שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  האקספלורר החדש במבחן
  מהיר יותר, מאובטח יותר, חזק יותר - אקספלורר 10 בסביבת חלונות 8 לוקח את המוצר הוותיק והשנוי במחלוקת לשיאים חדשים. אך האם זה יספיק כדי לשפר את המוניטין הקלוקל שלו, והאם הוא עדיף על פני המתחרים הגדולים והחזקים שלו?
  אינטרנט אקספלורר, הדפדפן מבית מיקרוסופט, ידע תהפוכות רבות בעשור האחרון. הוא כבש בסערה את העולם, עומד במרכזו של עימות משפטי סוער וספג ביקורות חריפות ביותר מצד קהילת המפתחים הבינלאומית. מדובר במוצר ותיק מאוד, יש יאמרו מיושן ומיותר, שמתקשה להוכיח את הנחיצות בו בעולם שבו דפדפני קוד פתוח מובילים את התעשייה ומקדמים את ההתפתחות הטכנולוגית.

   

   

  ובכל זאת, אי אפשר להתעלם ממנו. כבד, מסורבל, מפגר טכנולוגית בגרסאותיו המוקדמות, עדיין מדובר בדפדפן נפוץ מאוד, בין היתר בזכות ההתעקשות של מיקרוסופט להכניס אותו כברירת מחדל של מערכת ההפעלה שלה. כעת משיקה החברה את הגרסה העשירית שלו, וטוענת שמדובר במלך הדפדפנים הבלתי-מעורר, מבחינת הפופולריות שלו, אך גם מבחינת הטכנולוגיה שהוא מציע למשתמשיו ולמפתחי האתרים.

   

  מיקרוסופט משיקה בהדרגה הדגמות של אקספלורר 10, שמגיע כחלק אינטגרלי ממערכת ההפעלה החדשה שלה, חלונות 8. בשבועות הקרובים תושק גם גרסת Preview של הדפדפן ל-WIN7, ובמהלך החודשים הבאים צפויה החברה לשחרר גרסה רשמית של המוצר.

   

  האם האקספלורר החדש יצליח במקום שבו אחיו הקטנים נכשלו? האם הגרסה החדשה תוכל סופסוף להתחרות בדפדפנים המודרניים דוגמת פיירפוקס וכרום? לקחנו את אקספלורר 10, על פלטפורמת חלונות 8, לנסיעת מבחן, בניסיון לענות על השאלות האלה ועוד כמה אחרות.

   

   

   

  שלוף!

  אחד הפרמטרים החשובים למשתמשים הוא מהירות התגובה של הדפדפן. אנחנו מצפים מהדפדפן המודרני שיהיה מהיר ביותר, שיבצע את הפעולות בזריזות ושיטען דפים בקצב משביע רצון. במבחן הזה עומד אקספלורר 10 בהצלחה: זמן התגובה שלו השתפר פלאים לעומת גרסאות קודמות, הדפים נטענים בצורה חלקה יותר ואין ספק שמנוע העיבוד שלו חזק יותר מבעבר.

   

  שיפור ניכר נרשם גם בזירת האבטחה שבה מיקרוסופט הפסידה בעבר למתחרותיה הגדולות בשוק הדפדפנים. מהנדסי המוצר הכניסו שיטות מתקדמות יותר לאבטחת מידע והגנה על פרטיות המשתמשים, כדי לשפר את המוצר ולהימלט מהביקורת הקשה שהוטחה בה ברבות השנים עקב פרצות אבטחה וסיכונים משמעותיים להם חשופים משתמשי האקספלורר הוותיקים.

   

   

  התוספות

  נוסף על השינויים ששולבו בדפדפן, לאקספלורר 10 יש מספר תוספים מעניינים, שהם הרחבות אופציונליות לפונקציונליות של המוצר והיכולות שהוא מציע למשתמשיו. ראשית, מיקרוסופט שילבה את הפלאש באופן מובנה בדפדפן, אך הוא ניתן להסרה בקליק אחד. בחלק מהדיווחים ברשת נטען כי רק אתרים הנמצאים ב"רשימה לבנה" יציגו פלאש בעוד שבגלישה לאתרים אחרים תוצג אזהרה, אך מבדיקה שערכנו עולה כי פלאש עובד בכל האתרים בהם ביקרנו בצורה רגילה ותקינה. אם אכן מדובר במדיניות של מיקרוסופט, כנראה שהיא טרם הוכנסה לפעולה.

   

  מיקרוסופט השקיעה מחשבה מרובה ביצירת תוספים מהירים שיקלו על העבודה ויאפשרו אינטגרציה טובה יותר עם שירותי רשת ואתרים פופולריים. כעת אפשר לשלוח חלקים מדף האינטרנט שבו אתם גולשים לשירותי רשת שונים, כמו מעבדי תמלילים ואתרי שיתוף קבצים לדוגמה, ולבצע פעולות שונות בצורה אינטגרטיבית וישירה - משליחת מייל ועד איסוף מידע וליקוט תכנים מרחבי הרשת.

   

  הלב

  נחזור כעת למנוע, לב המערכת, שעבר חיזוק משמעותי. למעשה, מיקרוסופט הוסיפה (סופסוף!) תמיכה בפיצ'רים מתקדמים של HTML5, השפה המודרנית לכתיבת אתרים שמציעה מנעד רחב של אפשרויות חדשות למפתחי אתרים. האקספלורר החדש כולל יכולות כמו וידאו בילט-אין, ניהול היסטוריה מתקדם, , בדיקת איות, דראג אנד דרופ ועוד. אקספלורר 10 תומך בעימוד חכם, אפקטים ויז'ואליים וגרפיים, תנועות פאן, זום ועוד.

     

  בשורה התחתונה, אקספלורר 10 הוא דפדפן מודרני, המצוייד ביכולות תצוגה מתקדמות, ביצועים לא רעים בכלל ושיפורי אבטחה קריטיים. קשה לקבוע האם תצליח הגרסה החדשה של הדפדפן הוותיק לשפר את מעמדו בקרב קהילת המפתחים, אבל אין ספק שעבור המשתמשים חוויית האקספלורר החדשה בהחלט תהיה טובה יותר מבעבר, בפרט בעבודה בסביבת חלונות 8 החדשה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עדיין ישמש רק להורדת כרום? מיקרוסופט אקספלורר 10
  מומלצים