שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

סערה ברע"מ-תע"ל: "הכיסא של א-סנע מתנדנד"

הרשימה הערבית המאוחדת תציע לא-סנע את המקום ה-5, שבבחירות האחרונות לא נכנס לכנסת. האפשרויות העומדות בפניו: רוטציה על המקום הרביעי או עזיבה וחבירה לבל"ד

מחלוקת על רשימת המועמדים לכנסת במפלגה הערבית המאוחדת רע"מ-תע"ל  עלולה להביא לעזיבתו של ח"כ טאלב א-סנע : בעקבות הצטרפות מתמודדים חדשים מאזור הנגב מתערער מעמדו של א-סנע, שעשוי לרדת מהמקום הרביעי ברשימה למקום החמישי, שבבחירות האחרונות לא נכנס לכנסת. בכירים בתנועה האיסלאמית, שגם היא חלק מרע"מ-תע"ל, אמרו היום (א') ל-ynet: "הכיסא של א-סנע מתנדנד".

 

 

גורמים בתנועה אמרו שבעבר סירב א-סנע להצבה במקום החמישי. כעת הוא ככל הנראה יצטרך לשקול פרישה מהרשימה, אלא אם יגיע להסכם רוטציה של שנתיים על המקום הרביעי ברשימה. "גורמים בתנועה ביקשו מא-סנע לא להתמודד לכנסת, והציעו לו מספר הצעות אחרות", אמרו מקורבים לנושא. "אבל העניין עדיין לא נסגר ולא התקבלו שום החלטות".

 

בינתיים נבדקת גם האופציה שא-סנע והמפלגה הערבית הדמוקרטית שבראשה הוא עומד יאוחדו דווקא עם סיעת בל"ד. "נציגים שלו דיברו עם אנשים מהמפלגה שלנו כדי לארגן ישיבה", אמר ל-ynet בכיר בבל"ד. "אבל הישיבה הזאת עוד לא התקיימה".

 

בשיחה עם ynet הכחיש ח"כ א-סנע כל אפשרות שיעזוב את רשימתו הנוכחית. גם בכיר אחר במפלגה הערבית הדמוקרטית אמר: "אין שינוי במפלגה וכל מי שמנסה לעשות שינוי פוגע באחדות המפלגה. מדובר רק בשמועות שאין להן בסיס".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
א-סנע. מכחיש את המחלוקת
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים