שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אישום בי-ם: אישר תוכניות בנייה כמהנדס מתחזה
  במשך 23 שנים, נטען בכתב האישום שהוגש נגד רמי לוי, הוא התחזה למהנדס וחתם על בקשות להיתרי בנייה שאישרה העירייה בהמלצתו. העירייה: מיפינו את התיקים שבהם טיפל

  במשך חצי יובל חתם רמי לוי (70) על תוכניות בנייה שהוגשו לעיריית ירושלים כמהנדס, אך כעת מתברר כי ככל הנראה כלל לא החזיק בתואר שכזה. כך עולה מכתב אישום שהוגש היום (ה') בבית משפט השלום בעיר. למרות זאת אישרה העירייה את התוכניות ונתנה היתרי בנייה במשך עשרות שנים לפי המלצותיו.

   

  בחירות 2013 - כל הדיווחים בחדשות ynet

   

  לוי לא רשום כהנדסאי בניין אדריכלות וגם לא בפנקס המהנדסים המורשים. בכתב האישום נטען כי נהג ליצור רושם שהוא מהנדס וסייע להוציא היתרי בנייה ופיקוח תמורת שכר. הוא לא היתל רק בלקוחות, אלא נהג להציג עצמו כמהנדס מורשה גם בפני הגורמים הרלוונטיים בעיריית ירושלים ולחתום על בקשות שונות להיתרי בנייה שהוגשו לה.

    

  בלי עמודים תומכים

  בכתב האישום מתואר מקרה שאירע בשנת 2009: פנחס זיידמן ביקש לבנות יחידות דיור בבניין ברחוב יואל בבירה. לוי הסכים לבצע את תהליך הוצאת ההיתר מעיריית ירושלים במחיר נמוך יותר בהשוואה להצעות מהנדסים אחרים, ושירותיו נשכרו. לאחר שחתם על ההצעות, הוגשו תוכניות הבנייה עבור יחידות הדיור לאישור בעיריית ירושלים, וזו אישרה אותן. אלא שזיידמן גילה כי תוכניות הבנייה אינן כוללות עמודי תמיכה בדומה לתוספות בנייה שבוצעו בבניין השכן, ופנה למהנדס אחר שיבצע את העבודה.

   

  ירושלים. כמה תוכניות בנייה נחתמו בהמלצת המתחזה? ()
  ירושלים. כמה תוכניות בנייה נחתמו בהמלצת המתחזה?
    

  לא היה זה המקרה היחיד: בשנת 2008 התקשר הקבלן רפאל אביטל עם לוי, על מנת שיאשר תוספות בנייה בבניין ברחוב מקור חיים בעיר. לוי, כך עולה מכתב האישום, חתם על תוכניות הבנייה כמהנדס והן הוגשו לעיריית ירושלים. הוא גם חתם על "הצהרת המהנדס האחראי לביצוע התוספת ו/או השלד בבניין", ובהסתמך על מצג השווא אישרה העירייה את התוכניות החתומות ונתנה היתר בנייה. בכתב האישום נכתב כי בין השנים 2010-1987 הגיש לוי מאות בקשות לקבלת היתרי בנייה לעירייה, ועליהן חתם בחותמת "רמי לוי הנדסת בניין", אף שלא היה רשום כדין בפנקס המהנדסים המורשים. "בהסתמך על מצג שווא אישרה העירייה את התוכניות החתומות וניתן היתר בנייה", נטען באישום.  

   

  לוי נאשם בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, שהתבטאו בין היתר בניצול תמימותם של מי ששכרו את שירותיו, בפגיעה בייחוד המקצוע של ההנדסאים והמהנדסים ובסיכון שגרמה התנהגותו לציבור.  

   

  מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "בעקבות בדיקה שגרתית של עיריית ירושלים התגלה כי אכן האיש אינו מחזיק בתעודות המקצועיות כפי שהצהיר. העירייה הגישה תלונה במשטרה ובעקבותיה נפתחה חקירה. במקביל, כל התיקים בהם טיפל והיו בתהליכי אישור הטיפול בהם הופסק והמגישים התבקשו לשכור מהנדס חדש. כמו כן נעשה מיפוי של התיקים בהם טיפל בעבר ונמסרה הודעה לבעלי הבתים שהאיש אינו מהנדס וכי עליהם לטפל בנושא". עוד נמסר, כי מאז גילוי המקרה מחייבת העירייה כל מהנדס להציג תעודות מקצועיות בעבודתו מול העירייה. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עשרות שנים של היתרים לקויים? ירושלים
  צילום: Lowshot.com
  מומלצים