שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הדובר של קלינטון לעיתונאי: "Fuck Off"
  איתור יומנו האישי של שגריר ארה"ב בלוב, כריסטופר סטיבנס, בשרידי הקונסוליה בבנגזי, מוסיף להעסיק את כלי התקשורת ונציגי הממשל. דיאלוג סוער בין דובר מזכירת המדינה לעיתונאי הסתיים בקללות, התקפות מילוליות והעברה לדואר זבל

  מותו של שגריר ארצות הברית בלוב, כריסטופר סטיבנס, במתקפת הטרור על המתחם האמריקני בבנגזי, הולידה לא רק צורך בהיערכות מחודשת של ממשל אובמה באזור, אלא גם מתח רב בין גורמי הממשל והתקשורת. איתור יומנו האישי של סטיבנס על ידי רשת CNN הלהיט עוד יותר את הרוחות סביב האירועים - בין אם מדובר בהטחת האשמות על התנהלות העיתונאים או בביקורת על פעילות הכוחות הרשמיים באזור, שכשלו באבטחת המידע הסודי. 

   

  בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

   

  בימים האחרונים, כך נראה, התחממו עוד יותר הרוחות סביב הגורמים המעורבים בפרשה. דיאלוג אלקטרוני בין פיליפ ריינס, דוברה האישי של מזכירת המדינה האמריקנית, הילרי קלינטון, לבין מייקל הייסטינגס, עיתונאי האתר "Buzzfeed", ממחיש את נקודת השפל שבה נפגשים כלי התקשורת וגורמי הממשל.

   

  הקונסוליה האמריקנית בבנגזי, לאחר מתקפת הטרור (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  הקונסוליה האמריקנית בבנגזי, לאחר מתקפת הטרור(צילום: AFP)

   

  רשת CNN הודתה במהלך סוף השבוע כי החזיקה במשך ימים את יומנו של סטיבנס, לאחר שאנשיה איתרו אותו בין שרידי הקונסוליה האמריקנית בבנגזי. דיווחים רבים של הרשת, בהם ידיעות בלעדיות, שודרו בהתבסס על היומן, מבלי שבכיריה הודו בכך, ותוך תיאור מקור הידיעות כ"גורם שמכיר את סטיבנס ואת אופיו וחשיבתו". רבים מהדיווחים עסקו באבטחה הלקויה של מתחם הקונסוליה ובחשש לחיי עובדיה, ותודלקו בהטלת אחריות על קלינטון עצמה.

   

  לאחר ארבעה ימים, ובעקבות דיווחים ראשוניים על השימוש ביומן שהתפרסמו בכלי תקשורת אחרים, הודתה הרשת כי החזיקה בו וספגה ביקורת חריפה מצד גורמים אמריקנים רבים. ריינס עצמו תקף את התנהלותה וטען כי "זה דוחה שאנשיה מחמיאים לעצמם משום שהודו שהחזיקו ביומן. בפועל, הם שיקרו, קראו את היומן, העבירו אותו במיילים של חדר החדשות, ורק לאחר שסיפקו את סקרנותם, הם הודיעו לרשויות ולמשפחה".

   

  על פי תמליל הדיאלוג בין ריינס להייסטינגס, שפורסם באתר עצמו, ביקש הייסטינגס מריינס תגובה רשמית למה שהוא כינה כשל של מחלקת המדינה, ושאל מדוע אנשיה לא חיפשו בקונסוליה ומצאו את היומן בעצמם. בנוסף, תהה הכתב איזה חומר מודיעיני נוסף נותר מאחור בשטח שהותקף על ידי טרוריסטים לפני כשבועיים.


  בתגובה, ענה ריינס תשובה מפורטת ותקיפה כלפי התנהלות רשת החדשות האמריקנית, ולאחר דין ודברים נוסף, שאל מדוע הכתב טורח לברר סוגיות שהוא כבר החליט מראש מה תהיה תשובתו עליהן.

   

  הייסטינגס השיב: "למה אתה לא מספק לשם שינוי תשובות שאינן 'בולשיט'?"

   

  ריינס: "אני מבין כעת את ממצאי משרד ההגנה, שחשפו מעבר לכל ספק שאתה 'Asshole' מוחלט. איך זה בתור תשובה שאינה בולשיט? עכשיו, כשהוצאנו את זה מהמערכת, שיהיה לך יום טוב, וכשאני אומר 'יום טוב', אני מתכוון שתלך להזדיין (Fuck Off)".

   

  בסופו של דבר, ולאחר תחלופה נוספת של מיילים, הבהיר דוברה של קלינטון כי הכתב האמור יועבר אחר כבוד לתיקיית דואר הזבל שלו, אך לא מנע את פרסום הדברים באתרו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הילרי קלינטון
  צילום: AP
  כריסטופר סטיבנס
  צילום: AFP
  מומלצים