שתף קטע נבחר

עוזר המאמן שניצל ילדים נידון ל-30 שנות מאסר

ג'רי סנדוסקי, שהיה עוזרו של מאמן הפוטבול של נבחרת אוניברסיטת פן סטייט והורשע בניצול מיני של עשרה ילדים במסגרת ארגון צדקה שניהל, יישלח לעשרות שנים בכלא. "אני יודע שלא עשיתי את המעשים הדוחים האלה"

עוזר המאמן ג'רי סנדוסקי, שהורשע בניצול מיני של ילדים במשך שנים, יבלה כנראה את שארית חייו בכלא. בית המשפט בפנסילבניה גזר עליו היום עונש של 30 עד 60 שנות מאסר. על פי החוק במדינה, הוא לא יוכל להשתחרר לפני תקופת המאסר המינימלית. סנדוסקי, בן 68, שהועסק באוניברסיטת פן סטייט הנחשבת, היה עוזרו של המאמן הנודע ג'ו פטרנו, שמת לפני כחצי שנה ממחלת הסרטן.

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet בעמוד מיוחד

 

 

סנדוסקי מחוץ לאולם המשפט (צילום: AP) (צילום: AP)
סנדוסקי מחוץ לאולם המשפט(צילום: AP)

 

סנדוסקי הורשע ביוני ב-45 אישומים של התעללות מינית בילדים, שכללו עשרה ילדים שבהם התעלל במשך 15 שנים. עדים סיפרו כי סנדוסקי ניצל את ארגון הצדקה שהקים לילדים במצוקה כדי לאתר את קורבנותיו. המקרה זעזע רבים בארה"ב, מדינה שבה ספורטאי הקולג'ים הם מושא להערצה. במהלך כל המשפט טען סנדוסקי לחפותו, והוא מתכוון לערער על גזר הדין.

 

בהצהרה ששודרה אמש ברדיו המקומי אמר סנדוסקי כי בלבו הוא יודע כי לא עשה את מה שכינה "המעשים הדוחים האלה". הוא טען כי נפל קורבן לשורה של גורמים: האוניברסיטה, חוקרי משטרה, עורכי דין, התקשורת ועוד. "אשתי הייתה בת הזוג המינית היחידה שלי וזה היה אחרי הנישואים", אמר.

 

עוזר המאמן סיים אמנם את תפקידו בפן סטייט ב-1999, אבל הורשה להשתמש במתקני האוניברסיטה עבור מחנות אימונים לילדים. בפרשה שהתפוצצה בשנה שעברה התגלה כי ב-2002 הגיע לפטרנו אחד מעוזרי המאמן הזוטרים שלו,

 וסיפר למאמן הראשי כי ראה את סנדוסקי אונס ילד בן עשר במקלחות.

 

המאמן העביר את הפרטים למנהלי האוניברסיטה, ואלה בחרו לשמור זאת אצלם ולא להעביר את הטיפול לגורמים ההכרחיים. ג'ו פטרנו, שפוטר מתפקידו אחרי 46 שנה מפני שלא דיווח על המעשים, הלך לעולמו בתחילת השנה. שניים מעובדי האוניברסיטה שנעצרו בשל מעורבותם בטיוח הפרשה, יועמדו לדין על כך שלא דיווחו על החשדות נגד סנדוסקי ושיקרו לחבר המושבעים שחקר אותם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סנדוסקי. "אשתי הייתה בת הזוג המינית היחידה שלי"
צילום: AP
פטרנו. פוטר לאחר 46 שנה כי לא דיווח
צילום: רויטרס
מומלצים