שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לראשונה במצרים: דיילות יורשו לעטות חיג'אב
  לאחר מגישות הטלוויזיה הרעולות, מגיע תורן של הדיילות המצריות להפגין "צניעות". חברת התעופה הלאומית הודיעה כי מותר לדיילות לעטות כיסוי ראש בטיסות למדינות ערב, ובקרוב לכל היעדים. דיילת: "מודות לאללה על מימוש החלום"

  סגן יו"ר חברת התעופה הלאומית של מצרים, עבד אל-עזיז פאדל, הודיע היום כי החברה תאפשר לראשונה לדיילות החברה לעטות חיג'אב במהלך טיסות למדינות ערב. לדבריו, ההיתר עתיד להתרחב לשאר היעדים. הצעד שם קץ לאיסור שהוטל על הדיילות בעידן חוסני מובארק. הוא הבהיר כי הדבר לא ישפיע על עבודתן של הדיילות וכי הבחירה אם לעטות אותו נתונה בידיהן בלבד.

   

  חדש במצרים: ערוץ עם נשים רעולות פנים בלבד

  בוקר טוב איסלאם: מגישות מצריות עוטות רעלה

   

  העיצובים העומדים על הפרק ()
  העיצובים העומדים על הפרק

   

  פאדל הוסיף כי החברה תעצב צורה חדשה של כיסוי ראש שאותו יוכלו הדיילות לעטות בטיסות לכל היעדים, בתוספת למדים הרשמיים של החברה. חברת התעופה כבר החלה להתיר לדיילות לעטות כיסוי ראש בטיסות לג'דה ולמדינה בסעודיה.

   

  צעד זה מתווסף לאישור שהעניק לאחרונה משרד ההסברה המצרי למגישות בטלוויזיה הממלכתית לעטות כיסוי ראש במהלך מהדורות החדשות. נשים רבות במצרים משתמשות בכיסויי ראש שונים, אך שלטון מובארק ניסה לצמצם את הופעתם בפומבי, כמו בטלוויזיה ובחברת התעופה הלאומית.

   

  נשיא מצרים מוחמד מורסי הבטיח כמה פעמים עוד לפני שעלה לשלטון כי הוא לא יכפה לבוש או דרך התנהגות מסוימת, לנוכח חששם של רבים מכפייה איסלאמיסטית. אולם חלק מהמצרים, ובעיקר הליברלים והנוצרים, מודאגים מכך שמשטרו של מורסי, מועמד האחים המוסלמים בבחירות, יטיל בהדרגה הגבלות חברתיות הקשורות להחלת ההלכה האיסלאמית.

   

  בעיתון "אל-אהראם" צוטטה היום מאיסה עבד אל-האדי, שהוגדרה כדיילת הבכירה בחברה.
  היא, כך נטען, החלה במאבק למען התרת כיסוי הראש. היא אמרה כי בעתיד ההחלטה תתרחב לכל הטיסות של החברה לאירופה, לאמריקה ולמזרח אסיה לאחר שהכובע הרשמי יעוצב, מה שצפוי לקרות כבר בסוף החודש הנוכחי.

   

  עבד אל-האדי הוסיפה כי עשרות דיילות כבר עוטות את כיסוי הראש בעקבות ההחלטה, ואף טענה כי מספרן צפוי להגיע בחודשים הבאים ל-300 מתוך 900. "אנחנו מודות לאללה על מימוש החלום שלנו לעטות רעלה ואנחנו מודות לשר התעופה האזרחית, סמיר אמבאבי, ולנשיא חברת התעופה המצרית הלאומית, תופיק עאסי, על כך שהם נענו לבקשה של הדיילות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים