שתף קטע נבחר

מחממים מנועים: החטיבות הסדירות יורדות לעזה

חמש חטיבות החלו בהכנות לפני כניסה לרצועת עזה. הממשלה צפויה לאשר את בקשת שר הביטחון לגייס עד 30 אלף חיילי מילואים, הצפויים להחליף את הכוחות הסדירים שיירדו לרצועה

חטיבות החי"ר והשריון הסדירות של צה"ל מחממות מנועים לקראת כניסה קרקעית אפשרית לרצועה: מאות מלוחמי חטיבות הצנחנים, גולני וגבעתי, לצד חטיבות השריון 401 ו-7, החלו בהכנות ובאימונים הבסיסיים לפני כניסתם המסתמנת לרצועת עזה.

 

מבצע "עמוד ענן " - דיווחים אחרונים ב-ynet: 

 

על רקע החרפת ירי הרקטות לכיוון תל אביב, והחשש להתגברות האש לעבר יישובי הדרום, בצמרת צה"ל מבטיחים להסלים את מאמצי התקיפה נגד יעדי הטרור ברצועה. באוגדת עזה מתקיימים דיוני "קבוצת פקודות" אחרונים בראשות מפקד האוגדה החדש תא"ל מיקי אדלשטיין ומפקד פיקוד הדרום האלוף טל רוסו עם מפקדי החטיבות המרחביות של האוגדה, לצד מפקדי החטיבות הסדירות שישתתפו בלחימה האפשרית.

 

אתמול במהלך היום הפסיק צה"ל את אימוני חטיבת השריון 7 ברמת הגולן, ומפקדים בחטיבה הגיעו לאוגדת עזה להשתתף בהכנות למבצע.

 

במקביל, התכנסו בדרום כוחות סדירים שעתידים להיות חלק מהלחימה, שנראה שבתחילה תתבסס על כוחות הצבא הסדיר. הממשלה צפויה לאשר את בקשת שר הביטחון אהוד ברק לגייס עד 30 אלף חיילי מילואים, אך לפי ההערכות כמות המגויסים תהיה קטנה יותר, ובכל מקרה תגיע לאלפים רבים. חלקם אמורים להחליף כוחות סדירים כדי שאלו יוכלו להשתתף בלחימה.

 

עד שעות הערב אמש השמיד צה"ל בתקיפה מסיבית כ-70 עמדות שיגור תת-קרקעיות שנועדו לירי לטווח בינוני (עד 40 קילומטרים) לעבר יישובי ישראל - תוך שעה אחת בלבד. בתקיפות השתתפו מטוסי קרב וספינות טילים של חיל הים. בסך הכול, מתחילת המבצע הותקפו 320 יעדים. כיפת ברזל יירטה 130 רקטות ונמנו עד כה 306 נפילות של רקטות ופצצות מרגמה בשטח ישראל.

 

מקורות פלסטיניים דיווחו כי אחרי שעה קלה של הפוגה, חיל האוויר חידש במלוא הכוח את התקיפות ברצועה. בכל רחבי עזה דיווחו על תקיפות של צה"ל. הגורמים הפלסטיניים דיווחו כי מעט אחרי 23:00 בלילה, תקף חיל האוויר מבנה בעיירה בית חאנון שבצפון הרצועה. אחרי 03:00 דיווחה רשת CNN על פיצוצים שנשמעו בעיר עזה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שתי חטיבות שריון בהכנות לכניסה
צילום: זאב טרכטמן
חיילי צה"ל בגבול עזה
צילום: EPA
מומלצים