שתף קטע נבחר

צילום: AFP

שבועיים לבחירות: שוויון מוחלט בין אובמה לרומני

עוד 16 יום יילכו האמריקנים לקלפיות, והמרוץ לא יכול היה להיות צמוד מזה: על פי סקר של וול סטריט ג'ורנל ו-NBC, הן אובמה והן רומני זוכים ל-47% תמיכה. היתרון של אובמה בקרב הנשים הולך ומצטמצם, יתרונו של רומני בקרב הגברים גדל

שבועיים ויומיים לפני הבחירות בארצות-הברית , המרוץ לא היה יכול להיות צמוד יותר. סקר של וול סטריט ג'ורנל ו-NBC, שפורסם היום (א'), מעלה כי התמיכה בנשיא ברק אובמה והמועמד הרפובליקני מיט רומני זהה - 47% מבין האמריקנים שצפויים להצביע ב-6 בנובמבר תומכים באובמה, 47% תומכים ברומני.

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

על פי הסקר האחרון, רק 5% מהאמריקנים טרם החליטו למי יצביעו. רומני מוביל בהפרש גדול בקרב המצביעים הגברים (53% לעומת 43%), ואילו לאובמה יש יתרון משמעותי בקרב הנשים - 51% לעומת 43%. יתרונו של רומני בקרב הגברים טיפס יותר ויותר בחודש האחרון, ולעומת זאת ההובלה של אובמה בקרב הנשים הלכה והצטמצמה.

 

תיקו. אובמה ורומני בעימות השני (צילום: AP) (צילום: AP)
תיקו. אובמה ורומני בעימות השני(צילום: AP)

 

816 משיבים ענו לסקר של וול סטריט ג'ורנל ו-NBC, שנערך לאחר העימות השני. מבין כלל 1,000 המשתתפים בסקר, ובהם גם אמריקנים שאמרו כי לא בטוח שיצביעו בבחירות, התמיכה באובמה עמדה על 49%, לעומת 44% לרומני. בכל מקרה, ובגלל שיטת האלקטורטים, הסקרים החשובים יותר הם אלו שנערכים במדינות המתנדנדות - המדינות שיכריעו את גורל הבחירות.

 

השינויים בסקרים אחרי העימות השני

התמיכה ברומני זינקה לאחר העימות הראשון, שבו הביס את אובמה. הנשיא המכהן חזר לעצמו בעימות השני ומחר בלילה ייערך העימות השלישי והאחרון בין השניים. ynet יעביר גם את העימות השלישי בשידור חי.

 

 סקרי רשתות הטלוויזיה האמריקניות העניקו לאובמה את הניצחון בעימות השני מול רומני, ובסקר CNN השיבו 73% מהנשאלים כי אובמה היה טוב יותר מהציפיות המוקדמות שלהם.

 

בסקר שנערך מיד בתום העימות בניו-יורק, 61% השיבו בשלילה

לשאלה אם אובמה הציע תוכנית ברורה לפתור את הבעיות של ארצות הברית. לעומתם, רק 38% ענו בחיוב. והאם רומני הציע תוכנית לפתור את הבעיות? 50% השיבו "כן" ו-49% ענו "לא". בסקר מקביל של CBS, שכלל 525 קולות צפים אמריקניים, 37% העניקו את הניצחון בעימות לנשיא המכהן ורק 30% למועמד המתחרה.

 

דיוויד אקסלרוד, יועצו של אובמה שלאחר העימות הראשון היה צריך להסביר את הכישלון של הנשיא - כישלון שעלה לו גם בהובלה בסקרים - אמר בתום העימות השני בלונג איילנד כי "רומני נדחק לפינה ורץ אל מחוץ לאולם. זה היה ברור לאמריקנים שהלילה הוא נחשף במערומיו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אובמה ורומני בעימות השני
צילום: רויטרס
מומלצים