שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן

אותה חברת מחשוב: בעבודה יגבו עם פתקים

במפלגת העבודה מתייחסים לפריימריז הכושלים בליכוד כ"פיילוט" ומבטיחים להפיק לקחים. "לנו יש פרויקטור"

הפריימריז במפלגת העבודה יתקיימו ביום חמישי הקרוב כמתוכנן, כשלצד המחשבים בקלפיות יוכנו גם פתקי הצבעה ידניים למקרה הצורך - כך אומרים היום (א') בכירים במפלגה בעקבות הפארסה הגדולה בליכוד והתקלות החמורות במערכת המחשוב.

 

 

גם שעות ארוכות אחרי פתיחת הקלפיות הבוקר, ברוב המוקדים הגדולים נפלו המחשבים ולא ניתן היה להצביע. גם שרים בכירים דיברו על "פארסה". בכיר במנהלת הליכוד טען כי "חברת המחשבים הרסה לנו את הבחירות. מהבוקר הם הבטיחו שהכול יעבוד, אבל בצהריים הכול קרס". בחברת "אמן מערכות" מקבוצת אמנט סירבו להגיב.

 

ליד הקלפי של הליכוד בבנייני האומה בירושלים (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ליד הקלפי של הליכוד בבנייני האומה בירושלים(צילום: גיל יוחנן)

 

במפלגת העבודה, שעובדת עם אותה חברה, אמרו כי הם עוקבים מקרוב אחר התקלות ו"מפיקים לקחים" מהפיילוט בליכוד.

 

מדובר בשיטת הצבעה חדשה יחסית, ובמפלגת העבודה ישתמשו בה זו הפעם הראשונה. כל מתפקד מבין 61 אלף בעלי זכות הבחירה - כמחצית מהמספר בליכוד - יתבקש לסמן באמצעות מסך מגע את המועמדים הנבחרים שלו לכנסת לפי סדר הדירוג. יוצבו 500 מסכים אלקטרוניים ב-140 קלפיות ו-68 אתרי הצבעה.

 

לפני כארבע שנים בוטלו הפריימריז במפלגת העבודה בעקבות שורה של תקלות במחשבים ונדחו.

 הדבר גרם למפלגה מבוכה גדולה ונזקים כספיים רבים. הפעם, במפלגה הוחלט מראש להכין גיבוי ידני, שיחליף את המחשבים בעת הצורך. "ההצבעה בליכוד היא הפיילוט שלנו, נלמד מהתקלות שלהם ונתקן אותן", אמרו שם.

 

במטה הארגון של המפלגה ציינו כי "בניגוד לליכוד, ניהול הפריימריז מופקד בידי פרויקטור מיוחד של המפלגה ולא דרך חברה ואנו פועלים מולו על מנת שנדע להפיק את הלקחים בהתאם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחשב בליכוד. מסכי מגע
צילום: מוטי קמחי
מומלצים