שתף קטע נבחר

דורון נשר תובע את מד"א: "פונה לבי"ח בשטיח"

נשר עבר אירוע מוחי, ולדברי משפחתו, צוות מד"א עזב בטענה שסירב להתפנות. מד"א: נגיב בבית המשפט

איש הטלוויזיה דורון נשר, שעבר באוגוסט אירוע מוחי, הגיש עם אשתו תובענה נגד מד"א ומדינת ישראל.

 

 

בתובענה שהוגשה לבית המשפט המחוזי מרכז באמצעות עו"ד דניאל סרור, נטען כי ב‭30-‬ באוגוסט לקה נשר באירוע מוחי קשה. "אנשי צוות מד"א שהוזעקו לביתו זיהו מיד את מצבו הרפואי, אך בהנחיית הממונים עליהם סירבו לפנותו בטענה שהוא התנגד לפינוי, וכעבור זמן מה עזבו את המקום‭,"‬ נטען.

 

נשר טוען כי בקשותיו לקבל את מלוא המסמכים והמידע בקשר לאירוע לא נענו, ועל כן "בלית ברירה מוגשת בקשה זו‭."‬ הוא מבקש מבית המשפט לחייב את מד"א למסור לו כל תיעוד רפואי המצוי בידיהם בעניין האירוע, לרבות כל ההקלטות ותמלולי השיחות.

 

נשר ואשתו דורשים לדעת את זהות כל אנשי הצוות שהיו בבית ביום האירוע, הכשרתם והוותק שלהם, וכן לקבל את כל המידע בנוגע לוועדה שהקים משרד הבריאות לבדיקת האירוע.

 

לפי התובענה, "לביתו של נשר הגיעו שלושה אנשי מד"א, בהם פרמדיק. אנשי הצוות זיהו מיד כי מדובר באירוע של שבץ מוחי, אך למרות זאת סירבו לפנות את נשר לבית החולים, בטענה שהתנהגותו, כפי שהם פירשו אותה, מהווה היעדר הסכמה לטיפול רפואי או פינוי.

 

"סירבו לפנותו"

"לכל הגורמים מטעם מד"א המעורבים באירוע היה ברור ללא צל של ספק כי נשר בעיצומו של אירוע מוחי קשה, מצבו קריטי ומידרדר מרגע לרגע, והוא נתון בסכנת חיים של ממש אם לא יפונה לטיפול‭,"‬ נטען בתובענה. "למרות זאת, ועל אף תחינות בני משפחתו, סירבו הנ"ל לפנותו לבית החולים‭." ‬

 

עוד נטען כי "אנשי מד"א עזבו את ביתו של נשר, ובלית ברירה נאלצו בני משפחתו להעבירו לבית חולים בכוחות עצמם, כשהוא מגולגל בשטיח‭."‬

 

לאחרונה פורסם כי בני משפחתו של נשר מתחו ביקורת על התנהלותם של אנשי מד"א שהגיעו לביתו. אנשי מד"א טענו כי נשר מתנגד לפינוי לבית חולים, והחוק לא מאפשר להם לפנותו בכוח. מנגד טענה המשפחה שהעיכוב בפינוי, שבסוף נעשה ברכבה הפרטי של המשפחה ובעזרת שכן, הוא זה שהוביל למצבו הקשה של נשר.

 

עוד נטען בתובענה שהוגשה אתמול כי באוקטובר התקבל מכתב מבאי כוח מד"א, אליו צורף מסמך בכותרת "דוח נט"ן‭,"‬ שאינו קריא, ודוח אירוע מודפס, ממנו נמחקו פרטי החובש ונהג האמבולנס.

 

טרם הוגשה תגובת המדינה לבית המשפט. ממד"א נמסר בתגובה כי "מד"א התייחסה במלוא הרצינות לפניית בא כוחו של דורון נשר מיד כשזו נתקבלה. הוא קיבל מענה לפנייתו הראשונה, ואז ביקש ממד"א מידע נוסף שדרש עיבוד (תמלול שיחות מוקלטות וכיו"ב‭.(‬

 

"מצער שלפני תום המועד הקבוע בחוק למסירת המידע, ובשעה שמד"א עמלה על הכנת החומר שניתן למסור, בחר עו"ד סרור לפנות לבית המשפט. התובענה טרם הומצאה למד"א. את תגובתה המלאה תמסור מד"א בבית המשפט‭."‬

 

הידיעה התפרסמה במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ענת מוסברג
דורון נשר
צילום: ענת מוסברג
מומלצים