שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

הולך לפוליטיקה: אלעזר שטרן ירוץ עם אמסלם

האלוף (מיל') אלעזר שטרן צפוי לרוץ לכנסת כמספר 2 של ח"כ חיים אמסלם שפרש מש"ס, והקים את מפלגת "עם שלם". כך חשפה הבוקר סימה קדמון ב"ידיעות אחרונות". אמסלם אישר את הפרסום ברדיו: "שטרן איש ראוי"

האלוף במילואים אלעזר שטרן נכנס לפוליטיקה במסגרת מפתיעה: שטרן צפוי לרוץ לכנסת כמספר 2 של ח"כ הרב חיים אמסלם, שרק לפני שבועיים הודיע על החלטתו לרוץ בבחירות הקרובות בראש מפלגת "עם שלם". אמסלם אישר הבוקר בגלי צה"ל את הפרסום ב"ידיעות אחרונות".

 

בחירות 2013 - כל הדיווחים בחדשות ynet

 

הרב אמסלם, שפרש לפני שנתיים מש"ס סביב משבר אפליית התלמידות הספרדיות, מוחרם מאז בחברה החרדית. עמדותיו שונות בתכלית מאלו המוכרות אצל החרדים: הוא מטיף לגיוס חרדים ולצירופם לשוק העבודה, וידוע במלחמתו לגיורם של חיילים לא יהודים.

 

גם שטרן, ראש אכ"א לשעבר, חובש כיפה, ידוע בעמדות הבלתי שגרתיות שהביע עוד כשלבש מדים. במהלך כהונתו דחף לגיורם של חיילים שאמהותיהן אינן יהודיות, ויצא נגד הרבנים. "לא הגיוני", אמר פעם, "שאת מקום קבורתם של חיילים שנפלו בקרב על הגנת ישראל קובעים אנשים שאין סיכוי שהילדים שלהם יגיעו למקומות האלה".

 

הבוקר פורסם ב"ידיעות אחרונות" שסביב נושא זה הם נפגשו לראשונה ומצאו שפה משותפת גם בנושאים אחרים. אתמול נפגשו השניים במשרדו של מנהל הקמפיין של אמסלם, הפרסומאי אילון זרמון. אחרי שיחה ארוכה אמסלם ושטרן לחצו ידיים. מסתמן שמשמעותה של לחיצת הידיים הזאת היא הסכמה ששטרן יהיה מספר 2 במפלגת "עם שלם" של אמסלם. זאת אף שבעבר נפוצו ידיעות על כך ששטרן יצטרף למפלגתו של יאיר לפיד.

 

שטרן לא מכחיש שנפגש עם אמסלם במשרדו של זרמון. "אני נפגש איתו כבר שנים", אמר. "הוא איש חשוב ואמיץ, ויש בינינו הרבה דברים משותפים". לגבי השאלה אם סיכמו לרוץ ביחד, ענה שטרן: "אני לא מאשר ולא מכחיש". 

 

בראיון לרדיו אישר הבוקר אמסלם את הפרסום ב"ידיעות אחרונות" ואמר: "האלוף שטרן הוא אדם ראוי ואני שמח מאוד שאדם כזה באמת מאמין בדרך שלנו, הוא ראוי בהחלט".

 

הוא הוסיף: "אני מכיר את האלוף שטרן מימי הסערות הגדולות בנושא הגיור. כשאמרתי את האמירות שלי הוא ביקש לבוא לכנסת ושנשב יחד, הוא רצה להבין במה מדובר אמרתי לו שזו דעתי וזו הדרך שלי. הבאתי לו סימוכין גדולים מהפוסקים. אמרתי לו שחיילי צה"ל שמשרתים ומזרע ישראל, מצווה לגיירם בדרך מקרבת, על פי ההלכה כמובן. הוא הזדהה עם הדברים ויזם בינינו את הפגישה. הוא הסכים איתי שחרדים צריכים להתפרנס בכבוד. במשך אותה תקופה הספקנו להוקיר אחד את השני ומבחינתי כשנוצרה ההזדמנות ללבן את הדברים ולרדת לרזולוציות של איך אפשר לעבוד ביחד, אני חושב שזה מצוין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שטרן. דרך מפתיעה
צילום: מוטי קמחי
אמסלם. "עם שלם"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים