שתף קטע נבחר

הירי בצעיר: "לא היה זמן להביא צוות למשא ומתן"

במחלקה לחקירות שוטרים בודקים אם המתנדבים, שירו למוות ברז אטיאס, פעלו על פי הנהלים. "הוא ירה מהרכב על השוטרים, כשחברתו יושבת לצדו", אמר גורם במשטרה. לדבריו, השניים היו נחושים לשים קץ לחייהם, אך הנערה התחרטה בדקה ה-90

האם מותו של רז אטיאס יכול היה להימנע? ב מחלקה לחקירות שוטרים החלו בבדיקת חילופי האש הלילה (יום ו') ביער ליד בית שמש והם בוחנים אם המתנדבים פעלו על פי הנהלים. מהירי של מתנדבי המשטרה נהרג אטיאס, בן 18, שהצמיד אקדח לראשה של חברתו, ירה לעבר השוטרים ואיים להתאבד. גורמים במשטרה הגיבו לטענות שעלו בשעות האחרונות ואמרו כי "לא היה זמן להביא למקום צוות למשא ומתן". הם אמרו כי השניים היו נחושים לשים קץ לחייהם, לאחר שהתברר כי הנערה בהריון, אך היא התחרטה ברגע האחרון.

  

תקרית הירי ביער - דיווחים נוספים ב-ynet:

שוטרים ירו למוות בצעיר שאיים לפגוע בחברתו

האם: לא רציתי שימות, אך הוא כיוון אקדח לראשה

רז רצה להתאבד ונורה למוות: "כמו רומיאו ויוליה"

 

מעדויות מתנדבי המשטרה ומעדותה של הנערה, שפונתה לבית חולים כשהיא סובלת מחרדה, עולה כי המתנדבים היו בסכנת חיים - ולכן ירו. הכוח שנתקל בשני הצעירים, שהכירו בבית הספר שבו למדו בצפון, מנה בין חמישה לשבעה מתנדבים. מהחקירה עד כה התברר כי אטיאס שהה ברכב לצדה של חברתו בת ה-17, וירה לעבר השוטרים ממטרים ספורים. אחד מהם נפל ונפצע קל, ובתגובה השיבו חבריו באש לעבר הרכב - בזמן שחברתו כאמור יושבת לצדו במכונית.

 

זר על קברו הטרי של רז אטיאס (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
זר על קברו הטרי של רז אטיאס(צילום: מוטי קמחי)

ירה מהרכב, כשחברתו לצדו (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ירה מהרכב, כשחברתו לצדו(צילום: גיל יוחנן)

ההודעה בפייסבוק על הקשר בין אטיאס לחברתו ()
ההודעה בפייסבוק על הקשר בין אטיאס לחברתו

 

לפחות כדור אחד פגע בשמשה הקדמית של המכונית. תוך כדי הירי הנערה חילצה את עצמה מהרכב, כנראה בעזרת המתנדבים. "האירוע כולו נמשך דקות ספורות והירי התבצע ממטרים בודדים. בנסיבות כאלו אין זמן להביא צוות למשא ומתן, מה עוד שהמתנדבים לא ידעו בתחילה שמדובר בצעיר ובצעירה שהם מחפשים", אמרו במשטרה.

 

מהחקירה עלה גם כי הנערה סיפרה לפני כמה ימים לחברותיה על כוונתה להתאבד ביחד עם חברה אך אלו לא עשו דבר בנידון: "החברות שאולי שיכלו למנוע את המקרה שתקו ולא סיפרו לאיש". לצד בדיקת מח"ש, מתבעת המשטרה תחקיר מבצעי של האירוע. בנוסף מונו חוקרים אחרים במחוז כדי לבדוק את נסיבות הירי שהביא למותו של הצעיר.

 

אטיאס העביר אתמול הודעה על כוונתו להתאבד על חברתו, ואף השאיר מכתב. סמוך לשעה 01:00 בלילה הגיעו השניים ברכב, השייך להוריו של הצעיר, ליער ליד בית שמש. עוד לפני שנתקל במתנדבים, ביצע אטיאס "ניסוי כלים" וירה ביער. לדברי גורם במשטרה, השניים היו נחושים לבצע את המעשה אך הנערה התחרטה בדקה ה-90. "אל תהרוג אותי, אני רוצה לחיות", זעקה. מהחקירה עולה כי הנערה העידה שההחלטה לבצע התאבדות משותפת נפלה לאחר שהתברר כי היא בהריון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מודעת האבל על מות רז אטיאס
צילום: מוטי קמחי
רז אטיאס. הנערה התחרטה ברגע האחרון
צילום: גיל יוחנן
זירת הירי בבית שמש
צילום: גיל יוחנן
מומלצים