שתף קטע נבחר

בלי קופטש: עלה ירוק רצה לכנסת בפעם החמישית

אחרי הכישלון ב-2009, יו"ר המפלגה שדוגלת בלגליזיציה של סמים קלים לא יוצב ברשימה שתאוחד עם התנועה הליברלית

אהוד ברק פרש מהחיים הפוליטיים, יוסי בובליל נוטש את הפוליטיקה רגע אחרי שנכנס אליה וגם הבדרן גיל קופטש מוותר על הכיסא מעור צבי בכנסת ישראל. מפלגת עלה ירוק שקופטש משמש כיושב ראש שלה הודיעה היום (ב') כי היא תתמודד על מקום בכנסת ה-19 ברשימה משותפת עם התנועה הליברלית. קופטש עצמו לא משולב ברשימה.

 

בחירות 2013 - כל הדיווחים ב-ynet

 

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

אחרי הכישלון החרוץ בבחירות 2009, בעלה ירוק החליטו לאחד כוחות עם מפלגה נוספת. קופטש מפנה את מקומו לירון לרמן - ממייסדי התנועה הליברלית. זו הפעם החמישית שעלה ירוק תנסה לעבור את אחוז החסימה.

 

ב-2006 הצליחה המפלגה לגרד את אחוז החסימה לאחר שהשיגה תמיכה מרשימה בדמות 40,353 קולות. על קופטש נמתחה ביקורת רבה כשבהנהגתו זכתה המפלגה בבחירות ב-2009 ב-13,132 קולות. פעילי המפלגה טענו כי הכישלון נבע מכך שקופטש הוביל את המצע בצורה זולה ובשל כך הודיע היו"ר כי הוא פורש מהמרוץ ולא מתמודד ברשימה לכנסת הבאה.

 

על הפרק: איכות סביבה והפחתת מסים 

בעלה ירוק מבטיחים מצע ליברלי מקיף בנושאי איכות סביבה, כלכלה וחברה, חופש הפרט והדת, הפחתת מסים ומאבק בריכוזיות. בנוסף לכל אלה, כמובן, המאבק ללגליזציה

 של סם המריחואנה ואי הפללה של מעשני קנאביס. "נרוץ עם מצע שכולו אומר חופש", אמר לרמן. "חופש לעשן קנאביס בלי שהמשטרה תחפש אותך, כמו גם חופש דת. זו הפעם הראשונה שמפלגה ליברלית אמיתית רצה לכנסת".

 

במקום השני ברשימה תוצב ליאורה גלבר - מראשי המאבק למען לגליזציה. "אנחנו הולכים לתקן את הנזק שנגרם לנו בפעם האחרונה", אמרה גלבר. "נצטרף להוכיח שאנחנו לא ליצנים כפי שהוצגנו ב-2009".

 

אגב, ההודעה על פרישתו של קופטש מהמרוץ התקבלה מהבדרן עצמו ביום שבו חוסל ראש הזרוע הצבאית של חמאס אחמד ג'עברי. בהודעה נכתב: "בלעדי לך, גיל קופטש מפנה את כיסאו בכיף לירון לרמן מהתנועה הליברלית. שלך תמיד, אחמד ג'עברי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מצביע, אבל לא ברשימה. קופטש (ארכיון)
צילום: ירון ברנר
מומלצים