שתף קטע נבחר

נחיתה סופית: מעבורת ברחובות לוס אנג'לס

לאחר שסיימה את מעופה החגיגי בשמי העיר, הובלה מעבורת החלל "אנדוור" למרכז המדע, שם תוצג למבקרים. רמזורים ומדחנים הוסרו, עצים נכרתו והתושבים הציפו את הרחובות

מעבורת החלל האמריקנית "אנדוור" סיימה היום (שבת) את תפקידה במעוף פרידה חגיגי שקיימה בשמי לוס אנג'לס, בדרכה לנחיתתה הסופית בשדה התעופה הבינלאומי בעיר. משם, יצאה לדרכה האחרונה בנסיעה איטית - 19 ק"מ ביומיים - עד למרכז המדע בעיר. 

 

בחירות בארה"ב 2012 - דיווחים נוספים ב-CNN ו-ynet

 

המעבורת נבנתה בשנת 1986 במטרה להחליף את ה"צ'לנג'ר", שאבדה בפיצוץ שגבה את חייהם של שבעת אנשי הצוות שלה. היא טסה מ-1992, השתתפה ב-25 משימות בחלל, 12 מתוכן לתחנת החלל הבינלאומית, וגמעה כ-198 מיליון קילומטרים במהלך שנותיה.

 

הטיסה והנסיעה המיוחדת הוציאו לרחובות העיר אזרחים רבים, שהביעו התרגשות מהמראה החריג. "אני רוצה להיות אסטרונאוט כשאגדל", אמר ג'וזף בן העשר כשחיוך על פניו.

 

זהירות, מעבורת חוצה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
זהירות, מעבורת חוצה(צילום: AFP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)
 

ההובלה היבשתית של מעבורת החלל מהווה אתגר עצום לרשויות העירוניות. גודלה הפך אותה בקלות לעצם הגדול ביותר שנע על כבישי לוס אנג'לס ומומחים העריכו מבעוד מועד כי סנטימטרים בודדים יחצצו בינה לבין בניינים שונים לאורך הדרך.

 

רמזורים, פנסי רחוב, עמודי חשמל ומדחנים הוצאו ממקומם לקראת המסע, וכ-400 עצים נכרתו כדי לפנות דרך. מרכז המדע שיאכלס את המעבורת כבר הודיע כי יפצה על כך בשתילת אלף עצים חדשים.

 

סוכנות החלל האמריקנית סיימה בשנה שעברה את הפעלת תוכנית מעבורות החלל, וכלי הטיס ערכו בשנה האחרונה גיחות אחרונות בשמי ארצות ארצות הברית בטרם "יצאו לפנסיה" כמוצגים מוזיאוניים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אנדוור" ברחובות לוס אנג'לס
צילום: AP
מומלצים