שתף קטע נבחר

ברק מתנער מ"מצרים הדיקטטורית" של גלעד

מחלוקת במשרד הביטחון: ראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד, האלוף במילואים עמוס גלעד, אמר אתמול כי "מתוך הרצון לדמוקרטיה, צמחה במצרים דיקטטורה מזעזעת". כמה שעות לאחר מכן פרסמה לשכת השר ברק הבהרה: "הדברים אינם משקפים את עמדת מערכת הביטחון ואת עמדת גלעד"

שר הביטחון, אהוד ברק, יצא נגד דברים שאמר אתמול בבוקר (יום ו') ראש האגף המדיני ביטחוני במשרדו, האלוף במילואים עמוס גלעד, לפיהם "מתוך הרצון לדמוקרטיה, צמחה במצרים דיקטטורה מזעזעת". "הדברים שפורסמו אינם משקפים את עמדת מערכת הביטחון ואינם משקפים את עמדת האלוף (במיל') גלעד", נמסר בהודעה שפרסמה לשכת ברק.

 

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות

 

בהודעה של שר הביטחון נכתב עוד כי "במרכז דבריו של האלוף (במיל') גלעד הודגשה החשיבות האסטרטגית של הסכם השלום עם מצרים וחשיבות היחסים התקינים עם מצרים.

 

יחד עם זאת, הביע האלוף (במיל') גלעד דאגה מפני תהפוכות אפשריות במזרח התיכון. ההודעה מסתיימת בהצהרה כי "מערכת הביטחון והאלוף במילואים גלעד אינם מתכוונים להתערב בעניינים הפנימיים של מצרים".

 

נשיא מצרים מוחמד מורסי (צילום: AP) (צילום: AP)
נשיא מצרים מוחמד מורסי(צילום: AP)

 

גלעד, שהשתתף באירוע "שישי אסטרטגי" בנושא שלום וביטחון בקתדרה בהרצליה אמר עוד כי ישנו נתק בין הנשיא המצרי מוחמד מורסי לבין הדרג המדיני בישראל. "אין דיבור בין הדרג המדיני שלנו לבין זה של מצרים, וגם לא יהיה לדעתי. הוא לא ידבר איתנו", אמר גלעד.

 

עם זאת, האלוף במילואים הבהיר כי יש לשמור "בכול מחיר" על הסכם השלום עם מצרים, "שכן הוא יקר אלף מונים מהאפשרות שישראל תגייס כוח צבאי".

 

בהתייחסו לסכסוך עם הפלסטינים, העריך גלעד שלא ניתן להגיע להסכם שלום. למרות זאת, הוא מאמין שחייבים לשמור על דיאלוג עם הרשות הפלסטינית, "כדי לשמור על התיאום הביטחוני".

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 02/11/2012 19:45

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר הביטחון אהוד ברק
צילום: עידו ארז
האלוף במילואים עמוס גלעד
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים