שתף קטע נבחר

וידאו חשף: הקוסם לא ביצע מעשה מגונה בילדה

קוסם שהופיע במסיבת יום הולדת הואשם במעשה מגונה, אולם סרט שאמור היה להוכיח את הטענה חיזק דווקא את גרסתו והוא שוחרר ממעצר בית. השופט: בין הילדה לקוסם חצץ משטח. גם בשני מקרים אחרים שיוחסו לו הוטל ספק

סרט וידאו שצילם אביה של ילדה, ואמור היה להוכיח כי בוצע בה מעשה מגונה על ידי קוסם שהופיע בפניה, גרם לשופט להחליט כי לא ביצע את המיוחס לו, לכאורה. שופט בית משפט המחוזי בתל אביב, ציון קאפח, קבע היום (א') כי הסרטון "מכרסם באופן משמעותי ביותר ואף בלשון המעטה באירוע בו נטען המעשה המגונה עד כדי איון האירוע לחלוטין".

 

 

נגד הקוסם הוגש בשבוע שעבר כתב אישום המייחס לו ביצוע מעשים מגונים בילדות במהלך מסיבת יום הולדת. לטענת הפרקליטות, הוא ביצע שני מעשים מגונים בשתי ילדות באחת הכיתות, לשם לקח אותן כדי להדגים בפניהן קסמים. באישום נוסף נטען כי ביצע מעשה מגונה בפני כל הכיתה, באקט שהוסרט על ידי אביה של אחת המתלוננות. לפי הטענות נגד הקוסם, הוא ביצע את המעשה במהלך קסם ריחוף, שבו השכיב את הילדה על מתקן ועטף אותה בבד שחור. לטענתה, הוא ביצע בה במהלך הקסם מעשה מגונה.

 

עוד בחדשות ynet:

 

בפרקליטות ביקשו להאריך את מעצרו של החשוד עד תום ההליכים, אולם השופט קאפח דחה זאת. היום (א') לאחר שצפה בסרט הוא הורה לשחרר אותו ממעצר הבית אליו נשלח בשבוע שעבר. "יש כרסום משמעותי ביותר לתשתית הראייתית", קבע השופט לאחר שצפה בסרט. "קסם הריחוף יוצר אשליה שהמשתתף בו מרחף באוויר, בעוד שבפועל המרחף שוכב על משטח סמוי מן העין. להערה זו משמעות רבה באשר להיתכנות המעשה המגונה, כאשר המשטח חוצץ בין הנאשם לבין גוף הילדה".

 

השופט ציין עוד כי "הקוסם אף הידק את שמלתה כדי שתרד מתחת לברכיים, ורק לאחר מכן עטף אותה בצעיף כשהשמלה מהודקת היטב. קבלת טענת הילדה באשר לאירועים שהתרחשו נוכח הכיתה והאב, משמעותה אמונה כי אכן גופה היה באוויר ללא כל תמיכה". 

  

הוא התייחס גם לעובדה שאחת הקטינות הציגה שלוש גרסאות לאירוע, ולמרות זאת חוקרת ילדים קבעה כי הדברים שנמסרו מיהמנים. "בית המשפט אינו צריך ללכת כסומא בארובה אחר הערכות המהימנות ועליו לבחון בכליו שלו האם הדברים עולים בקנה אחד זה עם זה, עם יתר העדויות ועם היגיון החיים".

 

לגבי קטינה אחרת, שהייתה ביום ההולדת, כתב השופט כי "כאן מתעורר קושי של ממש. הקטינה משנה גרסאות באופן משמעותי ביותר. שתי הקטינות החליפו ביניהן רשמים תוך השוואות על המעשים שנעשו בהן לכאורה, ובכך זיהמו האחת את גרסת חברתה". באשר לגרסתו של הקוסם קבע השופט כי "דברי המשיב כי המקום רחש פעילות של ילדים נוספים נתמכים על ידי הקטינים, ולכך יש השלכה גם על דברי בעלת האירוע להיתכנות האירוע הראשון".

 

השופט השאיר על כנו את צו איסור הפרסום על שמו של הקוסם וכתב כי "בנסיבותיו האישיות והמשפחתיות המיוחדות של הנאשם לרבות מצבו המשפחתי, מקום עבודתו ועוד – קיימת חשיבות עצומה להגנה על שמו הטוב על כבודו ועל פרטיותו".

 

סנגורו של הקוסם, עו"ד שרון נהרי, אמר כי "מי יודע כמה נאשמים חפים מפשע יושבים אחרי סורג ובריח, מאחר ולא היה בידם סרט שכזה. יש להתגאות בשופט קאפח, אשר בעבודה יסודית צפה בקלטת ובראיות לכאורה ולא הלך שבי אחר דו"ח חוקרת הילדים. בכוונתי לפנות לפרקליטות ולבקש את ביטולו של כתב האישום". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון
צילום: רותם גרוזוביק
השופט קאפח
צילום: אתר בתי משפט
עו"ד נהרי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים