שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: AFP
  לראשונה: הזוג אובמה הצביע לפני יום הבחירות
  מישל אובמה צייצה: "שלחתי את ההצבעה שלי בדואר, לא יכולתי לחכות ליום הבחירות! אוהבת אותך!". הנשיא השיב כי בכוונתו להצביע עוד החודש. המטרה - להמריץ את הבוחרים הדמוקרטים, מול המשמעת הצפויה של הרפובליקנים

  במאמץ לדרבן את הבוחרים, חרגו נשיא ארה"ב ברק אובמה ורעייתו מישל מהנוהג של נשיאי העבר ובחרו להצביע בהצבעה מוקדמת. החשש הוא שהרפובליקנים יפגינו משמעת, לעומת המצביעים הדמוקרטים שלא יגיעו לקלפיות ב-6 בנובמבר. הגברת הראשונה הודיעה כי הצביעה הבוקר (יום ב') בדואר, ובעלה אמר כי בכוונתו להצביע ב-25 באוקטובר.

   

  בחירות בארה"ב 2012 - כל הכתבות של CNN ו-ynet

   

  ההצבעה המוקדמת: יתרון גדול לאובמה על רומני

   

  מישל אובמה צייצה לעוקבים אחריה בטוויטר: "לא יכולתי לחכות ליום הבחירות". להודעה צורף צילום של מישל מציגה את המעטפה לפני שהיא שוגרה לוועדת הקלפי בשיקגו. הנשיא אובמה צייץ כי בכוונתו ללכת בעקבות רעייתו ולהצביע לפני יום הבחירות.

   

  הציוצים של הזוג הנשיאותי ()
  הציוצים של הזוג הנשיאותי

   

  לאובמה יש יתרון משמעותי בקרב בעלי זכות בחירה שנרשמו להצביע, אבל ההיסטוריה מלמדת על משמעת הצבעה נמוכה של שחורים, היספאנים וצעירים, הבוחרים המסורתיים של אובמה.

  לכן אובמה ואשתו ממריצים תומכים בכל אסיפת בחירות להצביע בהקדם האפשרי. באירועים כשמוזכר שמו של רומני, הקהל קורא בוז ואובמה משיב להם: "אל תקראו בוז – הצביעו".

   

  ההודעה על ההצבעה המוקדמת מתפרסמת ערב העימות השני בין אובמה למיט רומני בלונג איילנד, ולפני צאתו של אובמה למסע בחירות באוהיו ובאייווה. במרבית המדינות בארה"ב ניתן להצביע מוקדם בקלפיות מיוחדות או על ידי שליחת מעטפות לוועדות הקלפי. "הפתק שלי נמצא בדרכו למדינה שלי, אילינוי", הצהירה אובמה בכינוס בחירות והוסיפה: "הצבעתי עבור בעלי".

   

  מהסקר היומי של רויטרס ואיפסוס עולה כי אובמה מוביל קלות על פני יריבו הרפובליקני. הוא זוכה ל-47 אחוזי תמיכה,

  לעומת 45 אחוזים לרומני. עשירית מהנשאלים העידו שכבר הצביעו בהצבעה מוקדמת. 55 אחוזים מתוכם אמרו שהצביעו עבור אובמה, לעומת 43 אחוזים שהצביעו לרומני.

   

  המטה של רומני הודיע הערב שהוא גייס תרומות בסך 170 מיליון דולר בחודש ספטמבר, סכום המתקרב לשיא של מטה אובמה שגייס בספטמבר 181 מיליון דולר. המאבק בין אובמה ורומני מגיע לשיאו בשלושה השבועות האחרונים ושני הצדדים מגייסים כסף עד הרגע האחרון כדי להטילו למערכה במדינות העימות העיקריות, פלורידה ואוהיו. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אובמה והמעטפה. "הצבעתי עבור בעלי"
  רומני. גייס 170 מיליון דולר בספטמבר
  צילום: AP
  מומלצים