שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  משה הפילפילון מת בזרועות אמו האנושית
  הפיל הקטן מוזס שאיבד את העדר שלו ואמו נהרגה על-ידי ציידים, כבש בחודש שעבר לבבות ברחבי העולם יחד עם ג'ני ווב, אישה מופלאה שאימצה אותו וגידלה אותו בביתה. אבל הלילה הוא מת ממחלה, חבוק בין זרועותיה

  משה הפילפילון ממלאווי, שנפרד מהעדר שלו וכבש לבבות בעולם כשהתגורר וגדל אצל אמא אנושית, ג'ני ווב, הלך לעולמו. הבשורה המצערת התקבלה היום (ג'). ווב, שגידלה את "מוזס" במשך חודשים ארוכים, סיפרה כי הוא מת הלילה בזרועותיה. לדבריה, הפיל הקטן היה חולה וסבל מכאבים בבטן.

   

  עוד חדשות מהעולם :

   

  ווב אימצה את הפילפילון בפברואר השנה, ונתנה לו את השם "משה" משום שנמצא על העשב בגדת נהר בצפון מלאווי על-ידי פקחים. היא סיפרה שהפקחים ניסו למצוא את העדר של הפיל הצעיר במשך יומיים שלמים, אך ללא הועיל. היא הוסיפה כי נראה שאמו של משה הפיל נהרגה בידי ציידים ללא-רישיון. לרשות הגנים הלאומיים של מלאווי לא היה די כסף כדי לגדל בעצמה את הפיל הקטן, ולכן ווב, שייסדה בית יתומים לחיות גדולות, החליטה לטפל בו בעצמה.

   

  משה הפילפילון במיטה עם ווב (צילום: AP) (צילום: AP)
  משה הפילפילון במיטה עם ווב(צילום: AP)

   

  שני עובדים סייעו לווב לגדלו, אבל מוזס כבר לא יהיה בן חמש (צילום: AP) (צילום: AP)
  שני עובדים סייעו לווב לגדלו, אבל מוזס כבר לא יהיה בן חמש(צילום: AP)

  ידע להרגיש כשאמו האנושית הייתה עצובה (צילום: AP) (צילום: AP)
  ידע להרגיש כשאמו האנושית הייתה עצובה(צילום: AP)

  רק בחודש שעבר סיפרה ווב על משה, ששקל אז כ-100 קילו. "פילים הם רגישים ביותר, זה מדהים אותי", אמרה אז, "אנחנו חושבים את הפילים ליצורים גדולים וחזקים, אבל הם אמוציונליים מאוד. מוזס חש מה אני מרגישה. אם אני עצובה, הוא דואג לי. אם אני כועסת, הוא במהרה נהיה מתוח". ווב הניחה מזרן על רצפת חדר האוכל, ושם נהגו היא ומוזס להתכרבל בלילה.

   

   (צילום: AP) (צילום: AP)
  (צילום: AP)

   (צילום: AP) (צילום: AP)
  (צילום: AP)

  מוזס הפיל לופת פחית קוקה-קולה - דיאט. בכל זאת, 100 קילו (צילום: AP) (צילום: AP)
  מוזס הפיל לופת פחית קוקה-קולה - דיאט. בכל זאת, 100 קילו(צילום: AP)

  טיול יומי עם הכלבים בחוץ (צילום: AP) (צילום: AP)
  טיול יומי עם הכלבים בחוץ(צילום: AP)

   (צילום: AP) (צילום: AP)
  (צילום: AP)

   (צילום: AP) (צילום: AP)
  (צילום: AP)

   

  ווב סיפרה אז שמוזס מתעורר מדי שעתיים ומסתובב בחדר, עד שהיא עצמה מתעוררת ומאכילה אותו מבקבוק. בבקרים, בזמן שהייתה שותה קפה, הוא היה חובק אותה בחדקו ומניח את ראשו על כתפה. כיוון שבטבע פיל צעיר מסתתר תחת אמו מפני השמש, כדי לחקות זאת פרשה ווב שמיכה על מוזס והגנה על עורו באמצעות קרם הגנה וקרם לחות. שני עובדים נוספים סייעו לה, ונהגו לשחק עם מוזס ולהסיר ממנו את האבק בידיהם, כפי שאמו הייתה עושה בחדקה. לעתים היה יוצא

  לטיולים יומיים בחוץ בחברת כלבים.

   

  "הכלבים הם כמו העדר שלו", סיפרה אז ווב, "הוא מתחבר איתם ואוהב ללכת איתם. הוא ביסס את הדומיננטיות שלו איתם. אבל בלילה, הוא מוביל אותם החוצה. הוא לא אוהב לישון איתם. הוא אוהב לישון עם החתולים, ואיתי". ווב הוסיפה אז כי כשיגיע מוזס לגיל חמש, ויהיה גדול דיו, היא תשחרר אותו בחזרה לטבע. הלילה התברר שהמשאלה הזו כבר לא תתגשם, אבל סיפורם של ווב ומוזס הוא עדות נוספת לידידות האמיצה שיכולה להירקם לעתים בין האדם לחיות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  האמא ג'ני ומשה הפילפילון, חבוקים במיטה
  צילום: AP
  מומלצים