבי – כי לאור מכלול חומר הראיות שנאסף, אין מקום להגיש כתב אישום נגד מר מלכה בשני עניינים אלה, וזאת בשל העדר סיכוי סביר להרשעה".

 

בפרקליטות למדו מתיק קצב

מדובר באחד התיקים המורכבים עמם נדרשה פרקליטות מחוז דרום להתעסק, ובסופו של דבר לקבל החלטה לא פשוטה. גורמים בפרקליטות הדגישי, עם זאת, כי ההחלטה התקבלה בלב שלם. בפרקליטות מקפידים לשמור על עמימות יחסית בנוגע לחומר הראיות, שכן הם מבקשים למנוע מקרה כמו זה של משה קצב, בו כל חומר הראיות נפרש בציבור, שיכול היה לדעת על כל פרט ופרט מהחקירה ועל עבירות המין.

 

מלכה נעצר ברעש גדול לפני כארבעה בחשד לאונס עובדת שהייתה כפופה לו ובקבלת שוחד מיני מאשה נוספת. עם מעצרו התווספו עוד תלונות של נשים שטענו שניצל את מצוקתן וקיים עמן יחסי מין. כמו כן, התווספה תלונה נגד מלכה בגין אונס נוסף. בנוסף, עד מדינה סיפר על עבירות שוחד לכאורה מצדו של מלכה ועל נשים נוספות שראש העיר היה עמן בקשר.

 

בתום חקירה סמויה של היחידה הכלכלית שנמשכה כמה שבועות נעצרו יחד עם מלכה עוד מספר בכירים בעירייה. מעצרו הוארך פעם אחר פעם בבית משפט, ורק כעבור יותר מ-20 יום הוא שוחרר למעצר בית. בתחילה המעצר נקבע מחוץ לקריית מלאכי, אך ההגבלות ירדו והוא הורשה לשוב לעיר.

 

למעצרו של מלכה קדם דיון סוער שבמהלכו הטיחו ראש העיר וחבר המועצה האשמות זה בזה. בישיבה שנערכה ב-26 במרס טען מלכה בפני חבר מועצה יוסי חדד: "אנסת מישהי, אני הצלתי אותך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוטי מלכה
צילום: אליעד לוי
מומלצים