שתף קטע נבחר

קנדה: בריונות רשת עלתה בחיי נערה

נערה שעברה התעללות ברשת וגם בעולם האמיתי, נמצאה מתה השבוע, וככל הנראה התאבדה. את סיפורה היא חלקה עם העולם לפני כחודש בסרטון יוטיוב

אמנדה טוד בת ה-15 מקנדה נמצאה מתה בביתה ביום רביעי האחרון, וככל הנראה התאבדה. כך על פי דיווח של הוואנקובר סאן.

 

מתוך עמוד לזכרה בפייסבוק ()
מתוך עמוד לזכרה בפייסבוק

 

לפני כחודש, טוד העלתה ליטיוב סרטון (התוכן והתמונות קשים לצפיה), ובו היא מספרת על מסכת התעללויות שעברה באינטרנט, ובעולם האמיתי ועל נסיונות התאבדות. רק חצי מפניה של אמנדה נראים על המסך, והיא מספרת מה שעבר עליה באמצעות פתקים שעליהם כתבה את הסיפור בכתב יד. בסופו של הסרטון היא קוראת לעזרה.

 

טוד מספרת בין השאר שחשפה את החזה שלה מול בחור במצלמת רשת כשהייתה בכיתה ז'. שנה לאחר מכן פנה אליה גבר אחר שידע את כל הפרטים האישיים שלה ואיים שיפיץ את התמונות אם לא תתפשט שוב. הוא הפיץ את התמונות, וטוד מספרת שזה גרם לה לדכאונות וחרדות שלא הצליחה להחלים מהם, גם לא כשעברה לבתי ספר אחרים וניסתה להתחיל את חייה מחדש. 

 

היא מספרת שבהמשך החלה להיות בקשר עם גבר שיש לו חברה, וכשזה התגלה היא וחבריה התעללו בה גם כן, וכי היא חטפה מהחברה מכות. היא ניסתה להתאבד. בפייסבוק, על פי עדותה, לעגו לה ואף עודדו אותה לנסות שוב.

 

הסרטון צבר עד כה יותר מ-300 אלף צפיות, וכנראה ימשיך לעלות בעקבות פרסום הסיפור. טוד גם פירסמה מצגת ברשת ובה קראה למי שעד להתנהגות בריונית, לפעול בעניין ולא לעמוד בצד ולשתוק. אמה של טוד אמרה לסאן כי היא מקווה שהסרטון ישמש כהסברה נגד תופעה של בריונות, וכי היא מאמינה שזה מה שבתה הייתה רוצה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים