שתף קטע נבחר

יחימוביץ' בסטטוס בפייסבוק: לבני, הצטרפי אליי

יו"ר מפלגת העבודה פרסמה פנייה פומבית ללבני בפייסבוק: "אל תפצלי את המרכז, הצטרפי אלינו ויחד נשים קץ לשלטון נתניהו". יחימוביץ' שקלה לשריין ללבני את המקום השני, אך לבני תודיע ככל הנראה השבוע על התמודדות עצמאית

יו"ר העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', קוראת הערב (שבת) בפייסבוק ליו"ר קדימה לשעבר, ציפי לבני, להצטרף למפלגת העבודה. באחרונה אף נשקלה האפשרות לשריין ללבני את המקום השני אחרי יחימוביץ' בעבודה, אך מקורבי לבני העריכו שלא תקבל את ההצעה ותודיע על התמודדות בראש מפלגה עצמאית בשבוע הקרוב.

 

בסטטוס שפרסמה בפייסבוק, פרסמה יחימוביץ' פנייה ללבני: "אל תפצלי את המרכז, הצטרפי אלינו, למפלגה הגדולה בגוש, ויחד נשים קץ לשלטון נתניהו. מגלה: מאז פרישתה של לבני, הצעתי לה מיוזמתי, כמה וכמה פעמים, לחבור אליי. ההצעות שהצעתי לה היו מאוד מכבדות ומכובדות". באחרונה התקיימו בין יחימוביץ ולבני מגעים ושיחות סביב האפשרויות העומדות לריצה משותפת. במפלגת העבודה סבורים כי לבני לבדה אינה יכולה להפיל את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, וריצה שלה לבד עלולה לפגוע בגוש המרכז שמאל.

 

כתבות נוספות בערוץ החדושת

 

יחימוביץ' התייחסה מוקדם יותר לדיווחים כי יו"ר קדימה לשעבר, ציפי לבני, תכריז בימים הקרובים על חזרה לחיים הפוליטיים. "לבני היא אדם ראוי במערכת הפוליטית", אמרה יחימוביץ' באירוע "שבתרבות" בתל אביב. "היא צריכה לעשות את זה יחד איתי ולא לפלג את גוש המרכז". מקורב ללבני אמר בתגובה ש"דבריה של יחימוביץ' מבטאים קודם כל לחץ וחשש מכניסתה של לבני לזירה. האחריות על איחוד הכוחות הוא לא רק בידיה של לבני אלא גם אחריותה של יחימוביץ'".

 

יחימוביץ' בשבתרבות בתל אביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יחימוביץ' בשבתרבות בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

 

יושבת ראש מפלגת העבודה הוסיפה ואמרה: "מי שמבקש להביא שלטון אחר לישראל ולהחליף את נתניהו ולהקים ממשלה טובה יותר לישראל, לא יכול להקים מפלגות שממילא יישארו קטנות ויתחרו על אותו מאגר בוחרים ולא יהוו אלטרנטיבה אמיתית".

 

לדבריה, "האלטרנטיבה היחידה לנתניהו היא מפלגת העבודה בראשותי. מי שמבקש להפיל את נתניהו ולחזק את גוש המרכז צריך להצטרף לעבודה ולא להקים רסיסי מפלגות".

 

היא הוסיפה כי "כל הקמת מפלגה חדשה תפגע בנו (מפלגת העבודה – מ"א) מעט מאוד. אנחנו נשאר המפלגה המובילה, לכן כל מי שבראש מעייניו להחליף את השלטון צריך לחבור לעבודה בראשותי. לא כדאי לקלקל את הסיכוי הזה שמעניק תקווה חדשה לישראל".

 

מקורבים ללבני העריכו ביום חמישי כי היא חיכתה עד סיום מבצע "עמוד ענן" וקיבלה במקביל מסרים כי ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, אינו מתכוון להתמודד - כדי להודיע על שובה לזירה הפוליטית.

 

אחד היועצים של לבני אמר ביום רביעי: "היא עשתה בימים האחרונים מהלכים חשובים כדי לחזור לחיים הפוליטיים. היא רוצה לישון על זה ולקבל את ההחלטה הסופית היום או במהלך סוף השבוע.

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 24/11/2012 12:10

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ציפי לבני ושלי יחימוביץ'. ארכיון
צילום: מוטי קמחי
מומלצים