שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

סקר: 13 מנדטים לכחלון, פוגע בעיקר בליכוד

81 יום לפני שהולכים לקלפי, סקר "ידיעות אחרונות" ומינה צמח מעלה כי מפלגה בראשות משה כחלון תקבל 13 מנדטים - שיילקחו בעיקר מהנתח של הליכוד, אך גם של יש עתיד והעבודה. קדימה, גם אם לא יתמודד, לא תעבור את אחוז החסימה

מפלגה חברתית בראשות משה כחלון תקבל 13 מנדטים בבחירות - כך עולה מסקר "ידיעות אחרונות" וד"ר מינה צמח שמתפרסם הבוקר (יום ו'), 81 יום לפני הבחירות. אם כחלון יחליט להתמודד - הנפגעת העיקרית היא מפלגת הליכוד שתאבד חמישה מנדטים.

 

בחירות 2013 - כל הדיווחים ב-ynet 


 

מהסקר עולה כי כחלון "יגנוב" שלושה מנדטים ממפלגת יש עתיד שליאיר לפיד ושני מנדטים מהעבודה. ש"ס, למרות החששות ממועמד מזרחי-חברתי שייקח לה מנדטים, לא נפגעת כלל - וזוכה בכל מקרה ב-13 מנדטים. עוד עולה מהסקר כי בלי קשר להחלטתו של כחלון אם להתמודד או לא, מפלגת קדימה נמחקת ולא עוברת את אחוז החסימה.

 

לפי הסקר, במקרה שכחלון לא מתמודד, הליכוד ביתנו זוכה ב-35 מנדטים,

העבודה ב-24, יש עתיד ב-15, ש"ס ב-13, המפלגות הערביות ב-11, יהדות התורה ב-6, הבית היהודי והאיחוד הלאומי ב-5, מרצ ב-4, עצמאות ב-2 ומפלגתם של איתמר בן-גביר ואריה אלדד ב-2.

 

אם כחלון יחליט להתמודד, הליכוד ביתנו תזכה ב-30 מנדטים, העבודה ב-22, כחלון ב-13, ש"ס ב-13, יש עתיד ב-12, המפלגות הערביות ב-11, יהדות התורה ב-6, הבית היהודי ב-5, מרצ ב-4, עצמאות ב-2 ואיתמר בן-גביר ואריה אלדד ב-2.

 

במקרה שכחלון מקים מפלגה, גוש השמאל-מרכז יזכה ב-49 מנדטים וגוש הימין ב-43 מנדטים. הגושים לא כוללים את כחלון, ש"ס והעצמאות. במקרה שכחלון לא רץ, גוש השמאל-מרכז מקבל 57 מנדטים וגוש הימין 48.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כחלון ונתניהו
צילום: מוטי קמחי
לא בכנסת הבאה. מופז
צילום: מוטי קמחי
צילום: עידו ארז
ש"ס לא נפגעת מכחלון
צילום: עידו ארז
מומלצים