שתף קטע נבחר

מחדל: חדרו לבסיס, כפתו חייל ושדדו כלי נשק

רעולי פנים פרצו למחנה נפתלי שליד צומת גולני, שדדו ארבעה כלי נשק ונמלטו. הם כפתו במהלך השוד את אחד החיילים. מצ"ח חושדת כי קיבלו סיוע מתוך הבסיס

מחדל בבסיס בצפון: אלמונים רעולי פנים חדרו לפנות בוקר (יום ו') למחנה נפתלי שליד צומת גולני, תקפו חיילים, כפתו חייל, שדדו ארבעה כלי נשק ונמלטו מהמקום.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

האם: לא רציתי שימות, אך הוא כיוון אקדח לראשה  

דרעי יחסום הקמפיין לישי: "אף מילה על סודנים"

רעידת אדמה בים התיכון, הורגשה גם בארץ

 

במצ"ח פתחו בחקירה וחושדים כי הגנבים קיבלו סיוע פנימי מתוך הבסיס. כוחות של צה"ל והמשטרה מקיימים סריקות נרחבות באזור אחר הפורצים. האירוע התרחש בבסיס ימ"חים של עוצבת המפץ ששייכת לפיקוד צפון. החקירה העלתה כי הגנבים הגיעו לעמדה סמוכה לנשקייה שעליה שמר אחד החיילים, ואז הם כפתו אותו וגנבו את נשקו האישי וכן שלושה כלי נשק מחיילים אחרים.  

 

זו לא הפעם הראשונה בתקופה האחרונה שגנבים מצליחים לחדור לבסיסי צה"ל. ביולי האחרון חדר פלסטיני למוצב צה"ל בבקעת הירדן. האיש, גנב מתכות, נתפס והועבר לחקירת כוחות הביטחון.

 

בתחילת אותו חודש חדרו גנבי מתכות למרכז הלאומי לאימונים ביבשה (מל"י) שבצאלים. בעקבות זאת, לצד מקרים של גניבת מתכות ואמצעי לחימה בתרגילים של צה"ל, הוחלט בצבא להשקיע שבעה מיליון שקלים בהקמת רשת מעקב ומכ"ם מתקדמת בבסיס.

 

המערכת כוללת מצלמות ואמצעי מעקב מתקדמים שפרוסים סביב הגדר ההיקפית של הבסיס. בנוסף, הוקם חמ"ל מיוחד שעוקב אחר תנועות חשודות של גנבים שמנסים לפרוץ לבסיס.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחנה נפתלי, הבוקר
צילום: חגי אהרון
מומלצים