שתף קטע נבחר

ישראל מאשימה: איראן מאחורי הטרור בעזה

מטה ההסברה הלאומי מאשים את הרפובליקה האיסלאמית בחימוש ומימון ארגוני הטרור ברצועת עזה. עוד נמסר כי ישראל מעדיפה להימנע מכניסה קרקעית וש"פעולת צה"ל נעשית באופן מדויק וכירורגי ככל האפשר"

לראשונה מתחילת מבצע "עמוד ענן", מטילה ישראל אחריות על איראן בכל הנוגע להברחות אמצעי לחימה לרצועת עזה. "עזה היא מוצב קדמי של איראן", נטען במסר עדכני שהפיץ היום (ב') מטה ההסברה הלאומי במשרד ראש הממשלה.

 

"עמוד ענן " - עדכונים אחרונים:

ארדואן: ישראל "מדינת טרור שטובחת בילדים"

המטח הכבד נמשך: רקטות על באר שבע

"אם הדיפלומטיה תיכשל אין מנוס מכניסה לעזה"

לא שומעים אזעקה בגוש-דן: "נודע לי רק מ-SMS"

 

ישראל טוענת כי איראן היא המקור לטילי הפאג'ר 5 שנורו לעבר העורף הישראלי ולמרבית הנשק שמשמש את ארגוני הטרור ברצועת עזה. "איראן מאמנת ומדריכה רבים מהם והיא מזרימה מיליוני דולרים למימון ארגוני הטרור", נכתב.

 

לפי המסר, ישראל מעדיפה להשיג את יעדי המבצע בלי כניסה קרקעית, אבל אם הדרך להגן על אזרחי ישראל תהיה באמצעות פעולה קרקעית - כך יהיה. צה"ל ממשיך בפעילות ההתקפית ועשרות אלפי חיילי מילואים ערוכים לתחילת הפעילות הקרקעית הנרחבת. עד עתה הותקפו יותר מ-1200 יעדים, לעומת 150 יעדים שהותקפו במהלך מבצע עופרת יצוקה לפני ארבע שנים.

 

חיל האוויר פגע משמעותית במערך טילי הפאג'ר ארוכי הטווח וביכולות השיגור לטווח

בינוני וקצר. פעילות צה"ל גם משבשת את ירי הרקטות לישראל - מרביתן נופלות באזורים פתוחים וחלקן אף בשטח הרצועה. צה"ל פגע קשות במפקדות החמאס בעזה, כולל בלשכתו של ראש ממשלת חמאס איסמעיל הנייה, משרד הפנים, מתחם המשטרה, מחנות אימונים.

 

עוד טוענת ישראל כי "פעולת צה"ל נעשית באופן מדויק וכירורגי ככל האפשר שמצמצם את הנפגעים האזרחיים, וזאת בזכות מודיעין וחימוש מדויק. למרות שכמעט כל המטרות נמצאות באזורים מאוכלסים מספר הנפגעים האזרחיים הוא קטן יחסית. לצורך כך צה"ל גם נוקט בטכניקות שונות לאזהרת האוכלוסייה: הטלת כרוזים, ביצוע שיחות טלפון, שליחת הודעות SMS וטכניקות נוספות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: קובי גדעון, לע"מ
מומלצים