שתף קטע נבחר

התחקיר הוצג בפני משפחת ההרוג שפרצה בבכי

קצין תותחנים ראשי ומפקד החטיבה המרחבית הגיעו אמש לבית משפחתו של רב"ט נתנאל יהלומי, שנהרג בהיתקלות עם מחבלים בגבול מצרים. הם הציגו את ממצאי תחקיר האירוע שבו נהרג. הוא הובא למנוחות ב-1:00 בלילה בבית העלמין במודיעין

הלילה (א') הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי במודיעין רב"ט נתנאל יהלומי שנהרג בהיתקלות עם מחבלים בגבול מצרים. מוקדם יותר הגיעו לביתו מאות בני אדם וליוו את ארונו לבית הכנסת ביישוב. שם נשאו הספדים, ולאחריהם נערכה ההלוויה.

 

 

בפיקוד דרום ובעוצבת אדום נמשך תחקיר התקרית הקטלנית שלשום (ו') 150 מטרים מגדר המערכת בגבול מצרים, ובמהלכה נהרג רב"ט נתנאל יהלומי ונפצע מתי ילובסקי. התחקיר נערך בשיתוף פעולה עם הצבא המצרי, ומפקד החטיבה המרחבית שגיא, אלוף משנה גיא ביטון, אף סייר במהלכו עם מקבילו המצרי לאורך ציר הגבול (כביש 10). אמש הגיעו קצין תותחנים ראשי, תת-אלוף רועי ריפטין, ואל"מ ביטון לבית משפחת יהלומי בנוף איילון, והציגו בפניה את ממצאי התחקיר. בני המשפחה פרצו בבכי. בנם הובא למנוחות בשעה 1:00 בבית העלמין הצבאי במודיעין.

 

 

קציני צה"ל בבית משפחת יהלומי (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
קציני צה"ל בבית משפחת יהלומי(צילום: אוהד צויגנברג)

 

ההורים שמעו מה קרה באירוע (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
ההורים שמעו מה קרה באירוע (צילום: אוהד צויגנברג)

לפני הלוויית הבן (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
לפני הלוויית הבן (צילום: אוהד צויגנברג)

 

התקרית בגבול מצרים - כתבות נוספות:

 

קצינים מגיעים לבית משפחת יהלומי (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
קצינים מגיעים לבית משפחת יהלומי(צילום: אוהד צויגנברג)

"הסתכלתי על השם במודעת האבל ולא האמנתי" (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
"הסתכלתי על השם במודעת האבל ולא האמנתי"(צילום: אוהד צויגנברג)

 

מהתחקיר עלה שאחד המחבלים, שנשא על גופו מטען נפץ רב עוצמה, החל במהלך הקרב לרוץ לעבר החיילים כדי להתפוצץ לצדם. פגיעה מדויקת של לוחמת קלעית מגדוד קרקל היא שגרמה לו להתפוצץ.

 

במסגרת התיאום המשותף בין הצדדים הוחזרו הערב גופות שלושת המחבלים למצרים דרך מעבר כרם שלום. לפי ההערכות, החוליה כללה שני מחבלים נוספים שברחו לתוך סיני, וכעת מנהלים הכוחות המצרים מצוד אחריהם. במהלך התחקיר התגלתה נקודת מרבץ סמוך לזירת הפיגוע, שבה שהו ככל הנראה המחבלים ותצפתו על החיילים כשאלה ניגשו להעניק מים לקבוצת המסתננים.

 

החטיבה המרחבית שגיא, שבמרכז הגבול עם מצרים, נמצאת במוקד אחת הגזרות העסוקות ביותר בתקופה האחרונה, ואותה מאיישות מאות לוחמות לצד לוחמים וחיילי תותחנים. אל"מ ביטון, שהגיע לנחם את משפחת יהלומי ביישוב נוף איילון, אמר: "היה תפקוד מצוין של הלוחמות והלוחמים. החתירה המהירה והנחושה של הכוח למגע, בפיקודו של סמל המחלקה, מנעו פיגוע גדול".

 

עוד הוסיף אל"מ ביטון: "זו הפעם הראשונה שהגדוד נתקל במחבלים חמושים מכף רגל ועד ראש, עם מקלעים, רובים, רימונים ואר-פי-ג'י. הלוחמות שם, בהן קלעיות ומטוליסטיות, הצטיינו בתפקודן. הקלעית שירתה היא מלח הארץ".

 

האח יאיר: כל מילה מעלה זיכרונות

אביו של יהלומי, שמואל, חזר וסיפר היום שנתנאל לא סיפר למשפחה היכן שירת. "רק הבנתי שהיו שלושה חיילים שנתקלו במארב, נתנאל הספיק להגיב באש ואז נפגע במקום. זה כל מה שאנחנו יודעים", אמר. נתנאל הותיר אחריו חמישה אחים, שלושה צעירים ממנו והקטן ביותר בן 8. לאחותו, הלומדת באולפנה, נמסר שאחיה נפצע, והיא לא ידעה את האמת עד שהגיעה הביתה והבחינה באנשים סביבו.

 

ארונו של רב"ט יהלומי על גבי הרכב הצבאי      (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
ארונו של רב"ט יהלומי על גבי הרכב הצבאי (צילום: אוהד צויגנברג)

אביו של יהלומי (במרכז) במסע הלוויה          (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
אביו של יהלומי (במרכז) במסע הלוויה (צילום: אוהד צויגנברג)

 (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

"אני לא מעכל מה קרה וכל מילה קטנה מעלה אצלי זיכרונות", אמר אחיו הגדול יאיר. "נתנאל היה הפוך ממני בהכול. בחור צנוע, ותרן שעוזר גם כשהוא חוזר עייף מהצבא. בתקופה האחרונה הוא סבל מהנעליים הצבאיות אז אמרתי לו שיוציא אישור ויילך עם נעלי ספורט אבל הוא לא היה מוכן. הוא אמר שהוא מתנהג כמו חייל. הוא לא היה מתלונן".

 

את ראש השנה חגג נתנאל בצבא, ובמשפחה מספרים שחיכו שיחזור בערב סוכות. "בראש השנה הוא התקשר אליי ואמר לי שני דברים: הוא שאל אותי שאלה הלכתית וביקש ממני סליחה ומחילה. אלה היו המילים האחרונות שלו אליי", הוסיף האב. "בשבתות הוא היה חוזר ללמוד תורה. דיברנו על זה שאחרי שישתחרר יחזור לישיבה ללמוד תורה".

 

רזי גנון, שכנו וחבר ילדות של נתנאל, סיפר שבמהלך היום הסתובב ביישוב כדי לתלות מודעות אבל: "הסתכלתי על השם ופשוט לא האמנתי. נתנאל גדל איתנו יחד, הוא היה איתנו בשבט בבני עקיבא ושיחק איתנו כדורגל. הוא היה בחור של עקרונות והלך עם דברים עד הסוף. אחד הדברים שאפיינו אותו זה ההקפדה על התפילות. זה היה לו חשוב והוא לא ויתר. את השירות הצבאי הוא לקח בסבבה ואף פעם לא התלונן. הוא רצה אפילו להיות יותר קרבי. אני מאמין שהוא הרגיש שהוא תורם למדינה ואנחנו יודעים בסופו של דבר כמה הוא תרם. הוא הגן על עם ישראל ובגלל זה למוות שלו יש משמעות. התפקיד שלנו זה להגן על הבית".

פורסם לראשונה 22/09/2012 22:55

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הוריו של נתנאל פרצו בבכי
צילום: אוהד צויגנברג
נתנאל יהלומי שנהרג בתקרית
צילום: אוהד צויגנברג
מסע הלוויה של רב"ט נתנאל יהלומי
צילום: אוהד צויגנברג
צילום: אוהד צויגנברג
קרובות של נתנאל יהלומי ליד ארונו ברכב הצבאי
צילום: אוהד צויגנברג
צילום: אוהד צויגנברג
ארונו של רב"ט נתנאל יהלומי ברכב הצבאי
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים