שתף קטע נבחר

חד"ש בחרה: ח"כ ברכה ינהיג, אין שריוּן לנשים

ועידת המפלגה הציבה את חברי הכנסת חנא סוויד ודב חנין במקומות השני והשלישי, ודחתה הצעה לשריון נשים. ברכה: "הבית ערוך ומוכן להפיל את ממשלת הימין המסוכנת ביותר"

ועידת מפלגת חד"ש בחרה הערב (שבת) בשפרעם את רשימת מועמדיה לכנסת. ח"כ מוחמד ברכה נבחר בהצבעה גלויה להמשיך ולהוביל את המפלגה גם בבחירות הקרובות, ואחריו הוצבו ברשימה ח"כ חנא סוויד וח"כ דב חנין. במקום הרביעי מוקם ח"כ ד"ר עפו אגבארייה ולמקום החמישי נבחרה ד"ר נבילה אספניולי. את המקום השישי "תפס" איימן עודה, מזכיר חד"ש.

 

בחירות 2013 - כל הידיעות והדיווחים ב-ynet

 

חד"ש בוחרת, הערב בשפרעם (צילום: alarab.net) (צילום: alarab.net)
חד"ש בוחרת, הערב בשפרעם(צילום: alarab.net)

 

צירי הוועידה דחו ברוב של 79% את ההצעה לשריין ברשימה מקומות לנשים מסיעת חד"ש עם הבטחת ייצוג. ברכה וסוויד הבטיחו בנאום שנשאו בפני באי הוועידה כי יוותרו על כיסאם לאחר שנתיים בכנסת, למען ייצוג של נשים וצעירים.

 

"אין בכוונתי להמשיך לקדנציה מלאה", אמר ברכה. "ממחר נמשיך במערכה המרכזית והעיקרית. עד היום עסקנו בסידור הבית, היום הבית ערוך ומוכן כדי להפיל את ממשלת הימין המסוכנת ביותר, שעלולה להטיל עלינו אסונות. אנחנו הולכים להיות

גורם מרכזי במפה הפוליטית בישראל ובכנסת".

 

רבים מהמשתתפים בוועידה הביעו חוסר שביעות רצון משיטת ההצבעה הגלויה, וטענו כי היא פוגעת בחופש הבחירה. מלבדם, הביעה אחת מחברות חד"ש אכזבה על ההחלטה לא לשריין נשים ואמרה כי "התוצאות מראות שהגברים מנצחים תמיד. אין תמיכה בנשים למרות שהגיע הזמן שכולם ידעו שמגיע לנשים להיות חלק גדול מהעניין הפוליטי".

 

חנין, ששמר על מקומו השלישי, אמר כי "היו מולי אנשים מאוד טובים. אמשיך לעבוד בכנסת קשה כדי לקדם את הערכים שאני מאמין בהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוחמד ברכה
צילום: מוטי קמחי
צילום: חגי אהרון
חנא סוויד
צילום: חגי אהרון
דב חנין
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים