שתף קטע נבחר

לפני המועד: חנן גולדבלט ישוחרר מהכלא?

ועדת השחרורים שליד השב"ס תדון בקרוב בבקשת הבדרן שאנס לקבל שחרור מוקדם. הוא השלים שני שליש מתקופת מאסרו ביולי האחרון, הצעירות שהתלוננו נגדו מתנגדות לשחרורו

הבדרן שאנס וביצע מעשים מגונים יקבל בקרוב את כרטיס היציאה אל מחוץ לכלא? ל-ynet נודע כי ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר תדון בשבועות הקרובים בבקשתו של חנן גולדבלט לקבל שחרור מוקדם מהכלא. הדיון היה אמור להתקיים מחר (יום ה'), אך הערב הוחלט לדחות אותו.

 

בחירות 2013 - כל הכתבות ב-ynet

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות

 

גולדבלט בן ה-70, שמרצה את עונשו בכלא חרמון שבצפון, השלים שני שליש מתקופת המאסר ביולי האחרון. הוא הגיש את הבקשה כעת לאחר שסיים את הליך השיקום והטיפול שלו בבית הסוהר, התנהגותו בכלא נחשבת טובה. הצעירות שהתלוננו נגדו מתנגדות לשחרורו המוקדם.

 

בשנה שעברה הפחית בית המשפט העליון את עונשו של גולדבלט בשנה וקבע אותו על שש שנים. השופטים אשר גרוניס ועוזי פוגלמן זיכו אותו גם מאחד משני אישומי האונס - והחליטו במקום זאת להרשיע אותו בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. השופטת עדנה ארבל סברה, בדעת מיעוט, כי יש להשאיר את האישום באונס על כנו.

 

גולדבלט, שנשלח לשבע שנות מאסר בפועל בבית המשפט המחוזי, טען בערעור כי העונש אינו לוקח בחשבון את "החורבן הכלכלי והנידוי הציבורי" שעבר עליו. השחקן הורשע במחוזי באונס, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מעשה מגונה, מעשה סדום ומעשה מגונה תוך ניצול יחסי מרות, בחמישה מקרים שבהם ניהל קשרים עם תלמידותיו בחוגים שהדריך במשחק ובפיתוח קול.

 

חבריו של גולדבלט ל"בלי סודות" המשיכו לתמוך בו, גם לאחר ההרשעה בבית המשפט המחוזי והשנים בכלא. לפני ההכרעה בעליון טען נתן נתנזון כי הוא מאמין לגולדבלט: "הוא לא עשה את זה".

 

פרשת גולדבלט נחשפה באוגוסט 2005 לאחר שבעיתון "ידיעות אחרונות" פורסמו עדויות של צעירות, שסיפרו על כך שהוטרדו מינית על-ידי השחקן. אחת המתלוננות סיפרה כי כשהייתה בת פחות מ-17, אילץ אותה גולדבלט לשכב איתו במהלך "חזרות" שעשו בביתו. גולדבלט טען לכל אורך המשפט כי מעולם לא כפה עצמו על הצעירות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חנן גולדבלט
צילום: גיל יוחנן
מומלצים