שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  יוצאים מהסוכה: כל אירועי חול המועד בירושלים

  סיור בשווקי ארבעת המינים, סיור במושבה היוונית (כן, יש כזו), משחק ניווט משפחתי בשכונות העיר, צעדת ירושלים הבינ"ל, טיול על החומות ועוד שלל אירועי סוכות בבירת ישראל

  גלגלי אהבה ופעילויות ללא תשלום

  פארק ירושלים בשיתוף עיריית ירושלים ומסע גלגלי אהבה, יקיימו הפנינג רכיבת אופניים, לרוכבים ולמשפחות. במסגרת האירוע יתקיימו 3 מסלולי רכיבה ברחבי הפארק ברמות: קל, בינוני, ואתגרי. הרכיבה תוזנק ממתחם עינות תלם, עמק הארזים ובסיומה תתקיים חגיגת ספורט אתגרי ופעילויות ללא תשלום למשפחות: סיורים מודרכים בגן הלאומי, מכשירי מיומנות רכיבה, קיר טיפוס, אומגה, חץ וקשת, תיאטרון סיפור לילדים, תחנות יצירה והפעלות מהטבע ברוח החג.

  מתי: רביעי, 3 באוקטובר, 7:30

  מחיר: 30 שקל דמי הרשמה כתרומה למען שיקום ילדי בית החולים אלי"ן

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  שוק ארבעת המינים והכנות לסוכות

  מהם הדסים משולשים, אתרוג מהודר, תיומת הלולב וחיבוטי הערבה? סיור מודרך בעקבות ההכנות האחרונות לחג הסוכות, אושפיזין והידור ארבעת המינים. צפייה בתהליך בניית הסוכות וקישוטן, הסברים על מנהגי החג וסיור בשווקי ארבעת המינים הססגוניים והיכרות עם הדסים משולשים, אתרוג מהודר, תיומת הלולב וחיבוטי הערבה. יש לבוא בלבוש צנוע. נשים בחצאיות ארוכות וגברים בכיפות.

  מתי: שישי, 28 בספטמבר, 09:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 02-6203606

  סיור בשווקי ארבעת המינים (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  סיור בשווקי ארבעת המינים (צילום: רויטרס)

   

  יוצרים מהלב למען הקהילה

  יריד "יוצרים מהלב למען הקהילה" של בנק מזרחי-טפחות מתקיים באלרוב-שדרות ממילא בהשתתפות 30 עמותות המעסיקות אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים שיציגו את מוצריהן לקהל הרחב, יסבירו אודות פעילות העמותה ואף יציעו למעוניינים להתנדב. בין העמותות מכון סאמיט, המעסיק נפגעי נפש המייצרים רהיטי עץ קטנים, קבוצת "שכולו טוב", המעסיקה מתמודדים עם נכות נפשית ומציעה מתנות וחפצים איכותיים, עמותת נשים רוקמות חלום, המעסיקה נשים אתיופיות ומציעה עבודות רקמה. כל ההכנסות קודש למען העמותות. הקהל הרב שיגיע לירושלים יוכל לסייר בין מתחמי העמותות השונות, להתרשם מן הפעילות המגוונת, לרכוש חפצי נוי וחן, ליהנות מהופעות שונות מדי ערב של העמותות וגופים חברתיים, וכן להתנדב ולתרום לפעילות בעמותות השונות בהתאם לנטיית לבו.

  מתי: חול המועד, 4-2 באוקטובר, 22:30-16:30

  מחיר: הכניסה חופשית

  לפרטים: 02-6360000

   

  הבתים היפים של טלביה

  סיור מודרך יעבור בין תריסר בתים מהיפים ביותר בשכונת טלביה, "ספינת הדגל" של ירושלים הבינלאומית. הסברים על הקשר בין ירושלים המנדטורית לבגדד של "אלף לילה ולילה" וגורלן של הנזירות שהעריצו את מוסוליני.

  מתי: שבת, 29 בספטמבר, 10:00

  מחיר: 95 שקל

  לפרטים: 02-6203461

   

  "לכל אחד יש עיר ושמה ירושלים"

  מרכז מורשת בגין מקיים סיורים, בליווי שחקני רחוב, בעקבות דמויות מרכזיות וההיסטוריה הציונית והקשר שלהן לירושלים שבה חיו ופעלו. סיפורים שלא סופרו על דמויות מרכזיות ביניהן השר משה מונטיפיורי ומשכנות שאננים, בנימין זאב הרצל במהלך ביקורו ההיסטורי בירושלים, זאב ז'בוטינסקי שהקים את ארגון ההגנה הראשון בירושלים. מסע ירושלמי בשכונות ציוריות.

  מתי: שלישי-חמישי, 4-2 באוקטובר, בשעות 11:00, 13:00, 15:00, 17:00

  מחיר: 40 שקל, מחיר מיוחד למשפחות (ניתן לרכוש כרטיס משולב עם כניסה למוזיאון)

  לפרטים: 02-5652011

   

  ירושלים של זהב למשפחות

  ירושלים קדושה לשלושת הדתות, היהדות, הנצרות והאסלאם. סיור מודרך יעמוד על קדושת העיר לדורותיה ויעבור בין בתיה העתיקים וסביבותיה. המסלול כולל תצפית גגות מרשימה, אזור הר הבית, שווקים צבעוניים, כנסיית הקבר, אתרים שונים ברובע היהודי וכמובן הכותל המערבי. מומלץ להגיע בלבוש צנוע.

  מתי: ראשון, 30 בספטמבר, 10:00

  מחיר: 60 שקל

  לפרטים: 02-6203606

   

  מחפשים את האושפיזין

  מוזיאון הישוב הישן ברובע היהודי מקיים סיורים מודרכים במוזיאון ומשלב פעילויות לכל המשפחה ביניהן מחפשים את האושפיזין ומשחקי ילדות של פעם. ב-3-2 באוקטובר יתקיים "סיפור משפחתי" – משה שרביט יספר על אילן היוחסין של משפחתו שתולדותיה קשורים ברובע היהודי.

  מתי: שלישי-חמישי, 4-2 באוקטובר, 18:00-10:00, שישי, וערב שמחת תורה עד 13:00

  מחיר: כרטיס משפחתי 40 שקל

  לפרטים: 02-6276319

   

  מי שלא ראה שמחת בית השואבה

  סיור בירושלים באווירת חג הסוכות, בין ובתוך מגוון רחב של סוכות מיוחדות ומעניינות הבנויות בצורות ומחומרים שונים, מקושטות במקוריות. הסברים וצפייה במנהגי החג והשתתפות בשמחת בית השואבה באחת מהחצרות החסידיות. כמאמר הפתגם "מי שלא ראה שמחת בית השואבה לא ראה שמחה מימיו". מומלץ לבוא בלבוש צנוע - נשים בחצאיות וגברים בכיפות

  מתי: חול המועד, שני, שלישי, 2-1 באוקטובר, 16:30

  מחיר: 89 שקל

  לפרטים: 02-6203461

   

  לילה לבן של סליחות

  סיורי הסליחות בירושלים הם רבים ומגוונים. כל עדה ושכונה ומנהגיה השונים משכונת נחלאות, דרך שכונת הבוכרים והרובע היהודי. סיור מודרך על ידי מויש מעוז ימשך אל תוך השעות הקטנות של הלילה ובמהלכו יצפו המטיילים במנהגי אמירת הסליחות של יהודים חרדים או מסורתיים. המסלול עובר ברחובות צדדים ושקטים ולעומתם ברחובות הומי אדם בדרך אל הכותל המערבי. יש לבוא בלבוש צנוע, נשים בחצאיות וגברים עם כיסוי ראש.

  מתי: 13, 15, 20, 24 בספטמבר, 22:30

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 02-6203606

   

  סיור טעימות במזרח ירושלים

  הליכה קצרה במורד רחוב הנביאים, מכניסה את המטיילים לעולם המשלב בין מזרח למערב, עשיר בניחוחות וטעמים, טבול בבליל של אנגלית וערבית הנשמע מכל עבר. סוחרים, עגלות, תיירים, נהגי מוניות, בתי קפה לגברים, מאפיות ומאפים, רוכלים ושפע ירקות. במהלך הסיור בין הדוכנים יינתנו טעימות ממגוון המאכלים. מומלץ לבוא בלבוש צנוע.

  מתי: שלישי, 2 באוקטובר, 10:00

  מחיר: 120 שקל כולל טעימות

  לפרטים: 02-6203461

   

  המרוץ לבאסטה - משחק ניווט משפחתי

  משחק ניווט לכל המשפחה יערך בין אתרים שונים בירושלים על ידי מדריכי בית שמואל הפעילות תכלול הכרת העיר בעזרת משחק משעשע, פתרון חידות בדרגות קושי שונות שמובילות את המשתתפים מתחנה לתחנה. בדרך זו יחשפו נדבכים שונים ומסתוריים של העיר. הצלחת המשחק מותנית בהשגת המידע המדויק בכל תחנה. המסלול יעבור בין משכנות שאננים ונחלאות.

  מתי: רביעי-חמישי, 3, 4 באוקטובר, 10:00

  מחיר: 60 שקל כולל טעימות

  לפרטים: 02-6203461

  שכונת נחלאות (צילום: עומר יגאל) (צילום: עומר יגאל)
  שכונת נחלאות(צילום: עומר יגאל)

   

   

  סוכת הנשיא בסימן "חדשנות, ומדעני המחר"

  נשיא המדינה, שמעון פרס, מזמין את אזרחי ישראל לסוכת הנשיא במשכן נשיאי ישראל. סוכת הנשיא תציג את הישגיה של המדינה בתחומי המדע, הטכנולוגיה, החקלאות והבריאות ותציע מגוון פעילויות לילדים ולהורים: סיורים במוקדי העשייה והפגישות המדיניות במשכן, תצוגת לוויינים של תעשיית החלל, תערוכת פיתוחים חקלאיים חדשנים, חידושים ופיתוחים ברפואה, הופעות של להקות מחול ופולקלור המייצגות את גווני החברה הישראלית, הדגמות מדעיות לילדים ועמדות צילום בשיתוף סוכנות החלל.

  מתי: יוםד' 3.10, 12:00-9:00  

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: הכניסה מהשער הראשי, רח' הנשיא 3 ירושלים. הכניסה תאושר לבעלי תעודות זהות/דרכון בלבד. לא תותר הכנסת נשק. יש להימנע מלהגיע עם תיקים וחבילות.

   

  בכל סמטה סיפור

  בסמטאות הרובע היהודי בירושלים יערכו סיורים מודרכים וסיורים באמצעות רכבי סגוויי. "בכל סמטה סיפור" נושא הסיורים המודרכים בביקור בבתי הכהנים, ברובע ההרודיאני ובחורבה בית הכנסת המפואר של הרובע שנפתח מחדש לפני כשנתיים. משך הסיור כשעה וחצי. בנוסף, בבית כנסת החורבה יתקיימו אירועי שמחת בית השואבה. הרשמה לסיורים במתחם הקשתות.

  מתי: חול המועד

  מחיר: מבוגר 29 שקל, ילד (18-5) 19 שקל

  לפרטים: 02-6265906

   

  בתים יפים מבפנים במושבה היוונית

  סיור מודרך פותח צוהר למובלעת ידועה פחות - המושבה היוונית. הסיור יעבור בין בתיה היפים ובחלקם יערך סיור בפנים. המטיילים ישמעו ממי קיבל הרופא אפקלידס את רישיון הבנייה? כיצד התעשרה התופרת מרי חרופה? והיכן התגוררה אחותו של פריד אל- אטרש? המסלול: בית התופרת, מוזיאון העדה היוונית, הבית של אליאס, השגרירות הנוצרית ומכון שלם.

  מתי: שלישי, 2 באוקטובר, 17:00

  מחיר: בתשלום כולל כניסות לאתרים

  לפרטים: 02-6203606

   

  חלות לשבת

  סיור לילי ביום חמישי יוצא בעקבות ניחוח החלות שנאפות לקראת השבת במאפיות הירושלמיות. מסלול אפוף בניחוחות וטעמים בין המאפיות השונות תוך שמיעת סיפורים ירושלמים על אפיה ואופים. ביקור במאפיות של פעם, במאפיה משפחתית בת 120 שנים שבה אופים לצלילי מוסיקה קלאסית ובמאפיות מודרניות שאופות לחמי בריאות ושאור. הסברים על סמליות הלחם ומנהגים שקשורים בו. הסיור יעבור בשוק מחנה יהודה ובשכונות החרדיות. יש לבוא בלבוש צנוע, נשים בחצאיות ארוכות וגברים בכיפות.

  מתי: חמישי, 4 באוקטובר, 21:00

  מחיר: 95 שקל כולל טעימות

  לפרטים: 02-6203606

   

  אבשלום קור וספר הספרים

  סיור שיודרך על ידי ד"ר אבשלום קור יצא מגן הפעמון, משם למלון "המלך דוד", לבריכה שליד קברי בית הורודוס, הצצה למשכנות שאננים, ממשיכים לשכונת ימין משה ויורדים לגיא בן הינום. מטפסים לשער יפו ומסיימים בחומות העיר העתיקה. כל אחד מהאתרים מתחבר לפסוק מהתנ"ך או לפתגמים ידועים שעליהם יסופרו סיפורים ויינתנו הסברים.

  מתי: שישי, 5 באוקטובר, 10:00

  מחיר: 140 שקל

  לפרטים: 02-6203461

  מלון המלך דוד (צילום: איי פי) (צילום: איי פי)
  מלון המלך דוד(צילום: איי פי)

   

   

  סיור משפחות לאורך טיילת החומות

  טיול משפחתי מודרך יתקיים על החומות יעבור בין מגדל דוד לעבר הרובע היהודי על רקע נוף העיר העתיקה. בהמשך דרך סמטאות נסתרות ברובע היהודי מלווים בסיפורים היסטוריים בירושלים לדורותיה. לסיום תצפית לעבר ארבעת הרובעים והר הבית. הסיור כולל הסעה בין האתרים. יש לבוא בלבוש צנוע.

  מתי: שישי, 5 באוקטובר, 10:00

  מחיר: 89 שקל למבוגר, 79 שקל לילד כולל כניסות לאתרים

  לפרטים: 02-6203606

   

  ירושלים בשיא במול

  סיור מוסיקלי יערך בעיר העתיקה וסביבותיה. המסלול יעבור בין אתרים מיוחדים בשילוב עם האזנה לקונצרט עוגב, מוסיקה ווקלית מגוונת, ליטורגיקה נוצרית והצלילים המיוחדים של העיר העתיקה. המטיילים יבקרו ברובע הארמני, בית מרון, הגן הבריטי מרכז המוסיקה של מזרח ירושלים, הקתדראלה האנגליקנית ועוד. את הסיור ילוו זמרת ונגן. יש לבוא בלבוש צנוע.

  מתי: שבת, 6 באוקטובר, 13:30

  מחיר: 120 שקל כולל כניסות לאתרים

  לפרטים: 02-6203461

   

  סיורים והדגמות מדעיות

  מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים מזמין ילדים והוריהם ללמוד על מדע בדרך פשוטה ואטרקטיבית, דרך סיורים בתערוכות המוזיאון וצפייה והשתתפות בהדגמות מדעיות. "עקבות של אור" תערוכה המציגה טכניקה חדשנית של רישום באמצעות קרני אור. סדנת "פיניאס ופרב", במתחם חוויתי של דמיון, יצירתיות, פתרון בעיות ועבודת צוות. מופע 'לגעת באור' מבית היוצר של להקת פירומניה, מופע אינטראקטיבי המשלב תיאטרון, אקרובאטיקה ומחול מתקיים בחושך ומשלב אפקטים חדשניים של תאורה ואשליות של אור וחושך.

  מתי: שבת, 29 בספטמבר ו-6 באוקטובר, 16:00-10:00

  מחיר: 40שקל למשתתף מגיל 5, 145 שקל לכרטיס משפחתי (הורים וילדיהם עד גיל 18)

  לפרטים: 6544888- 02

   

  ארכיאולוגיה ביער רמות

  פעילות משפחתית בחלקת היער הקהילתי רמות, בה התגלו ונחפרו גתות מתקופת המקרא על ידי תושבי שכונת רמות. המפגש יפתח בהסבר על האזור ועל הממצאים שהתגלו בו, המשתתפים ייקחו חלק בחפירה ארכיאולוגית קצרה בהנחיית ארכיאולוגים של רשות העתיקות. בסיום ביקור באנדרטה לזכר חללי אסון התאומים. הפעילות מתאימה לילדים מגיל 6 ומעלה.

  מתי: שישי, 28 בספטמבר

  מחיר: 20 שקל למשתתף

  לפרטים: 1-800-350-550

   

  נודדות לחג

  אירוע טיבוע ציפורים חגיגי יתקיים בפארק ירושלים, עינות תלם. משפחות מוזמנות להצטרף לפעילות טיבוע ציפורים ולסיור טבע במקום, בהובלת התחנה לחקר ציפורי ירושלים של החברה להגנת הטבע. להכיר את הייחוד של המערכת האקולוגית המתקיימת בסמוך לעיר ואפילו בתוכה, ולצפות בציפורים נודדות שעוברות בירושלים בדרכן מאפריקה לאירופה.

  מתי: שבת, 29 בספטמבר, 11:00-7:30

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: 02-6537374

   

  צעדת ירושלים

  צעדת ירושלים הבינלאומית תעמוד השנה בסימן ספורט בינלאומי בירושלים קיץ 2013. הצעדה תתקיים במספר מסלולים בדרגות קושי שונות: מטיבי לכת, בינוני וקלה. גם השנה, במסגרת הצעדה, ייערך המצעד החגיגי שיעבור ברחובותיה המרכזיים של העיר אותו יוביל ראש העיר ניר ברקת ביחד עם כוכבי העבר של הכדורגל הישראלי אלי אוחנה ואבי נמני. בין השעות 10:00 – 15:00 יתקיים הפנינג ענק בגן סאקר שיכלול במות, מתחם פעילות ילדים, דוכני מזון, יצירה, אומנות וחגיגת מחול.

  מתי: חמישי, 4 באוקטובר

  מחיר: 30 שקל צועד

  צעדת ירושלים הבינלאומית (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
  צעדת ירושלים הבינלאומית(צילום: נועם מושקוביץ)

   

  שוקולד, וניל, סחלב

  הגן הבוטני שבגבעת רם בירושלים מקיים בחול המועד סוכות פסטיבל "שוקולד, וניל, סחלב". באי הגן יצאו למסע אל הצמחייה הטרופית, שם יוכלו למצוא את צמח הווניל והקפה, ילמדו על עץ הקקאו ויכירו את תכונותיו בסדנאות שוקולד. בנוסף, יוצגו דוכני שוקולטיירים מגוונים. הגן, בשיתוף האגודה הישראלית לסחלבים, יציגו מאות סחלבים ויקיימו הרצאות והדגמות בנושא גידול סחלבים. בנוסף, תוצג שלוש פעמים ביום, הצגת ילדים לכל המשפחה בנושא שוקולד הנקראת "הזחל שאהב קקאו" (בשעות 11:00, 13:00 ו-16:00) רכבת הפרחים תצא לסיור בגן בכל שעה עגולה.

  מתי: שלישי-חמישי, 4-2 באוקטובר, 17:00-10:00

  מחיר: 35 שקל למשתתף מגיל 3 ומעלה, 150 שקל למשפחה (עד שישה אנשים)

  לפרטים: 02-6794012

   

  הפנינג תנ"כי

  מוזיאון ארצות המקרא מקיים הפנינג סוכות עם סיורים תיאטרליים וסדנאות יצירה. מדי חצי שעה יצא מסע תיאטרלי בליווי שחקנים מחופשים לדמויות תנ"כיות מוכרות. המבקרים יעברו בין הגלריות והתערוכות, יפגשו את נח בונה התיבה שיספר על הגשם, את הפועל ממגדל בבל, ישאלו את שרה למה לא הפסיקה לצחוק וילמדו על בניית

  הסוכה ועל הנושאים הסובבים אותה. ניתן להשתתף בסדנאות יצירה (בתשלום) שיתקיימו בגינת המוזיאון ולבנות את מגדל בבל הקדום מחימר, ליצור דגל שמחת תורה מעוטר, לבנות את תיבת נח, להכין פיתות ולחפש זהב בחול ובמים.

  מתי: שלישי-חמישי, 4-2 באוקטובר, 15:30-10:30

  מחיר: הכניסה למוזיאון ולסיורים הינה ללא תשלום לילדים, 40-20 שקל למבוגר

  לפרטים: 02-5611066

   

  שמחת האסיף

  במוזיאון פעיל עין יעל בירושלים ייפתח פסטיבל "שמחת האסיף". הפסטיבל יכלול: בעלי מלאכה שישחזרו מלאכות קדומות ברחוב הרומי; הכנת כלי נגינה בחומרים טבעיים; הכנת סלים מנצרים; טווייה בפלך; ציור על טיח לח באמצעות צבעים טבעיים; חיתוך וסיתות אבנים בסדנת פסיפס ועבודה בחמר בטכניקות ידניות בסדנת הקדרות. בנוסף, ייהנו המבקרים מהכנת פיתות על סאג' במדורה; סדנת חץ וקשת ומהצגה של תיאטרון פסיק "מעשה באיכר עשיר ועני".

  מתי: שלישי-חמישי, 4-2 באוקטובר, 17:00-10:00

  מחיר: 40 שקל לילד, 25 שקל למבוגר

  לפרטים: 02-6451866

   

  היסטוריה מקומית בבית ילין

  בית ילין במוצא יקיים בחול המועד סוכות הדרכות מומחזות על ידי שחקנים מקצועיים. הקהל מוזמן להכיר את האנשים ששינו את ההיסטוריה המקומית, לפני יותר ממאה וחמישים שנה. בנוסף, תתקיים פעילות יצירה לילדים.

  מתי: רביעי-חמישי, 4-3 באוקטובר, 11:00 ו-13:00

  מחיר: 20 שקל למבוגר, 25 שקל לילד

  לפרטים: 02-5345443

  בית ילין במוצא (צילום: באדיבות המועצה לשימור אתרי מורשת) (צילום: באדיבות המועצה לשימור אתרי מורשת)
  בית ילין במוצא(צילום: באדיבות המועצה לשימור אתרי מורשת)

   

  קפיצה קטנה לחו"ל

  פעילות סוכות למשפחות במוזיאון מגדל דוד ירושלים. סיור תיאטרלי חווייתי בעקבות עולי רגל, מבקרים ונוסעים שהגיעו לעיר בתקופות השונות. המשתתפים יעברו בביקורת דרכונים על פני הזמן, יפגשו נוסע שבא לתור את ירושלים של ימי הביניים, יחד עמו יגלו מהו האוצר החבוי במערה של דוד, ישמעו מזקנה ססגונית על מה חלמה כל חייה ואיזה נכס מוזר היא מתכוונת לקנות בכסף שחסכה כל ימיה. בנוסף יתקיימו שעות סיפור תחנות יצירה ותחנות משחק.

  מתי: שלישי-חמישי, 4-2 באוקטובר, 16:00-10:30

  מחיר: 40 שקל לילד, 30 שקל למבוגר

  לפרטים: 6265333- 02

   

  חומות ומנגינות

  סיור של סיפורים ומנגינות יצא ממוזיאון מגדל דוד ירושלים. הסיור בליווי מדריכים שהם גם אמני מוסיקה, המלווים את הסיור בצלילי קלרינט, חליל צד, חלילית או אקורדיאון, בנגינה של נעימות ושירים המחברים את המשתתפים לסיפורים ולמקומות. המשתתפים יחשפו לעברה של ירושלים, עם הווי החיים בתקופותיה השונות, עם הדמויות שבלטו בייחודן, על רקע סיפורים, צלילים ואווירת העיר היום.

  מתי: חמישי,4 באוקטובר, 17:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 6265333- 02

   

  עוד פעילויות למטיילים ולכל המשפחה, באתר התיירות הישראלי בעריכת רונית סבירסקי

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סיור בעקבות סמלי החג. ארבעת המינים
  צילום: shutterstock
  מומלצים