שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

נשיא הדמעות: צפו באובמה בוכה לאחר ניצחונו

המסע של ברק אובמה לכהונה שנייה היו רווי יצרים. אחרי הניצחון, "הדג הקר" הפגין רגשות ובכה. רומני השאיר לאשתו את הדמעות

זה לא סוד שברק אובמה נחשב לדג קר וחסר רגשות, אבל לאחר בחירתו לכהונה שנייה בתפקיד נשיא ארצות-הברית הכול התפוצץ. במהלך נאום שנשא בשיקגו מול צעירים שהריצו את הקמפיין שלו למחרת הניצחון על מיט רומני, החלו הדמעות לזלוג מעיניו. בתום מסע בחירות מטורף שארך חצי שנה, הרשה לעצמו הנשיא להפגין רגשות בפומבי.

 

"אני מאוד גאה בכם", אמר הנשיא שלוש דקות וחצי לאחר שהחל את נאומו ולפתע עצר את עצמו, בכה מהתרגשות ונאלם. חברי המטה הצעירים שהריצו את הקמפיין שלו החלו למחוא כפיים

 ולעודד את אובמה ורק לאחר שהתעשת חזר הנשיא לעצמו והשלים את דבריו.

 

גם בערב הבחירות נצפה אובמה בוכה בפומבי בנאומו באיווה. האתר השמרני "דראג' רפורט" הציג את הצילום עם הדמעות ובמקום ללוות את הידיעה עם הסלוגן המועדף על הדמוקרטים "עוד ארבע שנים", בחרו עורכי האתר להעלות כותרת לגלגנית: "עוד ארבע דמעות".

 

ההתפרצות מול צעירי הקמפיין בשיקגו הוכיחה כי בוכה מי שבוכה אחרון. עוד יכתבו ספרים על הקמפיין המזהיר שנוהל מהמטה הזה וברק אובמה ידע עד כמה הוא חייב לאנשים שעבדו ימים ולילות כדי לאפשר לו להגיע לרגע הזה.

 

איזו התרגשות! אובמה בליל הניצחון (צילום: AFP) (צילום: AFP)
איזו התרגשות! אובמה בליל הניצחון(צילום: AFP)

 

גם אן בכתה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
גם אן בכתה(צילום: רויטרס)

 

"הדבר החשוב ביותר שאתם צריכים לדעת הוא שהמסע שלכם רק מתחיל", אמר אובמה לצוות שלו, "ומה שנעשה בארבע השנים הבאות יחוויר בהשוואה למה שאתם השגתם ולמה שתעשו בשנים הבאות".

 

ואיך לא, גם תומכות של אובמה יצאו מכליהן (צילום: AFP) (צילום: AFP)
ואיך לא, גם תומכות של אובמה יצאו מכליהן(צילום: AFP)

 

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 

ובצד השני, הרפובליקני, נראה כי בניגוד למה שפורסם בתחילה, מיט רומני חש מיד עם הפרסומים הראשונים על תבוסתו, שהדברים אכן נכונים. ארבעה מטוסים הועמדו בכוננות לטובת מאבקים משפטיים, אולם כעת מתברר כי בזמן שאחד מאנשיו של רומני סיפר לא שהקרב עדיין לא תם, הכריז המועמד הרפובליקני "זה מאוחר מדי, זה לא יקרה", ואשתו אן מיררה בבכי לצדו.

 

בתוך כך, מטה הבחירות של רומני הכיר הלילה בהפסדו בהצבעה במדינת פלורידה, אף שטרם הסתיימה ספירת הקולות בה. ניצחון בפלורידה יעניק עוד 29 אלקטורים לאובמה, שיצבור במקרה זה 332 קולות אלקטורים בסך הכול. אחד מיועציו של רומני הודה כי "הנתונים מפלורידה מראים כי אובמה צפוי לנצח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים