שתף קטע נבחר

זאבי ולוי על קמפיין הליכוד: לא להשלות את העם

שני השותפים העתידיים בממשלת שרון מותחים ביקורת על ססמת הליכוד "רק שרון יביא שלום". לדברי זאבי, הססמה נועדה רק לצרכי בחירות. יצחק לוי הבהיר: לא צריך להשלות את העם, אי אפשר להגיע לשלום כעת. במקביל, סירב שרון להתייחס לשאלה אם יפנה יישובים במסגרת הסכם

שני השותפים העתידיים בממשלת שרון, יצחק לוי מנהיג המפד"ל ורחבעם זאבי (האיחוד הלאומי), הבהירו אתמול (יום א') בישיבת ראשי האופוזיציה כי למרות הסיסמה "רק שרון יביא שלום", אין סיכוי להביא שלום בעת הזאת. לדברי זאבי, סיסמת השלום של שרון נועדה לצרכי בחירות, כדי "לתמרן לכל הכיוונים", כהגדרתו.
זאבי טען כי שרון אמר לו "דברים מאוד ברורים" בנוגע לכך שלא יפונה אף ישוב והתנחלות מהשטחים. יצוין כי עמדת שרון מעורפלת בנושא זה. לפי שרון, יישמרו אינטרסים אסטרטגיים ביטחוניים בשטחים, אולם שרון לא מתחייב פומבית שלא יפונה אף ישוב. גם לפני הפגישה עם ראשי סיעות האופוזיציה, הבהיר שרון כי ממשלות הליכוד והעבודה שלחו מתיישבים להתנחלויות באזורי ביטחון, ויישובים אלה, אמר, יישארו בשליטה ישראלית. עם זאת שרון לא ענה על השאלה אם הוא מתכוון לעמוד בהבטחתו לזאבי ולוי ולא לפנות אף ישוב.
עוד אמר זאבי לפני הפגישה כי האיחוד הלאומי, המונה שבעה ח"כים, יהיה ככל הנראה שותף בקואליציה העתידית. "שבעת חברי הכנסת של האיחוד הלאומי מהווים משקל להרכבת קואליציה כזו", אמר. הוא הוסיף כי הוא לא מאמין שתוקם ממשלת אחדות מכיוון שברק לא יקבל את הנקודות שמהוות תנאי להצטרפות האיחוד הלאומי לממשלה, בין השאר אי פינוי ישובים בשטחים.
זאבי אמר כי "אני רוצה שלום במושגים שלי. במושגים שחיינו בהם 32 שנה. גם האינתיפאדה של היום טובה יותר משלום של התכווצות. מבחינתי זה שלום טוב מאוד".
לוי הצטרף לדברים ואמר "אי אפשר להגיע לסיום הסכסוך והדבר הזה הוא אשליה. שרון לא יביא שלום, כמו שברק, פרס וביילין לא הביאו שלום. נצטרך להגיע להבנות בעניינים כאלה או אחרים אך בשום פנים ואופן לא לסיום הסכסוך. אין היום פתרון שיביא לסיומו וכרגע אין סיכוי שזה יקרה". עוד אמר, "לא צריך להשלות את העם, אי אפשר להגיע לשלום".
לפני ישיבת האופוזיציה הבהיר שרון לח"כ יאיר פרץ (ש"ס) כי אין אחיזה במציאות לטענה כאילו הליכוד מרכז עתה כוחות בקרב העולים על חשבון הכוחות המופנים למגזר החרדי. שרון הבטיח לו כי המטות מקבלים תשומת לב שווה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שרון. סירב להתחייב כי לא יפונו יישובים
זום 77
גנדי. לא מאמין שתוקם ממשלת אחדות
זום 77
מומלצים