שתף קטע נבחר

הפגנות נגד הפסקת אש: "למחוק את חמאס"

אחרי עוד יום קשה של מטחי רקטות, התקיימו בתל-אביב, באר שבע ואשדוד הפגנות שאורגנו בפייסבוק, שבהן קראו המשתתפים לממשלה לא לנצור את האש. חלק מהמפגינים דרשו כניסה קרקעית: "חמאס יורה יותר, מרגישים שעושים מאיתנו צחוק"

רגע לפני האפשרות שהפסקת אש בין ישראל לחמאס תיכנס לתוקפה, הפגינו ישראלים בכל רחבי הארץ נגד סיום מבצע "עמוד ענן" ברצועת עזה. כ-100 בני אדם הפגינו הערב (יום ג') בבאר שבע וקראו לממשלת ישראל שלא לחתום על הסכם הפסקת האש. המשתתפים בהפגנה הניפו דגלי ישראל וקראו לראש הממשלה בנימין נתניהו להימנע מחתימה על הסכם.

 

המפגינים קראו בין היתר: "לעם נמאס לחיות עם החמאס", "ביבי תתעורר, החמאס יורה יותר", "העם דורש ביבי ביטחוני", ו-"העם דורש, החמאס לגרש". גם באשדוד הפגינו עשרות תושבים במחאה על הפסקת האש הצפויה. המפגינים צעקו: "די נמאס, למחוק את החמאס" והניפו דגלי ישראל.

 

"ביבי תתעורר, החמאס יורה יותר". באר שבע, הערב (צילום: רן בוקר) (צילום: רן בוקר)
"ביבי תתעורר, החמאס יורה יותר". באר שבע, הערב(צילום: רן בוקר)

 

מבצע "עמוד ענן " - דיווחים אחרונים ב-ynet

פגיעה ישירה בבניין בראשל"צ: שניים נפצעו קל

"הפסקת אש הלילה, מחכים לתגובת ישראל"

ליברמן: לא רצוי להיכנס לעזה לפני בחירות

  

מספר מפגינים בבאר שבע קראו לממשלת נתניהו לאשר כניסה קרקעית לרצועה. אחד מהם אמר כי "אני לא חושש מכניסה קרקעית, אפילו שאחי משרת ונמצא כעת על הגבול עם עזה". באשדוד מחו המפגינים על ניהול המשא ומתן עם חמאס והפסקת האש המסתמנת. גם שם קראו המפגינים: "לא נתייאש, לא רוצים הפסקת אש", "העם דורש שקט בדרום" ו-"למחוק את חמאס".

 

אסף אברמוביץ' שהשתתף בהפגנה באשדוד אמר כי "אנחנו לא רוצים מלחמה אלא רוצים שקט, רוצים לדעת שהדם שלנו לא פחות חשוב. אנשים אוכלים פה קש, הילדים לא יוצאים מהבית". אוהד דרזי, שהשתתף אף הוא בהפגנה אמר: "מחובת ראש הממשלה לספק לנו שקט בכל מחיר. הפסקת האש לא תביא לשום מקום. אנחנו מרגישים שעושים מאיתנו צחוק".

 

בכיכר רבין בתל-אביב התקיימה הפגנת תמיכה בצה"ל שבה השתתפו כ-300 בני אדם. המפגינים הניפו שלטים שעליהם נכתב: "עם ישראל חי" ו-"כולנו חיילים". נעה אשד, ממארגני ההפגנה, אמרה כי "אירגנו את כל זה בפייסבוק ביום וחצי. אנחנו כאן כדי להזדהות עם חיילי צה"ל בסדיר ובמילואים ולתמוך בזכות ישראל להגנה עצמית".

 

במהלך ההפגנה בבאר שבע נשמעו גם קריאות נגד ראש הממשלה

נתניהו, אולם עד מהרה הם הושתקו בטענה שזה לא הזמן למחלוקת פוליטיות. תמיר וקנין, מיוזמי ההפגנה, אמר כי "זה התחיל מסטטוס בפייסבוק ולאחר מכן קיבלתי אהדה לדברים. אנחנו לא מוכנים לחיות כך. יש לנו הרגשה שמשלימים עם המצב וזה לא מקובל עלינו".

 

בירת הנגב עמדה גם היום מול מטחי רקטות כבדים שנורו מהרצועה. בשעות הבוקר נורו לעבר באר שבע 20 רקטות בארבעה מטחים שונים בטווח של כשלוש שעות. בניין בשכונה בעיר ספג פגיעה ישירה, רקטה אחת פגעה באי-תנועה וגרמה נזק לאוטובוס ורקטה שלישית פגעה ברכב וגרמה נזק למכוניות ולבניינים באזור. בכל האירועים לא היו נפגעים.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הכתבה השתתפו רן בוקר, נועם (דבול) דביר ובועז פיילר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההפגנה בבאר שבע, הערב
צילום: רן בוקר
מומלצים