שתף קטע נבחר

אמא לשלושה התעוררה מתרדמת בתור בת 19

שרה תומפסון שקעה בתרדמת למשך עשרה ימים וכשהתעוררה גילתה שהיא לא זוכרת דבר מ-14 השנים האחרונות, לרבות את בעלה ושלושת ילדיה. "אני מרגישה קצת כמו מתבגרת כרגע", סיפרה, "צובעת את השיער בכל מיני צבעים ונכנסת למצבי רוח"

שרה תומפסון מבריטניה היא מתבגרת - לא רק ברוחה, אלא גם בזיכרונה. רשמית גילה הוא 32 והיא אם לשלושה ילדים, אך תומפסון הייתה בטוחה שהשנה היא 1998 ושהיא עצמה בת 19. את האירועים מהעשור האחרון לחייה היא שכחה כליל, לאחר שקריש דם במוחה גרם לה לשקוע בתרדמת למשך עשרה ימים.

 

בחירות בארה"ב 2012 - כל הדיווחים מ-CNN ו-ynet

 

תומפסון התעוררה בנובמבר האחרון כשהיא חסרת כל זיכרון מבעלה כריס, שלו נישאה לפני כעשר שנים, או מילדיה מייקל (14), דניאל (5) ואיימי (4). "כשהילדים באו לבקר אותי בבית החולים, לא היה לי מושג מי הם", היא סיפרה לעיתון הבריטי "דיילי מייל". "חשבתי שהם הילדים של מישהו אחר. קראתי להם בשמות הלא נכונים, ולא הבנתי למה הם כל כך שמחים לראות אותי. לבסוף שאלתי אם הם שלי, וכשאמרו לי לא יכולתי להאמין".

 

תומפסון גם לא זיהתה את בעלה כריס, וחשבה בתחילה שהיא עדיין במערכת יחסים עם חברהּ לשעבר. "הוא כל הזמן הסתובב סביבי, אז פשוט הנחתי שהוא עובד בבית החולים. אימא שלי הסבירה לי מיהו, אבל לא זכרתי בכלל איך נפגשנו או שהתחתנו. הייתי צריכה להתאהב בו מחדש, והוא לקח אותי לכל המקומות שבהם היינו כשרק התחלנו לצאת, בתקווה לעורר את זיכרוני".

 

גם להסתכל על עצמה במראה היה חוויה לא פשוטה עבור תומפסון, שעוד ציפתה לראות שם את דמותה בת ה-19. אותות הזמן נראו, להפתעתה, גם על פניהם של הוריה ויתר קרובי משפחתה. "הסתכלתי על אחי ואמרתי לו 'אתה קירח!'", סיפרה תומפסון על המפגש הראשון עמם. "אפילו אמרתי להוריי כמה זקנים הם נראים, זה היה כאילו הם התבגרו בן לילה".

 

מי זה סיימון קאוול?

תומפסון ספגה גם שוק תרבותי. "לא היה לי מושג מי זה סיימון קאוול ומהם כל הדיבורים האלו על 'אקס פקטור'. אהבתי גם את הסדרה 'איסט אנדרס' ועכשיו אין לי מושג מה הולך שם. אני צופה גם בסרטי וידאו ביתיים ומסתכלת בתמונות ומנסה להיזכר, אבל לפעמים זה כמו לצפות בבנאדם אחר".

 

עם זאת, החוויה הקשה שעברה טמנה בחובה גם כמה הזדמנויות שהרוב לא זוכים להם, כמו להתנסות מחדש ב"פעמים ראשונות". "למשל בחג המולד האחרון, לראשונה מאז הניתוח אמרתי לבעלי שאני אוהבת אותו. זה הרגיש כאילו שאני אומרת את זה בפעם הראשונה אי פעם, היו לי פרפרים בבטן".

 

תומפסון מספרת עוד שאמנם בכל יום היא נזכרת בעוד ועוד פרטים, אולם הדרך עד לשיקום מלא עוד ארוכה. "אני מרגישה קצת כמו מתבגרת כרגע, אני צובעת את השיער שלי בכל מיני צבעים ואני יכולה להיכנס למצבי רוח לפעמים. אין ספק שבעלי היה צריך להתרגל ל'אני' החדשה, אבל הוא מדהים וממשיך לתמוך בי. במשך תקופה ארוכה ניסיתי להיזכר באדם שהייתי, אבל הבנתי מאז שאני לא יכולה לתת למה שקרה להגדיר אותי. עליי לקבל זאת, ולנסות ליצור זיכרונות חדשים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
ומי אתה? "לא הבנתי למה ילדיי שמחים לראות אותי"
צילום: shutterstock
מומלצים