שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  המוזות שותקות: מוזיאון תל אביב יורד למקלט

  כצעד מנע, נסגרה תערוכת שושלת ברויגל במוזיאון תל אביב והיצירות הועברו למרחב מוגן, לצד כמאה יצירות נוספות. האוצר דורון לוריא: "מגוננים עליהן כאילו היו הילדים הקטנים שלנו". זו הפעם הראשונה מאז מלחמת המפרץ שהמוזיאון פועל כך

  למרות שמהלומת הרקטות אינה מורגשת בגוש דן באותה עוצמה כמו בישובי הדרום אז תחילת מבצע "עמוד ענן", במוזיאון תל אביב לאמנות נערכים לכל צרה שלא תבוא ומעבירים כמה מהיצירות יקרות הערך שהוצגו בו למקלטים בטוחים עד יעבור זעם. הנהלת המוזיאון הודיעה על סגירתה של תערוכת שושלת ברויגל, והיצירות שהוצגו בסגרתה הועברו למקלט, ביחד עם כמאה יצירות נוספות מאוספי המוזיאון.

   

  הקירות החשופים בתערוכת שושלת ברויגל במוזיאון תל אביב (צילום: AP) (צילום: AP)
  הקירות החשופים בתערוכת שושלת ברויגל במוזיאון תל אביב(צילום: AP)

   

  "עקב המצב הבטחוני, החלטנו במוזיאון על סגירה זמנית של תערוכת ברויגל, וכן על הורדת יצירות מופת מתוך האוספים, ואיכסונן במקום מוגן", נכתב בהודעה מטעם הנהלת המוזיאון, שהסבירה כי ההחלטה התקבלה כצעד מנע כיוון שהיצירות בתערוכת ברויגל אינן בבעלותם ולכן יש לנקוט במשנה זהירות: "זו תערוכה שחלקן של מוזיאונים אחרים וחלקן של משאילים פרטיים, וערכן של היצירות לא יסולא בפז".

   

  דורון לוריא עמל על העברת היצירות למקלט (צילום: AP) (צילום: AP)
  דורון לוריא עמל על העברת היצירות למקלט(צילום: AP)

   

  בסך הכל הועברו למרחב המוגן כמאתיים יצירות, והדבר עורר גם התעניינות מכלי התקשורת בחו"ל, שמתורגלים ברוטינה של אירועי אסון - רעידות אדמה, הוריקנים ועוד: אחרי שגומרים לסכם את מניין הנפגעים בנפש, פונים לסקירה של הנזקים הכלכליים וגם אלו התרבותיים, כמו במקרה של שימור נכסי צאן ברזל אמנותיים.

   

  בראיון לסוכנות הידיעות AP אמר האוצר דורון לוריא, "אם יש ולו אפשרות קטנה לנזק, אנחנו לא משחקים. אנחנו לא מסתכנים. אנחנו מגוננים עליהן (היצירות) כאילו היו הילדים הקטנים שלנו". הפעם האחרונה והיחידה אגב בה הועברו יצירות מאוספי מוזיאון תל אביב למרחב מוגן, היתה ב-1991 - בעת מלחמת המפרץ.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AP
  דורון לוריא מפנה את ציורי ברויגל
  צילום: AP
  לאתר ההטבות
  מומלצים