שתף קטע נבחר

הקרב הגדול בעבודה: בוז'י הרצוג נגד עמיר פרץ

מצד אחד: היריב הגדול של יחימוביץ', שנישא על גלי "כיפת ברזל" ומקווה לזכות במקום הראשון בפריימריז. מצד שני: הזוכה המסורתי, שנהנה מתמיכת יו"ר המפלגה. פואד נרגש לקראת התמודדות אחרונה: "תהיה חגיגה". מחר ב-10:00 באולפן ynet - משדר מיוחד עם פתיחת הקלפיות

לפני כשנה שלושתם התמודדו על ראשות מפלגת העבודה, ואחת זכתה. מחר (יום ה') יתקיימו הבחירות לרשימת המפלגה לכנסת, והקרב הגדול בצמרת מפגיש בין עמיר פרץ ליצחק (בוז'י) הרצוג. ליו"ר שלי יחימוביץ' יש העדפה ברורה. היא תנסה להשפיע ככל יכולתה על הרכב הנבחרת - וזה מתחיל מלמעלה.

 

בחירות 2013 - כל הדיווחים ב-ynet

 

מאחורי הקלעים ובאופן מסורתי הוביל בהתמודדויות האחרונות ח"כ הרצוג והשיג את המקום הראשון בפריימריז. הפעם, מעריכים גורמים שונים, כוחו של פרץ גדל משמעותית והוא ייתן פייט רציני על הניצחון, שמוביל למקום השני ברשימה.

 

הבמה ריקה, לעת עתה. הכנות לפריימריז בעבודה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
הבמה ריקה, לעת עתה. הכנות לפריימריז בעבודה(צילום: עידו ארז)
 

במבצע "עמוד ענן" שהסתיים לפני כשבוע, כיכב פרץ מעל לכל במה אפשרית וזכה להוקרה על כך שקידם את פיתוח מערכת "כיפת ברזל" להגנה מרקטות בעת שהיה שר ביטחון. הוא זכה לגלים של אהדה, הן בציבור הכללי והן בקרב מתפקדי המפלגה.

 

הרצוג, ראש מטה הבחירות, הוא המועמד המועדף על יחימוביץ'.

 אנשיה הודו באחרונה כי הם מכירים ביתרון שפרץ מביא עמו כיום מבחינה אלקטורלית, אולם לדברי גורמים במפלגה, ליחימוביץ' אין עניין שפרץ יגיע למקום השני. היא תנסה גם למנוע ממנו להכניס את אנשיו למקומות גבוהים, בניסיון לקדם את אנשיה שלה.

 

אחרי בנימין (פואד) בן אליעזר, פרץ והרצוג הם שני הח"כים הוותיקים של המפלגה. הרצוג ידוע ביחסים טובים יחסית עם יחימוביץ', לעומת הדם הרע ששרר בין יו"ר העבודה ליריבה הגדול על ההנהגה עד לא מזמן.

 

זוכר את המפלגה מ-1984

ומה יש לזקן השבט לומר? "זאת תהיה חגיגה למפלגת העבודה", מבטיח בן אליעזר. "אנחנו מגיעים לשיא של פעילות שנמשכה מאז שאהוד ברק עזב את המפלגה. אני מקווה שמחר נוכל להציג לציבור נבחרת טובה שתשלב גם נציגים ותיקים ובעלי ניסיון וגם חבורה של צעירים חדשים שמכניסים למלפגה אנרגיות ורוח חדשה".

 

בן אליעזר במליאת הכנסת. קדנציה אחרונה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
בן אליעזר במליאת הכנסת. קדנציה אחרונה(צילום: גיל יוחנן)

 

על השאלה אם זו ההתמודדות הפוליטית האחרונה שלו השיב בן אליעזר:

 "אפשר להניח שזו הקדנציה האחרונה שבה אתמודד. וזה בהחלט די מרגש אותי. אני כנראה היחיד שזוכר את המפלגה מאז 1984, השנה שבה התחלתי להיות פעיל בה עם השחרור מצה"ל. זו קדנציה כמעט עשירית וניתן לומר שהיא האחרונה". 

 

למפלגת העבודה כיום שמונה ח"כים מכהנים ולפי הסקרים היא עתידה להכפיל את כוחה. במועמדים, רשימת "כוכבים" שצירפה יחימוביץ' אל מול ותיקי המפלגה שינסו לתפוס את מקומם בעשירייה הראשונה. הקלפיות ייפתחו ב-10:00 וייסגרו ב-22:00 בלילה. התוצאות יועברו לספירה במטה מרכזי ותוצאות האמת צפויות להתפרסם באופן מסודר רק ביום שישי בבוקר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בוז'י הרצוג
צילום: עופר עמרם
עמיר פרץ
צילום: ירון ברנר
מומלצים