שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

הערכות: בקרוב תופץ רשימת החיסול של נתניהו

בליכוד מעריכים שלקראת הפריימריז יפרסם ראש הממשלה רשימה "לא רשמית" של המומלצים שלו. רשימת המפלגה נפתחה: יותר מ־100 מועמדים על 25 מקומות

ראש הממשלה ידוע כמי שחרד מאוד להרכב הרשימה של מפלגתו - והוא יעשה לא מעט כדי להשפיע עליה. בכירים בליכוד העריכו אתמול (יום א') כי סמוך מאוד למועד הפריימריז יפרסם בנימין נתניהו באופן "בלתי רשמי" את רשימת המומלצים הפרטית שלו.

 

בחירות 2013 - כל הדיווחים בחדשות ynet

 

באופן רשמי החליט נתניהו שלא להתערב בבחירות הפנימיות, אולם הוא יפעל מאחורי הקלעים כדי לקדם את מועמדיו ולסכל את בחירתם של מועמדים כמו משה פייגלין ואנשיו. "נתניהו לא יתערב באופן פומבי בפריימריז, אבל הוא ויועציו כבר ידאגו להפיץ מי הם המומלצים שלהם", אמר בכיר בליכוד.

 

ועידת הליכוד. בלי כחלון ובלי בגין - חשש לנזק תדמיתי (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ועידת הליכוד. בלי כחלון ובלי בגין - חשש לנזק תדמיתי(צילום: מוטי קמחי)
 

אתמול נפתחה באופן רשמי רשימת המועמדים לפריימריז של הליכוד שיתקיימו ב־25 בנובמבר. על פי הערכות במנהלת הליכוד, יותר מ־100 מועמדים צפויים להיאבק על 25־28 מקומות ריאליים ברשימה לכנסת (על פי הסקרים השונים). הרשימה עצמה תיסגר ביום ראשון הקרוב, ועד אז המעוניינים יכולים להציג את מועמדותם. הראשון שמיהר למצודת זאב ונרשם לפריימריז הוא ח"כ אופיר אקוניס, מקורבו של יו"ר הליכוד נתניהו.

 

להערכת בכירים בליכוד נתניהו לא יצליח לגייס עד למועד סגירת הרשימה אפילו מועמד חדש אחד לגלריית המועמדים הקיימת. הסיבות העיקריות הן הצפיפות הגדולה בשתי העשיריות הראשונות ("הרשימה הארצית") וחוסר יכולתו של נתניהו לשריין מועמדים מטעמו ברשימה מבלי לעבור את מסכת הייסורים של הפריימריז.

 

נתניהו עסוק בימים אלה בניסיון לשכנע את השר בני בגין להתמודד שוב ברשימת הליכוד, למרות הבטחותיו של בגין כי הוא מגיע לקדנציה אחת בלבד. נתניהו מעריך כי פרישתו של בגין, לאחר ההחלטה של השר משה כחלון לפרוש מהחיים הפוליטיים, תסב נזק תדמיתי לליכוד. 

 

נתניהו עצמו החל גם באיוש מטה הבחירות שלו. המינוי הראשון הוא של צחי ברוורמן, שיהיה מנהל מטה הבחירות של הליכוד. ברוורמן (53), תושב נס־ציונה, נחשב מקורב מאוד לנתניהו זה שנים ארוכות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. לא יתערב בפריימריז
צילום: ירון ברנר
בגין. ניסיונות שכנוע
צילום: גיל יוחנן
מומלצים