שתף קטע נבחר

הצעיר שמצא את הגופה היה חבר של מג'די חלבי

איברהים קוזלי, בן 26 מדליית אל כרמל, מצא את שרידי גופתו של מג'די חלבי בזמן שעבד עבור קק"ל בכריתה ואיסוף עצים שנפגעו בשריפה הגדולה בכרמל. "הכרנו מגיל בית ספר ולאורך כול השנים ראיתי אותו כל הזמן, היה בחור טוב שלא הסתבך"

בחלקת היער השרופה שבה נמצאו שרידי גופתו של מג'די חלבי, עבדו גם היום (ה') חוקרי ימ"ר חוף ומז"פ, בחיפוש ובאיסוף ממצאים ושרידים נוספים מגופתו של החייל מג'די חלבי שנמצאה במקום לפני כשבועיים. מי שמצא את הגופה היה איברהים קוזלי, בן 26 מדלית אל כרמל, שהוא למרבה הפליאה, אחד מחבריו של חלבי. ההלווייה תתקיים מחר ב-12:00 בבית העלמין הצבאי בעוספייה.

 

 

קוזלי עבד במקום מטעם הקבלן שזכה במכרז של הקק"ל לכריתה ולאיסוף העצים שנפגעו בשריפה הגדולה בכרמל בדצמבר 2010. "אם לא השריפה, אני לא חושב שהיינו מגיעים אליו. אפילו כשעמדנו פה קרוב, מרחק של 10 מטר, לא ראיתי את הגופה עד שהזזתי את העצים ומשכתי אותם", הסביר קוזלי.

 

 

"אולי עכשיו תהיה להורים שלו קצת מנוחה". איברהים קוזלי (צילום: ערן יופי כהן) (צילום: ערן יופי כהן)
"אולי עכשיו תהיה להורים שלו קצת מנוחה". איברהים קוזלי(צילום: ערן יופי כהן)

 

הוא סיפר כי כשהזיז את העצים ראה פתאום עצמות. קוזלי סיפר כי הוא ומג'די חלבי גדלו יחד. "הכרנו מגיל בית הספר ולאורך כל השנים ראיתי אותו כל הזמן, היה בחור טוב שלא הסתבך עם אף אחד", סיפר. "התחושות כרגע מעורבות. יש עצב עמוק על מותו של מג'די, אבל טוב לדעת שעכשיו אולי תהיה קצת מנוחה להורים שלו".

 

מיד לאחר שמצא את העצמות הזעיק קוזלי את המשטרה. שרידי הגופה הועברו למכון לרפואה משפטית, שם זוהו כשרידיו של החייל הנעדר.

 

נורית בובליל, מומחית לזיהוי DNA במעבדה הביולוגית במכון לרפואה משפטית אמרה, באשר לתהליך זיהויו של חלבי: "בחודש ספטמבר קיבלנו שרידי גופה מצפון הארץ, האבחון הראשוני היה אם באמת מדובר בשרידי אדם ומשימת הבדיקה המשיכה לבדיקה ביולוגית לקביעת פרופיל גנטי.

תהליך של קביעת הפרופיל הגנטי הוא תהליך ממושך שאורך זמן. התקבל פרופיל גנטי מאותם שרידים ולפי הבדיקה יצא שהם שייכים לחייל".

 

"במהלך השנים בדקנו הרבה מאות שרידים שונים. קביעת ה-DNA המקורית היא דגימה עצמית של החייל שהתקבלה מהצבא ב-2008 ואנחנו יכולים להגיד שההתאמה היא מוחלטת ".

 

מג'די חלבי יצא ב-24 במאי 2005 מביתו בדליית אל-כרמל לבסיס חיל החימוש בדרום חיפה שבו שירת. הוא הוציא כסף מכספומט במרכז היישוב, רכש פחית שתייה והתייצב בטרמפיאדה לכיוון חיפה. האחרונה שראתה אותו היא קרובת משפחה שעברה במקום. מאז נעלמו עקבותיו.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הגיע בגלל השריפה. איברהים קוזלי
צילום: ערן יופי כהן
מג'די חלבי
צילום רפרודוקציה: אחיה ראב"ד
מומלצים