שתף קטע נבחר

שוטרים הואשמו: נגחו בפלסטיני חולה כליות והיכו

כתב אישום שהוגש נגד שני שוטרי מג"ב לשעבר מגולל מסכת של התעללות בפלסטיני שנעצר לבדיקה במחסום בשטחים. "היכו אותו בכל חלקי גופו, באלה מתקפלת ובנשק האישי"

אחד השוטרים נגח בראשו של הפלסטיני ואז הצטרף להתעללות שוטר נוסף ויחד הם היכו את קורבנם באמצעות אלה ונשקם האישי - כך מתואר בכתב האישום שהוגש באחרונה על-ידי המחלקה לחקירות שוטרים נגד שוטרי משמר הגבול לשעבר, ליאל שמיר ורן הלוי. כשהפלסטיני סיפר למתעללים בו שהוא חולה כליות, הגבירו השוטרים את מכותיהם כלפי כליותיו.

 

בחירות 2013 - כל הדיווחים ב-ynet

 

שני השוטרים לשעבר מואשמים בתקיפה הגורמת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות ובשימוש לרעה בכוח משרתם. ההתעללות שמיוחסת לנאשמים אירעה ביולי 2010. תייסיר גמל, תושב חברון, נסע במסגרת עבודתו משכם לחברון ובשעות הצהריים ביקש לעבור דרך מחסום "הקיוסק" סמוך לבית לחם. בעת שהמתין למעבר במחסום, עקף את רכבו של גמל רכב אחר ובתגובה לכך הוא צפר.

 

בשל השימוש בצופר, הורה אחד השוטרים לגמל לעמוד עם רכבו בצד הדרך ולהציג בפניו תעודת זהות. גמל הציג את תעודת הזהות שברשותו וסיפר לשוטרים שצפר לרכב שעקף אותו ושהדבר תועד במצלמות המחסום. בשלב זה ביקש אחד השוטרים לערוך על הפלסטיני חיפוש וכשגמל השיב בחיוב לבקשה הוא נלקח לחדר קטן במחסום.

 

"חבלות ושטפי דם" 

בתוך החדר התחוללה ההתעללות. בכתב האישום נאמר כי "בהיותם בחדר נגח ליאל שמיר בראשו של גמל ומשקפי השמש שלו נפלו. הוא התכופף להרימם, אז החלו השוטרים להכות אותו בכל חלקי גופו ובאזור חלציו כאשר אחד מהם נעזר באלה מתקפלת שהייתה ברשותו ואילו השני עשה זאת באמצעות נשקו האישי". מכתב האישום עולה כאמור כי גמל צעק לעבר השוטרים שהוא חולה כליות אולם אמירתו רק הגבירה

 את המכות שהוטחו לעבר כליותיו.

 

בעקבות המכות שספג נפל גמל אל הקרקע והקיא דם ואמבולנס שהוזעק למקום פינה אותו לבית חולים בבית לחם. בבית החולים אובחן כי נגרמו לפלסטיני חבלות ושטפי דם. לפי כתב האישום, "השוטרים תקפו את גמל וגרמו לו חבלות של ממש, תוך שעשו שימוש לרעה בסמכותם כשוטרים".

 

ליאל שמיר מסר בתגובה כי "המקרה סופר בחקירה מילה במילה ולא התכחשתי לאמת. לא היכיתי ולא תקפתי שום אדם. לא עשיתי דבר וחצי דבר מהמעשים שמייחסים לי ואני מוכן ללכת למכונת אמת. כתב האישום מספר סיפור שלא התרחש. אני חף מפשע". רן הלוי סירב להתייחס לדברים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
אלימות קשה במחסום (אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
מומלצים